Prasideda bendras priėmimas į aukštąsias mokyklas

Nuo trečiadienio galima pateikti prašymus studijuoti Lietuvos universitetuose ir kolegijose.

Prašymai nuo trečiadienio registruojami bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas informacinėje sistemoje. Juos bus galima registruoti ir koreguoti iki liepos 22 dienos.

2010-aisiais ir 2011-aisiai baigusių bendrojo lavinimo mokyklas asmenų brandos atestatų ir 2010-aisiais ir 2011-aisiais perlaikytų brandos egzaminų duomenys į priėmimo sistemą patenka tiesiai iš valstybinės informacijos sistemos duomenų bazės. Tik anksčiau negu 2010 metais Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklas baigę asmenys turi atvykti į bet kurį Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) bendrojo priėmimo duomenų tvarkymo punktą ir pateikti brandos atestatą ir pažymas apie perlaikytus egzaminus.

Išsilavinimo dokumentus bendrojo priėmimo duomenų tvarkymo punktams taip pat turi pateikti užsienyje bendrąjį išsilavinimą įgiję asmenys.

Stojančiojo prašyme šiemet gali būti iki 12 pageidavimų. Prašyme gali būti įrašomi pageidavimai studijuoti universitetų ir kolegijų valstybės finansuojamose ir nefinansuojamose vietose. Konkursinės eilės dėl valstybės finansuojamų ir nefinansuojamų vietų sudaromos atskiros, todėl pageidavimų prioritetai pagal finansavimo pobūdį nagrinėjami taip pat atskirai.

Stojamosios studijų įmokos šiemet nėra. Nereikia mokėti ir už prašyme nurodytų pageidavimų koregavimą.

Pagrindinio priėmimo pirmo etapo rezultatai bus skelbiami liepos 26-ąją.


Šiame straipsnyje: stojimaimokslasstudijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių