Quantcast

"Vilnius Music Week 2012”: atlikėjai dalijosi patirtimi

Penktadienį sostinės kino teatre “Pasaka” prasidėjo festivalio “Vilnius Music Week 2012” švietėjiškoji dalis. Įžanginė konferencija vidurdienį subūrė užsienio žiniasklaidą, atlikėjus, leidėjus, užsieniečius konferencijos dalyvius, tarp jų - ir žmones, atstovaujančius pasaulinę šlovę pelniusius muzikantus ir kompanijas.

Guna Zučika (“Brainstorm”), Sally Gross (“Gotan Project”), Peteris Jenneris (“Pink Floyd”), Simonas Hawkinsas (BBC), Markas O'Deiras (“The Guardian”), Aleksas Kasparovas (“Eastblock Music”) Glebas Lisičkinas (VICE), Nickas Traineris (“Bolt Burdon Solicitors”) ir daugelis kitų vidurdienį susitiko “Pasakos” kino teatre, kur oficialiai prasidėjo edukacinė festivalio “Vilnius music week 2012” programa.

Susirinkusius pasveikinę organizatoriai pateikė statistikos: vakar naktį menų fabrike “Loftas” vykusiame festivalio atidaryme susirinko rekordiškai daug - net 1300 žmonių. Visą savaitgalį festivalio scenose pasirodys daugiau nei 60 atlikėjų ir grupių, kartu su “Sostinės dienų” pasikviestais muzikantais – apie 100. Juos išgirsti galės į Vilnių nuo vakar besirenkantys įtakingi muzikos industrijos atstovai, tarp jų – muzikos pirkliai iš Europos, Rusijos ir Azijos.

Kad delegatai galėtų mobiliau kursuoti tarp “Vilnius Music Week 2012” scenų, festivalio globėja Vilniaus miesto savivaldybė jiems skyrė elektrinius dviračius, atspindinčius dinamišką Lietuvos sostinės charakterį.

Užsienio svečiai itin susidomėję stebėjo “Pasakos” kino teatre parodytas Giedrės Žickytės  dokumentinio filmo “Kaip mes žaidėme revoliuciją” ištraukas, kuriose – legendiniai Roko maršai, Baltijos kelias ir prieš du dešimtmečius sienas visomis prasmėmis griovusi grupė “Antis”.

Jos lyderis Algirdas Kaušpėdas salėje buvo pasitiktas nuoširdžiais aplodismentais. “Mes neturėjome ketinimų sugriauti Sovietų sąjungą. Tiesiog siekėme parodyti gyvenimą kuo labiau absurdišką, - paaiškino A.Kaušpėdas. - Taip prasidėjo Roko maršai – politinis spektaklis. Juose žmonėsi mokėsi būti laisvi.”

A.Kaušpėdas taip pat išdėstė savo požiūrį į roką, palygindamas jį su rankų darbo stalu iš gero medžio, kuriam nereikia staltiesės. “Manau, kad ateis laikas, kai atsiras “tvarusis rokas” - nereikės maivytis, galėsi pagroti tai, ką jauti”, - kalbėjo “Anties” lyderis.

Taip pat penktadienį seminarą apie kūrybinio proceso stimuliaciją surengė žinomas rusų muzikantas Olegas Nesterovas. Susirinkusiems jis papasakojo apie savo ilgametę patirtį muzikos industrijoje. O.Nesterovas grojo žinomoje grupėje “Megapolis”, vėliau tapo prodiuserinės kompanijos vadovu, tapo muzikos žurnalistu. Klausytojams jis papasakojo ne apie tai, kaip sukurti tam tikrą dainą, bet, kaip sukurti sąlygas, kad kūrybinė atmosfera pati rastų menininką.

Seminarai kino teatre “Pasaka” vyks ir šeštadienį. Juose bus diskutuojama, kokia daina gali pasiekti radijo topus, kokie turi būti teisiniai artisto santykiai su vadyba, kaip sukurti nepriklausomą įrašų kompaniją, kokios Baltijos scenos galimybės ir kt. temomis.

 


Šiame straipsnyje: Vilnius music week

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių