Pereiti į pagrindinį turinį

Trūnijančių etatų mutantai

2023-03-07 07:00

Veltėdžiavimo subkultūra plinta it virusas – sunku atskirti, kur čia biudžetininkas, kur valdžios augintinis, o kur grynaveislis parazitas. Tik pažvelkite, kiek darbo dieną nieko neveikiančių žmonių ilsina sėdmenis kavinėse arba tiesiog šliaužioja pakampėmis su kavos tara rankoje. Kiek jų veltėdžiauja valdiškame darbe, kurį net darbu vadinti nepadoru. O kiek spaudoje randame publikacijų apie tai, kaip žmogėnas viską metė ir patraukė į kelionę aplink pasaulį. Dykinėja Paryžiuje ar Kipre. Dar kiti išsikraustė į pamiškę, stebi saulėlydžius ir maitinasi šaknelėmis. Nesibaigiantis parazitavimo performansas. Ir visi tie tranai turi išteklių, nors niekur nedirba. Gal nuo senų tėvų paskutinius marškinius lupa?

Saulius Pocius
Saulius Pocius / Vytauto Liaudanskio nuotr.
Turinys

Pati valstybė sukūrė duoneliavimo sistemą, kurioje aktualu nieko neveikti. Kol TVF prikaišioja, kad Lietuvoje itin mažas darbo našumas, o atlygis mokamas už velniai žino ką, kuriama darbą imituojanti arba visai neigianti visuomenė su veltėdiškų išmokų perversija.

Šalyje yra beveik 480 biudžetinių, viešųjų įstaigų ir fondų. Kas kada paskaičiavo, kiek jų biuruose veisiasi niekam nereikalingų sutartinių „veiklų“, „projektinių“ asmenų ir etatų, kuriuose dauginamas veltėdžiavimo virusas?

Koks dabar driokstelėjo nustebimas dėl to, kad siūloma iš valdiškų telefonų ištrinti „TikTok“. Kokiems darbams „TikTok“ buvo reikalinga? Juk tai – nesubrendėlių programėlė, skirta paklykauti naršant interneto pramogų veislyną.

Niekas netyrė ir to, kiek darbo laiko biudžetininkai palaidoja nugrimzdę į feisbuko padugnes. Ar kuri nors vyriausybė atliko realius tyrimus, kiek pas mus trūnija perteklinių etatų, kuriuose dūsaujantys biurų mutantai dėl nieko neveikimo praranda sveiką nuovoką ir patiria kanceliarinę depresiją?

P. S. Niekas niekada neskaičiavo ir kiek iždo pinigų furšetuose bei iškilmėse pravalgo nomenklatūriniai elementai. Visi žmonės maitinasi už savus, o tie ryja už svetimus. Sumos tai celiulitinės.