Trys rankos pirštai

Pakistano miestelį Abotabadą užvaldė naktis. Kosmoso aukštybėse, kažin kur tarp Marso ir Saturno, skriejo Nibiru planeta. Daugybė pasaulio lunatikų, laukiančių 2012 m. pasaulio pabaigos, tiesė rankas į dangų ir šaukėsi šio kosmoso kūno, tačiau Pakistano miestelyje Abotabade virė visiškai kitas gyvenimas.

Prie paslaptingo ir nuošalaus šios gyvenvietės namo ėmė būriuotis ginkluoti žmonės. Dauguma jų turėjo "Heckler & Koch HK416" šautuvus arba tos pačios kompanijos gaminamus automatinius pistoletus "MP7" ir nešiojo specialius prietaisus, leidžiančius matyti tamsoje.

Šis technikos stebuklas jiems ne tik padėjo orientuotis tamsioje aplinkoje. Naktinio matymo įtaisus nešioję žmonės tapo panašūs į šaltus, viskam pasiryžusius grobuonis ir tai jiems suteikė psichologinį pranašumą prieš likusį pasaulį.

Osama veikiausiai tikėjo, kad Jungtinės Valstijos niekuo nesiskiria nuo Sovietų Sąjungos.

Kartu su žmonėmis į Abotabadą atvyko ir belgų aviganis Cairo. Keturkojo užduotis – rasti paslėptus sprogmenis arba medžiojamus subjektus. Šie žmonės atskrido iš Afganistano patobulintais sraigtasparniais. Jie siekė nepatraukti vietinės valdžios atstovų dėmesio. Pilotai stengėsi skristi kuo arčiau žemės, tačiau transporto priemonėms vis tiek nepavyko įslinkti nepastebėtoms.

"Sraigtasparnis, skriejantis virš Abotabado pirmą valandą nakties (retas įvykis)", – savo "Twitter" paskiroje skelbė vietinis inžinierius Sohaibas.

Pasiekus kelionės tikslą, vienam sraigtasparniui kilo techninių problemų. Jis rėžėsi į komplekso kiemą, tačiau nė vienas transporto priemone keliavęs žmogus nenukentėjo. Kitas sraigtasparnis nusileido gatvėje.

Kritęs padangių paukštis veikiausiai kainavo milijonus JAV dolerių, tačiau operacijoje dalyvavę žmonės neturėjo laiko raudoti dėl mokesčių mokėtojų pinigų. Jie išsprogdino skyles pastatus supusiose sienose, ir du būriai susijungė į vieną.

Vėliau jie vėl skilo į dvi grupes. Vieni ėjo link pagrindinio pastato – trijų aukštų namo, kiti keliavo į vadinamuosius svečių namus. Prasidėjo medžioklė. Žmonės judėjo greitai, nuožmiai ir tyliai. Jie visi ieškojo vieno individo, kadaise gyvenusio Afganistane.

Prieš beveik dešimt metų jis, tupėdamas slėptuvėje kalnuose, kartu su savo šalininkais laukė žinių iš Niujorko. Staiga radijo diktorius paskelbė naujienas apie keleivius gabenusį lėktuvą, kuris rėžėsi į milžinišką Manhatano dangoraižį.

Oloje buvę žmonės ėmė rėkti iš laimės, tačiau vadas juos nutildė iškeldamas vieną rankos pirštą. Netrukus, išgirdęs informaciją, kad į šalia stovėjusį dangoraižį trenkėsi dar vienas lėktuvas, jis iškėlė antrąją savo galūnės ataugą. Galiausiai klausytojus pasiekė žinia apie trečiąjį lėktuvą, kuriuo buvo taranuotas JAV karybos centras Pentagonas, ir visų oloje buvusių žmonių žvilgsniai nukrypo į trečiąjį iškeltos rankos pirštą.

2001 m. rugsėjo 11 d. pakeitė daugybės žmonių gyvenimus, tačiau Saudo Arabijos statybų magnato sūnui Osamai (1957–2011) ji tapo triumfo akimirka, mat savo trimis rankos pirštais jis metė iššūkį Jungtinėms Amerikos Valstijoms.

Šiuo metu žinoma, kad buvo užgrobtas ir ketvirtasis lėktuvas. Tyrėjai mano, kad jo keleiviai pasipriešino ekstremistams, ir transporto priemonė nukrito nepasiekusi savo taikinio. Kas galėjo juo būti? Baltieji rūmai? Kapitolijumi vadinamas Kongreso pastatas, kurį šiemet šturmavo Nibiru planetos laukiantys visuomenininkai?

Osama veikiausiai tikėjo, kad Jungtinės Valstijos niekuo nesiskiria nuo Sovietų Sąjungos.

"Užteks smogti į svarbiausius ekonominius, karinius bei politinius JAV taškus, ir ši valstybė subyrės", – mąstė Osama.

Jis klydo. Po 2001 m. rugsėjo 11 d. NATO pajėgos įsiveržė į Afganistaną ir nuvertė Osamai prieglobstį suteikusį Talibano režimą. Jam teko bėgti. Beveik dešimt metų Osama slapstėsi ir kartu su bendraminčiais rengė naujus teroro aktus, tačiau kruopštus, jokiuose filmuose neapdainuotas vyrų ir moterų darbas padėjo aptikti jo pėdsakus.

Vienoje versijoje teigiama, kad svečių namą pasiekusi komanda buvo apšaudyta AK-47 automatu. Šaudęs žmogus buvo greitai eliminuotas. Nemažai kulkų teko ir su juo buvusiai moteriai. Manoma, kad tai buvo Abu Ahmedas al-Kuwaitis. Pašautoji moteris buvo arba Abu Ahmedo žmona Mariam, arba jo brolio sutuoktinė.

Teigiama, kad Abu Ahmedas buvo asmeninis Osamos kurjeris, tačiau būtent jo skambutis JAV slaptųjų tarnybų stebimam asmeniui atvedė šeimininko priešus į Abotabadą. Į pagrindinį komplekso pastatą įsiveržusi komanda pamatė vyrą, kurio viena ranka buvo įtartinai užkišta už nugaros.

Šis vyras taip pat buvo likviduotas. Manoma, kad tai buvo Abu Ahmedo brolis Abraras. Anot vienos versijos, šturmo metu žuvo ir Abraro žmona Bushra. Nekviesti svečiai užplūdo Osamos namus ir ėmė skubiai vaikščioti iš kambario į kambarį.

Po pastatą jie stengėsi judėti greitai, ryžtingai ir tyliai. Jie turėjo būti itin susikaupę. Jų veidais veikiausiai riedėjo prakaito upės. Paieškas apsunkino daugybė netikrų durų. Vienos jų buvo užbarikaduotos arba užmūrytos, kitos nevedė niekur. Vėliau spėliota, jog namą rengę asmenys tai darė sąmoningai, kad įsibrovėliai būtų suklaidinti arba sustabdyti.

Tarsi to būtų negana, po visus Osamos namus iš vieno kampo į kitą pradėjo lakstyti moterys ir vaikai. Juos teko surišti.

Komandos nariai ėmė lipti į antrą aukštą. Tai juos šiek tiek neramino, mat kovoti lipant iš apačios į viršų visada sunkiau. Kildami į antrą aukštą, kariai sutiko Osamos sūnų Khalidą (1988–2011), kurį greitai išsiuntė pas Alachą.

Manoma, kad vos po kelių sekundžių jie pakėlė akis į viršų ir pamatė savo pagrindinį taikinį. Osama išėjo iš miegamojo ir persisvėręs per turėklus stengėsi išsiaiškinti namuose kilusio triukšmo priežastis. Kariai pakėlė ginklus ir paleido po šūvį. Vieni teigia, kad kulkos mirtinai sužeidė Osamą ir į trečią aukštą užlipusiems žmonėms teliko jį pribaigti. Kiti mano, kad šūviai nepasiekė Osamos ir jis grįžo į miegamąjį.

Komandos nariai puolė paskui jį. Jiems užlipus į trečią aukštą, iš miegamojo išbėgo dvi jaunos merginos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
jumoras ,,,bet --pro asharas

klausimas

klausimas portretas
tai 10 metų reikėjo, kad jį surastų? Ko taip ilgai?

3 pirštai

3 pirštai portretas
yra dar ir tokia trijų pirštų kombinacija, liaudiškai tariant špyga,štai į ką pačiam ponui arabui išvirto jo rankų pirštai.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Barokiniai celiulito akcentai
  Barokiniai celiulito akcentai

  Kad tėviškėje būtų bent truputį daugiau logikos, Seimo kepamus įstatymų projektus pirmiausia turėtų aprobuoti psichiatrų komisija. Ji galėtų užkardyti visokias durnystes dar prieš balsavimą. Panašiai, kaip per krikštyn...

  4
 • Namų darbai
  Namų darbai

  Stipriausios Lietuvos krepšinio komandos išėjo ilgų vasaros atostogų, bet darbai klubuose užvirė visu karščiu. Pirmieji vadybininkų žingsniai toli gražu neatspindi viso paveikslo, kurį matysime rudenį, bet dabar jie atrodo blank...

  1
 • Mesijas atvyks dviračiu
  Mesijas atvyks dviračiu

  Gazos Ruože vėl sproginėja bombos, o saugiuose Vakarų miestuose nenutrūkdama aidi gaili visuomenininkų rauda. Dėl Palestinos vaikų ašaras lieja kairieji, dešinieji, autoritarai, demokratai, veganai, intelektualai, progresyvieji jaunuoliai...

  5
 • Kiek dar Kaune uždarys gatvių?
  Kiek dar Kaune uždarys gatvių?

  Uždarius Kauno pilies žiedą, atrodė, kad Kauno transporto sistemą ištiks kolapsas. Tačiau lyg ir prisitaikėme prie spūsčių, susimodeliavome maršrutus, kaip jas apvažiuoti. Žinoma, padėjo ir tai, kad prasideda atostogų metas, kas tik...

  7
 • Švietimo reforma pagal Simpsonus
  Švietimo reforma pagal Simpsonus

  Pradėsiu nuo pokyčio, kurio beveik nepastebėjome ar nesureikšminome. Mūsų gyvenime pasirodė animacinis serialas "Simpsonai". Dalį vaikų laisvalaikio kasdienybės užvaldė šokiruojantys siužetai, kurių suaugusieji niekada nema...

  1
 • Dieveniškių kilpa
  Dieveniškių kilpa

  Vakar šalies abiturientai laikė valstybinį geografijos brandos egzaminą. Reikia tikėtis, kad bent jau šitie pusketvirto tūkstančio Lietuvos dvyliktokų tikrai žino, kur yra Dieveniškių kilpa, kreivė, narplė, mūkla, anka ar tiesi...

  3
 • Sensacijų laukti neverta
  Sensacijų laukti neverta

  Šiandien Ženevoje vykstantis JAV ir Rusijos prezidentų susitikimas jau jo išvakarėse pavadintas istoriniu. Ne tik dėl galimybės apslopinti susikaupusį tarpusavio santykių erzelį – šia prasme abiejų šalių istorijoje b...

  2
 • Ruoškite pinigines
  Ruoškite pinigines

  Lietuviškai valdžios pasiteisinimas dėl milijardinės dujų operacijos "Independence" (angl.) skambėjo "Nepriklausomybė". Energetinė nepriklausomybė. Ir, deja, ji jau baigiasi nuo liepos 1-osios. Dujų kainas driokstelės auk&s...

  4
 • Pabučiuok lovoje šuniuką
  Pabučiuok lovoje šuniuką

  Galimybių pasas buvo tokia pat kvailystė kaip užmojis organizuoti gėjų paradą Kaune. Visoje ES galios žaliasis sertifikatas, ir galimybių pasas teliks tik prisiminimas apie dar vieną krizės valdymo darbų imitaciją. Galėjo geriau mikrobangėje pa&s...

  14
 • Ar tikrai prie ruso buvo geriau?
  Ar tikrai prie ruso buvo geriau?

  Ką jums primena traukinio dundesys? Kelionę į sostinę? Ar kur nors atostogų? ...

  22
Daugiau straipsnių