„Neregėta Lietuva" pristatyta Frankfurto knygų mugėje

Fotografijų albumas „Neregėta Lietuva" pristatomas Vokietijoje, spalio 15-19 dienomis Frankfurte vykstančioje tarptautinėje knygų mugėje. 60-ąjį gimtadienį šiemet švenčianti kasmetinė paroda - vienas solidžiausių tokio pobūdžio renginių, į kurį susirenka tūkstančiai leidybos ir knygų platinimo specialistų iš viso pasaulio.

Šių metų pradžioje lietuvių ir anglų kalbomis išleistas albumas „Neregėta Lietuva", kuriame įamžinti šalies vaizdai iš paukščio skrydžio, greitai tapo vienu perkamiausių leidinių. Netrukus jis buvo išverstas į rusų, lenkų, ispanų ir vokiečių kalbas. Jau nupirkta per 17 tūkst. albumo egzempliorių.

„Albumo sėkmė įkvėpė organizuoti pristatymus įvairiose pasaulio šalyse. Jau surengėme parodas Australijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Ispanijoje. Albumas parduodamas Latvijos ir Estijos knygynuose ir didžiausioje pasaulio interneto knygų parduotuvėje „Amazon". Norėdami rasti dar daugiau platinimo būdų, Frankfurto knygų mugėje įrengėme atskirą „Neregėtos Lietuvos" stendą, konferencijų centre surengėme pristatymą", - pasakojo projekto autorius Marius Jovaiša.

Šiemet dar numatyta paroda Airijoje, kitąmet - Argentinoje, Amerikoje, Portugalijoje, Japonijoje. Albumas verčiamas į švedų, italų, prancūzų ir japonų kalbas.

„Neregėtos Lietuvos" paviljoną Frankfurto mugėje aplankę leidėjai, fotografai, knygų platintojai negailėjo komplimentų. Garsus Rusijos rašytojas Edwardas Radzinskis, parodoje pristatęs savo naujausią knygą, pamatęs albumą neslėpė susijaudinimo, o netikėtai į spaudos konferenciją atvykęs Afganistano leidėjų atstovas Shah Muhammad Rais, nusifotografavęs su autoriumi Mariumi Jovaiša, pažadėjo nuotrauką perduoti Afganistane tarnaujantiems lietuvių kariams.

„Manau, kad mažytei Lietuvai labai svarbu dalyvauti ne didžiausiose pasaulio turizmo parodose, kur milijoniniais biudžetais varžosi galingiausios pasaulio valstybės, o būtent tokiuose specializuotuose renginiuose, kur lankosi specialistai, nuomonės formuotojai, žiniasklaida, kur mes iš tikrųjų galime įspūdingai pasirodyti ir atkreipti į save dėmesį", - sakė M.Jovaiša.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių