Išgelbėkime nuo „gelbėtojų“ Klaipėdos ligoninę

Jau daug metų su šeima gyvenu Klaipėdoje. Todėl kaip normaliam miestiečiui man rūpi, kas vyksta mieste. Man rūpi iš letargo miego nepabundantis senamiestis, apleisti jo pastatai, nuolatos rausiami jo šaligatviai ir gatvės. Neabejingas esu ir miesto valdžios aplaidumui bei tinginystei, o kartais ir biurokratiniam kvailumui.

Laikui bėgant, deja, amžius – ne jaunyn, todėl vis labiau imi domėtis sveikatos reikalais. Noriu, kad Klaipėda turėtų stiprią, gerai aprūpintą ir su profesionaliais medikais veikiančią ligoninę. Kad reikalui esant žmogus būtų tinkamai pagydytas, jam suteikta reikalinga pagalba.

Norint, kad taip būtų, reikalingas savo darbą išmanantis vadovas, kuriuo pasitikėtų medikų bendruomenė ir miesto žmonės. Uostamiestyje naujai sujungta įstaiga tikrai didelė, ne koks nors kioskas, joje dirba tūkstančiai žmonių, todėl labai svarbu, kaip jai bus vadovaujama.

Kaip tik šiuo metu vyksta konkursas į ligoninės vadovo pareigas. Viešai paskelbta, kad net 10 pretendentų pareiškė norą užimti šias garbingas ir atsakingas pareigas.

Paaiškėjus kandidatų sąrašui, pradėjau domėtis, kas tai per žmonės, ką jie yra nuveikę anksčiau.

Biblijoje yra sakoma, kad belskis į duris ir tau bus atidaryta. Panašu, kad kai kurie kandidatai į ligoninės direktoriaus kėdę bando patekti ne pro duris, bet pro langą. Štai vienas dalyvių yra A. Šimaitis, žmogus su labai spalvinga praeitimi.

Lietuvos gydytojų sąjunga savo rašte dar prieš gerą dešimtmetį įspėjo, esą šis žmogus yra savotiškas Ostapas Benderis, kuris tuo metu atvykęs iš užsienio valdžios institucijoms žadėjo Lietuvos sveikatos apsaugą paversti rojumi kiekvienam. Taip pat žadėjo Lietuvos medikų organizacijai praverti langus į pasaulį. Ir visaip kitaip norėjo pamokyti vietinius „tamsuolius“ visokių iš už jūrų atvežtų naujovių.

Tokio „gelbėtojo“ debiutas Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje baigėsi jo „kukliu“ reikalavimu būti įdarbintam Klaipėdos jūrininkų ligoninėje bei mokėti jam prezidentinę 16 tūkst. litų algą.

Tokiam „didmeistrio“ ėjimui nepavykus, jo pėdos mūsų kraštuose labai greitai ataušo.

A. Šimaitis, kaip ir dera geram „didmeistriui“, Lietuvoje pasirodo vis su nauju projektu, bandydamas suorganizuoti vis naują smegenų plovimo seansą. O patyręs fiasko, jis kažkur svetur išgaruoja. Epizodiškai dirbęs Santariškėse, po to Klaipėdos jūrininkų ligoninėje, toliau jis laimės ieškojo Australijoje, Jungtinėje Karalystėje. Kaip rodo faktai, ir svetur sėkmė neaplankė, Jungtinės Karalystės lietuvių gydytojų ir odontologų asociacija atsiribojo nuo A. Šimaičio siūlomų projektų Lietuvoje.

Tą patį padarė ir tuometinis Užsienio reikalų ministras V. Ušackas bei Sveikatos apsaugos ministras A. Čaplikas.

Ir štai feniksas prisikėlė naujam projektui – nori vadovauti Klaipėdos ligoninei ir turi jai paruošęs „gelbėjimo“ planą.

Ir kodėl visi šiais laikais nori nustebinti kažkokiais mistiniais projektais? Vieni konkurse dalyvauja su „skaidrinimo“ projektu, kiti – „mėlynojo proveržio“, treti – „žaliosios bangos“ ir t. t.

Jeigu jau taip, pamąsčiau, kad irgi galiu dalyvauti ligoninės vadovo konkurse. Turiu muzikinį išsilavinimą, o ligoninė neturi savo choro ir orkestro. Galėčiau dalyvauti su „ligoninės choro ir orkestro sukūrimo“ projektu. Juk, sprendžiant iš kai kurių konkurso dalyvių kompetencijos, žinios ir patirtis medicinoje ne tiek ir svarbios.

Pažįstu daug puikių Klaipėdos gydytojų. Jie tikri savo sričių profesionalai ir norisi, kad jie toliau savo darbais džiugintų klaipėdiečius.

Klaipėdos medikų bendruomenė tikrai nenusipelnė, kad jai vadovautų neaiškios kilmės ateiviai ar įvairūs eksperimentatoriai.

O gal mūsų patyrę gydytojai, matydami, kokios personalijos išsirikiavo prie ligoninės vadovo kabineto durų, net ir vengia dalyvauti konkurse, bijodami prarasti savo reputaciją?

Klaipėdos ligoninei reikia išmintingo, patyrusio ir gydytojų bendruomenėje bei miestiečių tarpe autoritetą turinčio vadovo. Todėl turime būti drąsūs ir daiktus vadinti tikraisiais vardais, tiesiai šviesiai kalbėti apie naujuosius „gelbėtojus“, jų praeities „žygdarbius“ bei apsisaugoti nuo šių dienų ostapų benderių ar frankų krukų. Nes to nepadarius, klaidos kaina gali būti labai didelė – rizikuotume savo ir savo artimųjų brangiausiu turtu – sveikata.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pastaba Anonimui

Pastaba Anonimui portretas
Nenuostabu, kad nesuprantate ministro kalbos. Išsitaisykite gramatines klaidas- tik pasiŪlymas. Apie skyrybos ženklus šįkart patylėsiu;)

Anonimui

Anonimui portretas
Kad patyres ir iš tos sroties tai tikrai, nes pavyzdžiu pakankamai - sveikatos apsaugos ministras su komanda keliantys chaosą sveikatos sistemoje bandydami savotiškai reformuoti griaunant sveikatos sistemą. Abejojantiems siųlymas pažiurėti seimo viešus posėdžius kaip ministras samprotauja atsakinėdamas į konkrečius klausimus ir abejonės išnyks apie kompetencijas. Panašu neturi ką atsakyti arba nesupranta net klausimo ir problemos esmės. Pagal ministrą sveikatos sitemoje problemų nėra…

Anonimas

Anonimas portretas
Ar oro uostui vadovauti turi pilotas? O jūrų uostui dokininkas?
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

 • Klimato atšilimą reikia skatinti?
  Klimato atšilimą reikia skatinti?

  Šių metų rugsėjis labiau primena gegužės ir birželio sandūrą nei rudens pradžią. Kai tokiu metų laiku pusę nakties esi priverstas palikti atvirus langus, norom nenorom susimąstai apie klimato kaitą. O tada ir visokių marazmatikų dūsavim...

  2
 • Centre nebūna nuobodulio
  Centre nebūna nuobodulio

  Noriu pasidalinti geromis emocijomis su klaipėdiečiais. ...

 • Dėl ugdymo programos
  Dėl ugdymo programos

  Norėčiau ir aš pasisakyti visą Lietuvos viešąją erdvę jaudinančiais klausimais. ...

  1
 • Kreipimasis į E. Masiulį
  Kreipimasis į E. Masiulį

  Gerbiamas Eligijau, mes nesame pažįstami ir niekada nebuvome susitikę, tačiau šį kartą aš norėčiau kreiptis į Jus ir kai ko paprašyti. Būkite toks geras, grįžkite į politiką ir kandidatuokite į LR prezidentus. ...

  6
 • Dėl kačių – bereikšmiai karai
  Dėl kačių – bereikšmiai karai

  Stebėtini įstatymai benamių gyvūnėlių, ypač kačių, atžvilgiu. Įsivaizduokite, senutė, beveik 90-metė, pamaitino alkaną katinėlį, o tulžinga, isteriška kaimynė iškvietė policiją. ...

  4
 • Būtina ruošti nugalėtojus
  Būtina ruošti nugalėtojus

  Jau ruošiasi krepšininkai LKL čempionatui, tačiau sirgaliai ir gerbėjai tebegyvena įspūdžiais iš Pasaulio taurės turnyro. ...

 • Reikėtų baudų katalogo
  Reikėtų baudų katalogo

  Mokyti vaikus kompiuterinio raštingumo ir lavinti kitus jų pažinimo įgūdžius yra labai svarbu, bet reikia nepamiršti ir rūpintis jų kultūra. ...

 • Ministre M. Skuodi, gal pagaliau pabuskime ir kelkimės?
  Ministre M. Skuodi, gal pagaliau pabuskime ir kelkimės?

  Dar viena avarija Palangos aplinkkelyje – šįkart, ačiū Dievui, pavyko išvengti aukų, nors automobilis nusileido ant stogo. ...

  6
 • Įspūdžiai iš pirmosios pamokos
  Įspūdžiai iš pirmosios pamokos

  Rugsėjo 1-ąją, kaip ir pridera supermamai, pasidabinusi Tilžės turguje pirktu „Gucci“ šaliku ir laikydama savąjį aukselį už rankutės, nuvykau prie Martyno Mažvydo paminklo, kur turėjo vykti Mokslo ir žinių šventė. ...

  1
 • Žali mūsiškiai tarp žydrų debesų
  Žali mūsiškiai tarp žydrų debesų

  Buvo karšta popietė ir aš, sėdėdama kavinėje „Du gaideliai“, valgiau mikrobangėje pašildytą čebureką bei klausiausi per radiją leidžiamų estrados šlagerių. ...

  2
Daugiau straipsnių