Blogio slėpinys. Pasirinkti – kasdien

Kodėl serga maži vaikai? Kodėl vargšų žmonių būstas sudegė? Kodėl mergaitę – ramią, gerą ir kuklią – pagavo ir išprievartavo? Ir iš viso, jei būtų Dievas, karai nevyktų!

Dangus ir pragaras

Taip norėtųsi tą blogį pačiupti ir sunaikinti! Arba bent uždaryti, atskirti nuo mūsų... Deja, blogis gyvena kiekviename žmoguje.

Kuo labiau jaučiuosi bejėgė prieš manyje esantį chaosą, tuo labiau pamatau jį kituose, noriu surasti visus kaltus ir nubausti. Tyram žmogui viskas tyra. Taigi ir linija, skirianti gėrį nuo blogio, eina ne kažkur Sirijoje, bet kiekvieno žmogaus širdyje. Tik gaila, kad negalima padėti piršo ir parodyti, kurgi ta linija, atskirianti viena nuo kito.

Kiekviename yra bent lašas pragaro, o tam tikrais gyvenimo momentais pamatome, kaip tas pragaras įsigali ir kėsinasi sugriauti visą gyvenimą, visus santykius... Kartais atrodo, kad jam pavyko, kai žiūrime į priklausomybės liūne prasmegusius ir mirusius žmones, į smurtautojus, į savižudžius. Tik reikia nepamiršti, kad yra ir dangus... bent lašas dangaus. Žmonės, galvoja, kad jiems reikia kažin kokius tikslus pasiekti, namus pastatyti, pasaulį apkeliauti, o iš tiesų tai ne. Kiekvienam kiekvieną dieną reikia pasirinkti gyventi danguje.

Dažniausiai kokius šimtus kartų per dieną mes pasirenkame: piktu neatsakyti į pikta; pasirinkti vertą savo gebėjimų uždavinį, o ne patogesnį; sakyti tiesą, kai patogiau meluoti; palaiminti, o ne piktu palydėti; atleisti, o ne įsiskaudinti, skirti minutę maldai, padrąsinti, pagirti kitą, pailsėti ir pasidžiaugti. Va ir dangaus karalystė. Gyventi, kaip Dievas nori.

Tinkamas amžinybei

Biblinis mokymas pasakoja, kad pradžioje Dievo sukurtas pasaulis ir žmogus buvo tik geras. Ir tarp žmonių buvo tik gėris, meilė ir pasitikėjimas. Tačiau žmogus nebuvo sukurtas naiviam šuniškam prieraišumui prie savo Dievo, o laisvam meilės santykiui su savo Kūrėju.

Dar daugiau: žmogus, bendraudamas su savo Kūrėju, savo laisvėje ir įgyja panašumą į Dievą, nes pagal jo paveikslą yra sukurtas – tinkamas amžinybei. Tačiau laisvei būtina alternatyva, galimybė pasirinkti kitaip.

Biblinis blogis nėra lygi Dievui būtis. Tai tik dvasiniai kūriniai, todėl visiškai priklausomi nuo Kūrėjo, nepanorę gyventi darnoje su juo, ėmė maištauti. Dievas pagerbė jų pasirinkimą ir pasislinko, kad jiems atsirastų būties vieta, kurioje nebūtų Dievo, – pragaras. Tad dvasios užsiima sąmokslu prieš Kūrėją, o kadangi jam pačiam nieko padaryti negali, ne tokia galios kategorija, bando įtraukti kiekvieną žmogų, kad bent taip Dievas paliūdėtų.

Kiekvienam kiekvieną dieną reikia pasirinkti gyventi danguje.

Kadangi pirmieji tėvai laisvėje pasirinko alternatyvą – bendrauti ne su Dievu ir gyventi pagal jo tvarką, o suabejoti ir klausytis priešo, kiekvienas žmogus dėl to nuo pat pradėjimo turi polinkį į blogį. Tačiau kiekvienas asmuo yra geras, nes sukurtas ir asmeniškai norėtas Dievo. Kiekvieno žmogaus tikslas yra panašėjimas į savo Kūrėją. Įdomu, kad tai yra visuotinai priimtina tiesa apie žmogaus orumą, grindžiama net pilietiniais įstatymais. Todėl atsisakoma mirties bausmės, nes žmogus geras, jo poelgiai blogi, jis poelgius gali ir pakeisti. Nes Dievas laimi, kai žmogus leidžia. Kol visuomenės taip manys, turės galimybę tobulėti.

Krikščioniškas tikėjimas moko, kad Kristus įveikė blogį, nuodėmę ir mirtį savo mirtimi ir prisikėlimu, o kur buvo pilna nuodėmės, dar daugiau atsirado vietos gėriui tiems, kurie leidosi į asmenišką bičiulystę su Kristumi. Dar keistesnis dalykas, kad žmonėms, kurie jį myli, žadama, kad viskas išeina į gera. Bėda ta, kad viskas vyksta neterminuotai, mat krikščionio suvokiama pabaiga – tai ne mirtis, o amžinasis gyvenimas. Tad sako, kad ten viską atsiims kiekvienas: bus pasotintas. Kažkas sugalvojo žmogaus gyvenimą žemėje ir amžinybę palyginti su embriono laiku mamos įsčiose ir paskui gyvenimu po gimimo. Aš net nepamenu, kas ten buvo mamos pilve. Tai gal ir neblogai. Panašu, kad visos mūsų dramos, netektys, ar pasiekimai irgi bus pamiršti, bus svarbus tik subrendęs dvasinis žmogus amžinybei.

Neapeisi ir nepergudrausi

Bet yra dar daugiau dalykų, kaip tas blogis ir gėris vyksta – ne tik asmeniniu lygmeniu, bet ir socialiniu. Nes vis dėlto vyksta stichinės nelaimės, kuriose žūsta ir teisūs, ir blogieji. Ir nekalti kenčia.

Tad čia ir yra slėpinys, kad daugelis asmeninio blogio poelgių iš karto neužgriūva piktavaliui ant galvos, o kaupiasi ir pratrūksta visai kitoje vietoje. Nes mes visi susiję. Labai. Mūsų planetą nuo sunaikinimo valo tūkstančiai pasiaukojusių brolių ir seserų, kurie atsideda maldai ir atgailai. Jie tarsi miškas, valantis orą. Va čia ir slėpinys! Vadinasi, paslėpta nuo mūsų akių. Negalima pamatuoti, kiek kas blogio sukūrė ar gėrio, negalima valdyti jo išsiliejimo. Apsidrausti, kad jis, blogis, staiga neprasiveržtų mano ar artimųjų gyvenimuose smurtu, liga, priklausomybėmis, valstybėje – suirute, pasaulyje – karais.

Blogio neapeisi ir nepergudrausi, tenka kautis už tiesą, uš meilę, už ištikimybę: mintimis, žodžiais, konkrečiais darbais. Kiekvienas pralaimėjimas, kiekvienas piktavališkas netiesos pasirinkimas yra mano asmeninis indėlis į stichines nelaimes, karus, katastrofas ir vaikų mirtis. Taigi kodėl vyksta karai ir miršta maži vaikai? Atsakymas kiekvienam toks pat: nes (kiekvienas) aš – nusidėjėlis.

Na, o šiai kovai nėra netinkančių: tinka kiekvienas, kuris kovoja su savo depresija, kuris senatvės vienatvėje ir negalėse išsaugo šviesią viltį, o skausmą – tiek emocinį, tiek fizinį – kenčia jungdamasis su Kristumi, pasninkauja ir meldžiasi, prašydamas Dievo pagalbos, daro gerus darbus dėl to, kad to gėrio daugėtų. Nesvarbu, kokio gudrumo ar išsilavinimo žmonės, kokio didumo jų pensijos, kokio mažumo jų butai ir kokia kitų nuomonė apie juos, jie priverčia blogį trauktis, sustabdo nelaimes, apsaugo nekaltuosius nuo mirties.

O pabaigoje blogis visai baigsis. Taip. Nes liks tik Dievas ir jo draugai. Verta pasirinkti Kristaus pergalę dėl planetos ir savo gerovės.


Šiame straipsnyje: blogisgėrispragarasrojusdievas

NAUJAUSI KOMENTARAI

kauniete-suvalkiete

kauniete-suvalkiete portretas
Zmogau ,nereikia tusciais zodziais[[apie Moze ,Dievuli]]]raizgyti ir pilstyti lyg is tuscio I kiaura. Ne man pakeisti fanatiko ar religingo [[man tai zmogaus stovejimas viduramziuose]] asmens isitikinimus,,tai jo [zmogaus] pasirinkimas As gyvenu xx1 amziuje ir zingsniuoju tobuledama su zmogaus proto pasiekimais ,atradimais,,,negaliu priimti ereziju ,kvailumo apraishku,,na zinoma ,smurto ir kitu niekadeju nusikaltimu,,,,as uz ZMOGU --protinga,protaujanti,,,ZMOGU sazininga ,GERADARI,,bet pries viduramziu tamsa ir pries tuos ,kurie dar vis ten !! ,,is kur jau seniai turejom iseiti pasakos --gerai vaikams tik ne religines [atsargiai!!] proto tamsa",,pasiremiant "',atsiait" Mozemis gimdo hitlerius.stalinus..ir kita ishkrypeliu orda.visos religines bendrijos yra apsurdas[[tik viena religinga ZMOGU vertinu ,kaip protinga ZMOGU ,tai dabartiniKardinola,,,bet tai nesvarbu

kaunietei-suvalkietei

kaunietei-suvalkietei portretas
Mieloji, Dievas niekada žmogui neprimeta savo valios. Jis per Mozę mums davė 10 įsakymų, kurių privalome laikytis, jei norime vykdyti Jo valią ir būti laimingi. Dievas pasitiki žmogumi, bet kartu leidžia jam pasirinkti. Taigi žmogus turi laisvą valią. Tik kažin, ar jam būna geriau, jeigu jis pasirenka klaidingą takelį, vietoj teisingo kelio? Čia vertėtų visiems gerai susimąstyti...

kauniete

kauniete portretas
Tik realus GERI darbai ,poelgiai yra verti pagyros ,paskatinimo,,,Na,o tie nusikalbejimai tai tuscias svygnavimas..Nesvarbu [man] ar zmogus religijos pasakose paskendes[tai JO reikalas]]]ar tas zmogus yra tiesiog ZMOGUS is didziosios raides,,,Pagarba GERAM ZMOGUI su gerais darbais ,,geromis mintimis ir poelgiais Zmogus turi buti ZMOGUS!! Ir nereikia sukti aplinkui su neaiskiomis pasakomis apie Dieva,,kuriam ,nepatiktu tokios leekshtos sapaliones...
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Svetimi dūmai
  Svetimi dūmai

  Žemės ūkio ministerijos nereikia kelti į Kauną. Nieko jame ypatingo nenutiko. Ji šiandien turėtų būti Alytuje. Kad kauniečiai neįsižeistų negalintys pačiupinėti vieno iš valdžios skeptrų, tebūnie ministerija nuo Alytaus Kauno pus...

 • Keturi eksperto patarimai susiruošusiems skolintis
  Keturi eksperto patarimai susiruošusiems skolintis

  Ką gyventojams svarbu žinoti prieš skolinantis vartojimui? Dauguma klientų nedvejodami atsakytų, kad svarbiausia žemos paskolos palūkanos ir kuo mažesni apribojimai paskolos sumai bei jos grąžinimo laikotarpiui. Kaip gyventojų finansavimo srit...

 • Tas saldus žodis „kerštas“
  Tas saldus žodis „kerštas“

  Nespėjo N.Venckienės parvežti namo, o cirkas jau prasidėjo. Ne tik cirkas, bet ir kliedesiai, melas bei vilnietiškos patyčios. Kaip čia be jų? ...

  16
 • Buvusio pedagogo pasiūlymas: geriau grįžkite į klases
  Buvusio pedagogo pasiūlymas: geriau grįžkite į klases

  "Streikuosime!" – kone choru šaukia šalies pedagogai. O kaip dirbsime, niekas neklausia nei savęs, nei kitų. Vis dėlto net ir po tokio aliarmo teks sugrįžti į kabinetus ir klases. ...

  17
 • Laikas ruoštis planui B – gyvenimui be naujo valstybės biudžeto
  Laikas ruoštis planui B – gyvenimui be naujo valstybės biudžeto

  Turite nepilnamečių vaikų? Laukiate didėjančių vaiko pinigų? O gal jau suplanavote, kad praėjusiais metais pažadėtas atlyginimas mokykloje pakils, kaip žadėta? Visam tam pasiekti būtina, kad per likusius du mėnesius Vyriausybė ir Seimas surast...

  5
 • Padorumo ceitnotas
  Padorumo ceitnotas

  Nuobodu tikrai nebus. Kakofoniją Seime, akivaizdu, papildys vėl kaitinama violetinė isterija. Iš JAV kalėjimo parskraidinta bėglė Neringa Venckienė neabejotinai aktyvuos gyvybės ženklų jau nerodžiusio "Drąsos kelio" gerbėjus. ...

  5
 • Advokatas apie N. Venckienei skirtą dviejų mėnesių suėmimą: tai – absurdas
  Advokatas apie N. Venckienei skirtą dviejų mėnesių suėmimą: tai – absurdas

  Atsižvelgiant į tai, kokios yra kardomųjų priemonių rūšys, mane labai nustebino prokuroro prašymas skirti dviejų mėnesių suėmimo terminą. Prokuroro pareiškimas, kad ikiteisminis tyrimas yra baigtas, reiškia, kad nebus atl...

  165
 • Jugoslavija – niekieno tėvynė
  Jugoslavija – niekieno tėvynė

  Jau daugelį metų "Baltosios karštinės brolija" skleidžia pasakojimus apie kadaise egzistavusią stebuklingą valstybę, vadintą Jugoslavija (Pietų slavų žemė). Teigiama, jog ten (kaip ir SSRS bei Šiaurės Korėjoje) klestėjusi...

  3
 • Kas daro įtaką žmogaus psichologinei gerovei?
  Kas daro įtaką žmogaus psichologinei gerovei?

  Gamtoje, gryname ore praleistas laikas gali pagerinti ne tik fizinę, bet ir psichologinę sveikatą ...

  4
 • Padalyto Berlyno pamokos tebegyvuoja
  Padalyto Berlyno pamokos tebegyvuoja

  Prisimenu Rytų Berlyną. Netgi dabar, praėjus trisdešimčiai metų, šis prisiminimas man užgniaužia kvapą. Rusvosios anglys, smilkstančios katilų pakurose; prastos kokybės degalai, varantys nutriušusius automobilius ir iškle...

  8
Daugiau straipsnių