Quantcast

Tretieji namai – tarp knygų

Kaune prigiję pasikeitimų idėjomis renginiai "Pecha-Kucha" išjudina kūrybiškus žmones. Ketvirtadienio vakarą jiems atsivers Kauno apskrities viešosios bibliotekos (KAVB) durys. Knygų citadelei bus siekiama įpūsti naujos gyvybės.

Erdvė laisvalaikiui

Pasak renginio "Pecha-Kucha" organizatoriaus Andriaus Petkevičiaus, biblioteka nebuvo pasirinkta atsitiktinai. "Įdomu žmonėms biblioteką parodyti kitu kampu, nes dabar ši įstaiga asocijuojasi su kažkokiu senoviniu dalyku, į kurį eina daugiausiai moksliukai", – sakė A.Petkevičius.

Idėjos autorius mano, kad apskrities biblioteka galėtų būti ta vieta, kur galima leisti savo laisvalaikį su draugais – ji turi tapti trečiaisiais namais. "Mūsų tikslas – kad bibliotekoje būtų galima intelektualiai ir kūrybiškai leisti laiką", – dėstė A.Petkevičius.

"Manome, kad bibliotekai trūksta artimesnio ryšio su šiuolaikiniu jaunimu, netgi jos architektūra yra sovietinė, juntama ir sovietinė bibliotekos dvasia. Norime ją išlaisvinti, rengti labiau vakarietiškus renginius ir taip pritraukti daugiau žmonių", – sakė jis.

Idėjos autorius norėtų, kad žmonės į biblioteką ateitų ne tik tada, kai reikia parašyti referatą ar kursinį darbą. Čia juk galima ir kultūringai leisti laisvalaikį.

"Lietuvoje vyrauja tendencija: komerciniai knygynai kuriasi su kavinėmis. Tokias ir panašias galėtų įgyvendinti ir bibliotekos, kad skaitytojas jaukiai su kavos puodeliu galėtų skaityti knygas, bendrauti su bendraminčiais", – mintimis dalijosi A.Petkevičius.

p>Galimybė atsiskleisti

Būsimojo renginio laukia ir KVAB direktorė Asta Naudžiūnienė. "Manau, kad mūsų erdvė puikiai tinka šiam renginiui, nes ji yra laisvai prieinama visiems. Pas mus gali lankytis ne tik studentai ar moksleiviai, bet visi norintieji", – sakė ji.

Pasak direktorės, formatas "Pecha-Kucha" įmanomas visur – muziejuje ar net degalinėje. "Čia galima pasitikrinti savo galimybes. Taip skatinamas ne tik mūsų skaitytojų, bet visų, kurie neturi erdvės ir tribūnos išsakyti nuomonę, iniciatyvumas ir kūrybingumas. Stengsimės išjudinti kauniečius. Norime, kad tokio tipo renginiai būtų populiarūs ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje", – pasakojo A.Naudžiūnienė.

Ji tikino: naudinga bus kiekviena idėja, kuria pasidalys vakaro "Pecha-Kucha" dalyviai.

"Manau, kad bet kuri idėja, susijusi su kultūrinio gyvenimo skatinimu ir bibliotekos vaidmeniu visuomenėje, mums yra naudinga. Mes išklausome visus kiekviename pristatyme, ieškosime naudingos informacijos ir stengsimės ją panaudoti praktiškai", – sakė bibliotekos direktorė.

"Stengiamės kurti naujoviškos bibliotekos įvaizdį. Manau, kad studentams ar bedarbiams tai geras kontekstas parodyti savo sugebėjimus, nes salėje gali sėdėti ir dalyvių būsimi darbdaviai. Tai naudinga ir mums, todėl labai džiaugiamės žmonių pasiūlymais ir stengiamės jais pasinaudoti", – ragino A.Naudžiūnienė.

Renginiai nestokoja populiarumo

KVAB vyks jau šeštasis renginys "Pecha-Kucha", skatinantis miestiečių kūrybiškumą. Dauguma ateinančiųjų – ne klausytojai, o idėjų turintys ir jomis pasidalyti norintys žmonės, tie, kurie ieško rėmėjų savo projektams, taip pat ir verslininkai, ir valdininkai.

Kaunietė Lina Sabaitytė, buvusi visuose Kaune vykusiuose renginiuose "Pecha-Kucha", tvirtina, kad antrus metus besitęsiantis projektas populiarumo nestokoja. "Žmonių visada susirenka gausiai. Galėčiau išskirti paskutinį renginį kaip labai pasisekusį. Jis vyko "Abato menėje" – kamerinėje senamiesčio kavinėje", – pasakojo L.Sabaitytė.

Merginos nuomone, renginio sėkmė priklauso ir nuo erdvės, kurioje jis vyksta, ir nuo dalyvių kūrybiškumo. Dažniausia būna apie 10–12 dalyvių, kurie per trumpą laiką stengiasi pristatyti savo idėją.

Neseniai renginyje "Pecha-Kucha" buvo įgyvendinta naujovė – sudaryta vertinimo komisija, padedanti kontroliuoti dalyvius. Šiemet įsteigtas ir prizas – geriausiam kiekvieno renginio projekto autoriui atitenka 500 litų.


Čia keičiamasi idėjomis

"Pecha-Kucha" – tai prezentacijos forma, ja naudojantis kūrybiniai sumanymai pristatomi efektyviai, lengvai, informatyviai ir patraukliai. Šis idėjų pristatymo metodas gimė Tokijuje 2003 m., kai architektai Astrid Klein ir Markas Dythamas sumanė sukurti patrauklią terpę susitikti įvairiems menininkams, kurie galėtų įdomiai ir koncentruotai pristatyti visuomenei savo idėjas ir darbus. Ilgainiui šis pristatymo formatas išplito po visą pasaulį.

Pavadinimas "Pecha-Kucha" kilęs iš japonų šnekamosios kalbos ir reiškia "trumpas kalbėjimas". Šių renginių esmė – glausti, įdomūs pristatymai ir gana daug pranešėjų per vieną vakarą.

Vakarai "Pecha-Kucha" rengiami 177 pasaulio miestuose.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

  • Nusilenkti Mamai
    Nusilenkti Mamai

    Draugė net šastelėjo nuo mobiliojo telefono. „Nenoriu matyti to išsigimimo!“ – nė nedirstelėjo į nuotrauką, kurioje ant baltai užklotos pakylos gėlių jūroje guli ... šuo. Pašarvotas. Savo skausmu socialin...

    1
  • Skaniai gyvename
    Skaniai gyvename

    Valgai vynuogę ir stebiesi: Pietų kraštų vaisius vidury žiemos. Kaduise, prieš 30 metų, ir rudenį negaudavai. O dabartės – bet kuriuo metu, bet kokiais kiekiais. Bet kažkas kikena: gal jis nežino, kaip tikros vynuogės atrodo: gels...

    13
  • Putinai kyla į paviršių
    Putinai kyla į paviršių

    Bolševikai nebuvo vienintelė jėga 1917-aisiais siekusi perimti valdžią Rusijoje. Tų pačių metų rugsėjo 10–13 d. (matyt, pagal Grigalijaus kalendorių) savo laimę išbandė ir generolas Lavras Georgijevičius (1870–1918), mies...

    8
  • Juoda – tai balta
    Juoda – tai balta

    Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos daugumos turėjo nė kiek nenustebinti kreivais minčių vingiais ne pirmąkart pasižyminčio Rusijos atstovo V. Nebenzios kritika dėl naujai parengto rezoliucijos projekto, šįkart liečiančio bosnių musulmonų gen...

    4
  • Lietuvos ūkis metus pradėjo su nauja energija
    Lietuvos ūkis metus pradėjo su nauja energija

    Statistikos departamento duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvos bendrasis vidaus produktas per metus išaugo 2,9 proc., o palyginti su paskutiniuoju 2023 m. ketvirčiu jis padidėjo 0,8 proc. Didžiausią teigiamą įtaką BVP pokyči...

  • Rinkimai – visuomenės brandos įvertinimas
    Rinkimai – visuomenės brandos įvertinimas

    Rinkimai demokratinėje valstybėje – tai pirmiausia visuomenės brandumo įvertinimas, tarsi lakmuso popierėlis, parodantis, kiek laisvos Lietuvos piliečiai turi galimybių ir noro per rinkimus išreikšti savo valią ir lemti valstybės r...

    4
  • Rinkimų kampanija lygi nuliui
    Rinkimų kampanija lygi nuliui

    Rinkimų į valstybės vadovo postą šiemet nebus, prezidento institucija po D. Grybauskaitės – nususinta ir nebeaktuali. Tyla, ramybė ir bangų ošimas – kampanija lygi nuliui. Kybo tik keli ironiški premjerės plakatai tarp ...

    7
  • Kaip prisivyti Europos Sąjungos vidurkį ne tik vartojant, bet ir kaupiant ateičiai?
    Kaip prisivyti Europos Sąjungos vidurkį ne tik vartojant, bet ir kaupiant ateičiai?

    Pastarąjį dešimtmetį pajutome tikro „vakarietiško“ gyvenimo skonį. Mūsų jau nebestebina kavos puodelio kaina Madride, nes Vilniuje už jį mokame beveik tiek pat. Daugeliui savotišku standartu tapo ir savaitgalio kelion...

    3
  • (Ne)reikalingos knygos
    (Ne)reikalingos knygos

    Užbaigdami Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, šiandien  bibliotekininkai leisis į žygį Plateliuose. Tai šios profesijos atstovų žinutė visuomenei, kad bibliotekininkai – ne tarp knygų lentynų užsisklendusi, o aktyvi,...

  • Vagių ir šliundrų sovietai
    Vagių ir šliundrų sovietai

    Niekas negali pasakyti, ką Josifas Visarionovičius Džiugašvilis (1878–1953) iš tiesų veikė nuo 1913-ųjų rudens iki 1917-ųjų pavasario, gyvendamas Sibiro tremtyje. ...

    19
Daugiau straipsnių