„Amazon“ visi vertinami kaip lyderiai

 • Teksto dydis:

Praktika studijų metu gali tapti startu į nuostabią karjerą, ypač jei nusišypso sėkmė ją pradėti pasaulinio garso ir pripažinimo sulaukusioje įmonėje. Kauno technologijos universiteto informatikos fakulteto (KTU IF) trečiakursiui Martynui Stankevičiui svajonė tapo realybe – jis išvyko į penkių mėnesių stažuotę "Amazon", Dresdene, Vokietijoje. Dar tik neseniai pradėjęs dirbti, jis jau atsakingas už sistemas, kurios gali nulemti įmonės saugumą.

"Mane stebina tai, kad nors aš ir esu jauniausias žmogus biure, studentas ir neturiu daug patirties, su manimi bendrauja kaip su lygiu. Bendradarbiai išklauso mano nuomonės, padeda ir atsako į klausimus, kai kyla neaiškumų. Praktikantai yra kaip paprasti darbuotojai, kurie turi tikras užduotis, atsakomybes. Čia jaučiuosi vertinamas kaip bet koks kitas darbuotojas ir tai labai šaunu", – dalijasi pirmaisiais įspūdžiais studentas.

Išspręsti saugumo problemas

Daugumai žmonių "Amazon" asocijuojasi su internetine parduotuve. Studentas patikslina, kad "Amazon", arba, tiksliau, "Amazon Web Services" (tarptautinė santrumpa, AWS) yra didžiausias debesų kompiuterijos paslaugų teikėjas pasaulyje ir didelė dalis bendrovės pajamų atkeliauja būtent iš čia.

Stažuotės metu praktikantai gauna individualias užduotis – sukurti savo asmeninius projektus. Komanda, kuriai priklauso lietuvis studentas, yra atsakinga už branduolio (angl. kernel) ir hipervizoriaus (angl. hypervisor) testavimą. Tokia programinė įranga vis dar veikia tinkamai, tačiau veikia lėtai arba sunaudoja daugiau atminties nei anksčiau. Komandos rezultatai parodys, ar naujesnė programos versija dėl pakeitimų programos kode neatlieka klaidingų funkcijų, ar nėra saugumo spragų.

"AWS sudaro labai daug serverių, todėl testavimo rezultatai turi labai daug trukdžių, vadinamų triukšmu. Dėl jų rezultatus yra sudėtinga interpretuoti. Pavyzdžiui, nuspręsti, ar testas nepavyko dėl to, kad yra klaida programoje, ar dėl to, kad serverio procesorius yra labai įkaitęs. Kiti išoriniai veiksniai, tokie kaip aktyvi diena, taip pat gali lemti tinklo veiklos lėtumą, ir tai nėra programos klaida. Mano projektas turėtų sumažinti spėliojimą ir padėti inžinieriams daryti sprendimus remiantis testų rezultatais", – paaiškina studentas.

Be šio projekto, M.Stankevičius prisideda ir prie kitų komandos įrankių vystymo: tiekia testavimo serviso įrangą kitoms "Amazon" komandoms. Taip pat jis yra atsakingas už projekto pristatymo laiką, jo aktualumą ir "Amazon" vartotojų informavimą rūpimais klausimais.

Darbo vietoje yra gausybė skirtingų tautybių žmonių, daug skirtingų kultūrų, kalbų, pasaulėžiūrų.

Puiki atmosfera

"Amazon" darbo aplinka yra išties išskirtinė – kiekvienas darbuotojas turi vadovautis įmonės principais, juos taikyti kasdieniame darbe.

"Labai dažnai galima išgirsti kaip vienas darbuotojas giria kitą už kokį nors veiksmą. Pavyzdžiui, "Ačiū, kad prisiėmėte atsakomybę" arba: "Geras, į klientą orientuotas, problemos sprendimas". Taip pat įmonės principai atsispindi ir diskusijose, kai paremiamas vienas ar kitas sprendimas už tai, kad, pavyzdžiui, jis yra taupus, ar už tai, kad geriau sprendžia kliento problemą", – pateikia pavyzdžių pašnekovas.

Darbuotojams įmonė kelia didelius lūkesčius. Jie tikisi, kad kiekvienas taps lyderiu, o tai, pasak M.Stankevičiaus, gali būti sudėtinga. Dažnai darbuotojams tenka įveikti save: būti aktyviems, nebijoti nesutikti su kitų žmonių nuomone ir klausti, kad ir kokie tavo klausimai atrodytų elementarūs.

"Suteikiama daug atsakomybės ir savarankiškumo – turi pats išsiaiškinti, kaip spręsti problemą ir kaip ją įgyvendinti", – sako praktikantas.

Studentas džiaugiasi, kad gali tobulinti savo žinias pasaulinio lygio kompanijoje – jas gali pritaikyti dirbdamas su vienomis iš sudėtingiausių programinių įrangų pasaulyje. Tai vieta, kurioje dirba labai talentingi darbuotojai.

"Darbo vietoje yra gausybė skirtingų tautybių žmonių, daug skirtingų kultūrų, kalbų, pasaulėžiūrų. Žinoma, daugiausia biure yra vokiečių, bet, be to, yra labai daug žmonių iš skirtingų šalių: Venesuelos, Kazachstano, Kinijos, Indijos. Asmeniškai, man labai smagu ir įdomu pabendrauti su žmonėmis iš skirtingų kraštų ir sužinoti jų istorijas, patirtis, pasaulėžiūrą", – sako M.Stankevičius.

Po kelių savaičių praktikos vaikinas susipažino ir su vienu lietuviu – jie Dresdeno biure dirba dviese.

Norėtų likti

Prieš atranką M.Stankevičiui teko paplušėti – jis skaitė technines knygas, kurių tematika atspindėjo darbo "Amazon" specifiką, pavyzdžiui, apie operacines sistemas, algoritmus. Taip pat vaikinas sprendė programavimo užduotis. Žinoma, sukaupta patirtis irgi prisidėjo prie svajonių praktikos – buvę darbai, asmeniniai projektai, komandiniai KTU projektai, "Gifted" veiklos. Pašnekovo manymu, didelę dalį sėkmės sudaro ir patirtis, nesusijusi su įgūdžiais.

"Reikia turėti ne tik stiprius techninius pagrindus, bet ir būti užsiėmus kita veikla. Jeigu studentas, peržiūrėjęs "Amazon vadovavimo principų" sąrašą, kiekvienam principui gali sugalvoti bent po du pavyzdžius iš savo patirties, tokiu atveju jis yra geras kandidatas į "Amazon", – teigia studentas.

Dar studijų KTU metu M.Stankevičius siekė aukštų rezultatų – jau pirmame kurso dalyvavo talentingiausių studentų "Gifted" programoje. Tai bendruomenė, kurioje susirenka ne tik talentingi žmonės, bet ir motyvuoti, siekiantys nuolat tobulėti. Tokia aplinka paskatino pašnekovą žengti žingsnį savo svajonių karjeros link.

Studentas tikisi, kad praktikos metu pasirodys puikiai ir baigęs universitetą jis galės grįžti ir tęsti savo karjerą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Svetimi dūmai
  Svetimi dūmai

  Žemės ūkio ministerijos nereikia kelti į Kauną. Nieko jame ypatingo nenutiko. Ji šiandien turėtų būti Alytuje. Kad kauniečiai neįsižeistų negalintys pačiupinėti vieno iš valdžios skeptrų, tebūnie ministerija nuo Alytaus Kauno pus...

 • Keturi eksperto patarimai susiruošusiems skolintis
  Keturi eksperto patarimai susiruošusiems skolintis

  Ką gyventojams svarbu žinoti prieš skolinantis vartojimui? Dauguma klientų nedvejodami atsakytų, kad svarbiausia žemos paskolos palūkanos ir kuo mažesni apribojimai paskolos sumai bei jos grąžinimo laikotarpiui. Kaip gyventojų finansavimo srit...

 • Tas saldus žodis „kerštas“
  Tas saldus žodis „kerštas“

  Nespėjo N.Venckienės parvežti namo, o cirkas jau prasidėjo. Ne tik cirkas, bet ir kliedesiai, melas bei vilnietiškos patyčios. Kaip čia be jų? ...

  16
 • Buvusio pedagogo pasiūlymas: geriau grįžkite į klases
  Buvusio pedagogo pasiūlymas: geriau grįžkite į klases

  "Streikuosime!" – kone choru šaukia šalies pedagogai. O kaip dirbsime, niekas neklausia nei savęs, nei kitų. Vis dėlto net ir po tokio aliarmo teks sugrįžti į kabinetus ir klases. ...

  17
 • Laikas ruoštis planui B – gyvenimui be naujo valstybės biudžeto
  Laikas ruoštis planui B – gyvenimui be naujo valstybės biudžeto

  Turite nepilnamečių vaikų? Laukiate didėjančių vaiko pinigų? O gal jau suplanavote, kad praėjusiais metais pažadėtas atlyginimas mokykloje pakils, kaip žadėta? Visam tam pasiekti būtina, kad per likusius du mėnesius Vyriausybė ir Seimas surast...

  5
 • Padorumo ceitnotas
  Padorumo ceitnotas

  Nuobodu tikrai nebus. Kakofoniją Seime, akivaizdu, papildys vėl kaitinama violetinė isterija. Iš JAV kalėjimo parskraidinta bėglė Neringa Venckienė neabejotinai aktyvuos gyvybės ženklų jau nerodžiusio "Drąsos kelio" gerbėjus. ...

  5
 • Advokatas apie N. Venckienei skirtą dviejų mėnesių suėmimą: tai – absurdas
  Advokatas apie N. Venckienei skirtą dviejų mėnesių suėmimą: tai – absurdas

  Atsižvelgiant į tai, kokios yra kardomųjų priemonių rūšys, mane labai nustebino prokuroro prašymas skirti dviejų mėnesių suėmimo terminą. Prokuroro pareiškimas, kad ikiteisminis tyrimas yra baigtas, reiškia, kad nebus atl...

  165
 • Jugoslavija – niekieno tėvynė
  Jugoslavija – niekieno tėvynė

  Jau daugelį metų "Baltosios karštinės brolija" skleidžia pasakojimus apie kadaise egzistavusią stebuklingą valstybę, vadintą Jugoslavija (Pietų slavų žemė). Teigiama, jog ten (kaip ir SSRS bei Šiaurės Korėjoje) klestėjusi...

  3
 • Kas daro įtaką žmogaus psichologinei gerovei?
  Kas daro įtaką žmogaus psichologinei gerovei?

  Gamtoje, gryname ore praleistas laikas gali pagerinti ne tik fizinę, bet ir psichologinę sveikatą ...

  4
 • Padalyto Berlyno pamokos tebegyvuoja
  Padalyto Berlyno pamokos tebegyvuoja

  Prisimenu Rytų Berlyną. Netgi dabar, praėjus trisdešimčiai metų, šis prisiminimas man užgniaužia kvapą. Rusvosios anglys, smilkstančios katilų pakurose; prastos kokybės degalai, varantys nutriušusius automobilius ir iškle...

  8
Daugiau straipsnių