Pereiti į pagrindinį turinį

Kai velnią kala ant kryžiaus

2018-07-23 02:00

Teisėjos N.Venckienės grąžinimo procesas toliau stringa. Paaiškėjo, kad ekstradicijos reikalai JAV vėl užtruks. Apeliacinį skundą N.Venckienė turi pateikti iki rugpjūčio 22 dienos. Taigi dar mėnuo. Tuomet JAV vyriausybė irgi per mėnesį pateiks atsakymą, o tada galbūt bus surengtas teismo posėdis. Kaip prognozuoja "Associated Press", procesas užtruks iki lapkričio.

Saulius Pocius
Saulius Pocius / Vytauto Liaudanskio nuotr.
Turinys

Kas ten žino, ką FTB ir CŽV agentams per tą laiką dar papasakos buvusi teisėja. Ar ne šito pas mus kai kas ir bijo labiau nei velnias kryžiaus, – neduok, dieve, ims liepsnoti sėdmenys? Juk šioje tragiškas mirtis lemiančioje byloje klausimų geografija driekiasi nuo taip ir neišaiškinto Frančesko iki "violetinio", kaip jį įvardijo Europos Žmogaus Teisių Teismas, CŽV kalėjimo Antaviliuose.

Skeptikai visada turės ką pasakyti. Pavyzdžiui, kad visa tai gandai. Tik sociologai jau seniai nustatė, kad apie 90 proc. gandų paprastai pasitvirtina.

Yra ir konkretesnių dalykų. Pavyzdžiui, kodėl D.Kedžio galva per laidotuves buvo nupjauta? Arba kas ir kiek mokėjo advokatams, antstoliams ir teisininkams, kurie galop perėmė mergaitę iš N.Venckienės? Kas tas antrasis asmuo, buvęs mašinoje, kuria atvažiuota nušauti teisėjo J.Furmanavičiaus?

Dar vienas iki šiol visuomenei neatsakytas klausimas, kas atleido nužudytosios V.Naruševičienės buvusį sutuoktinį nuo baudžiamosios atsakomybės? 2009 m. spalį policijos ieškomas vyras sulaikytas Lazdijuose. Tačiau keliais nusikaltimais įtartas 12 kartų teistas asmuo ūmai buvo paleistas ir su antrąja mergaite išnyko užsienyje. Net V.Landsbergis tada viešai teiravosi: "Kur antroji mergaitė?" Tautos iki šiol neįtikino ir versija, kad ir D.Kedys, ir A.Ūsas mirė užspringę žolyte. O kaltinimas, kad N.Venckienė pati tvirkino savo brolio dukrą, atrodo apskritai tarsi lunatiko sapnas.

Skeptikai sakys: kedofilų išsigalvojimai, nieko čia nebuvo. Dar ne taip seniai iš visų pakampių rėkė, kad ir CŽV kalėjimo nebuvo. Tik už ką tada ruošiasi bausti Lietuvą Europos Žmogaus Teisių Teismas ir Hagos prokurorai?