Pereiti į pagrindinį turinį

Italija susipažins su J. Meku

2008-10-11 17:55
Turinys

Spalio 10-18 dienomis Lucca mieste (Italija) vykstančio tarptautinio kino festivalio „Lucca Film Festival 2008" ašis - režisierius Jonas Mekas ir jo kūryba.

Festivalyje bus pristatyti penki menininko sukurti filmai, „San Micheletto" parodų salėse atidaroma paroda „Jonas Mekas", rengiami seminarai bei susitikimai su pačiu kūrėju.

Jonas Mekas - lietuvių kilmės filmų kūrėjas, menininkas ir kuratorius, dažnai vadinamas „amerikietiškojo avangardinio kino krikštatėvi"". Savo kūrybinį kelią pradėjo 1956 metais, ir netrukus tapo viena Amerikos avangardinio filmo vedančių personų. 1954 m. tapo žurnalo „Film Culture" redaktoriumi ir vadovu; 1958 m. redagavo „Movie Journal" skyrių žurnale „Village Voice". 1962 m. bendrai įkūrė „The Film Makers' Cooperative", o 1964 m. - „The Filmmakers' Cinematheque", kuris išaugo į vieną didžiausių pasaulyje amerikiečių avangardinio filmo archyvų „Anthology Film Archives".

J.Mekas artimai bendravo ir dirbo su Jurgiu Mačiūnu, Andy Warholu, Nico, Allenu Ginsbergu, Yoko Ono, Johnu Lennonu ir Salvadoru Dali.