Vilniuje prasideda kasmetinė Studijų mugė

Vilniuje, parodų centre „Litexpo“, ketvirtadienį atidaroma paroda „Mokymasis. Studijos. Karjera 2012“.

Anot Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM), Studijų muge vadinamame renginyje dalyvaus 120 mokymo įstaigų: visi Lietuvos universitetai ir dauguma kolegijų, profesiniai mokymo centrai, amatų mokyklos, kalbų kursus rengiančios, tarptautinių programų organizacijos. Savo studijų programas pristatys ir mokymo įstaigos iš užsienio.

Pirmą kartą parodoje dalyvaus Europos Komisija. Ji pristatys projektą „Judus jaunimas“, kuriame bus galima susipažinti su ES judumo programomis moksleiviams, studentams, savanoriams ir norintiems pradėti savo verslą.

Žadama surengti per 70 seminarų, diskusijų, paskaitų, vyks televizijos laidos „Gimnazistai“ filmavimas, pranešimus skaitys ir savo sėkmės istorijomis dalinsis garsūs žmonės.

Taip pat vyks mechatronikos varžybos, kuriose dalyvaus profesinių mokyklų ir kolegijų komandos. Jomis siekiama propaguoti šiuolaikinių technologijų patrauklumą ir skatinti susidomėjimą inžinerinėmis studijomis.

Profesinio mokymo įstaigos pristatys įvairių sričių šiandienos darbo rinkoje reikalingas specialybes ir profesijas, tokias kaip automobilių diagnostika ir remontas, transportas, viešbučių, restoranų paslaugos, inžinerinė pramonė ir energetika, žemės ūkis ir maisto pramonė, statyba ir medienos technologijos, sveikatinimo paslaugos, floristika, kirpimas, kosmetologija, visažistų, masažuotojų specialybės, senieji tradiciniai dailieji amatai, juvelyrika, reklama ir poligrafija, fotografija, mechatronika.

ŠMM konferencijoje „Ateitis prasideda šiandien“ bus pristatyta informacija apie brandos egzaminus, priėmimą į aukštąsias Lietuvos mokyklas, valstybės paskolas studentams. Ministerijos stende bus pateikiama informacija apie bendrąjį ugdymą, profesinį mokymą, brandos egzaminus, aukštąjį mokslą, studijų galimybes.


Šiame straipsnyje: studijų mugėstudijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių