Quantcast

Mokslininkai aptiko senovinio superžemyno pėdsakų

JAV ir užsienio šalių geologai teigia aptikę milijardo metų senumo Šiaurės Amerikos dalį, kurią gali susieti su Antarktida.

Anot tyrėjų, tai kol kas tvirčiausi rasti įrodymai, leidžiantys manyti, kad Šiaurės Amerika ir Antarktida prieš 1,1 mlrd. metų buvo vienas žemynas. Tai nutiko daug anksčiau nei susiformavo Pangėjos superžemynas, pranešė Amerikos geologų draugija.

„Galiu nukeliauti į Franklino kalnus Vakarų Teksase ir stovėti šalia to, kas kažkada buvo Coatso žemės Antarktidoje dalis. Tai taip nepaprasta“, – teigė tyrimo vadovė Staci Loewy, Kalifornijos valstijos universiteto geochemikė.

Geologai nustatė, kad iš abiejų vietovių paimtos uolienos sudarytos iš tokios pačios sudėties švino izotopų, yra tokio paties amžiaus, be to, pasižymi tokiomis pačiomis cheminėmis ir geologinėmis savybėmis, praneša UPI.com.

Šie radiniai pagrindžia teoriją, kad Šiaurės Amerika ir Rytų Antarktida kažkada buvo viename pirmykščiame superžemyne, vadinamame Rodinija.

Tyrimas paskelbtas žurnale „Geology“.


Šiame straipsnyje: žemynasAntarktida

NAUJAUSI KOMENTARAI

h20

h20 portretas
isvada - ta zeme priklauso amerikai... :)

Danutė Vipartienė

Danutė Vipartienė portretas
Tam mokslas ir reikalingas, nes vis atranda naujus dalykus, susietus su praeitimi ir dabartimi, ištiria pokyčių priežąstingumą ir numato ateities gaires.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių