Vilniuje oficialiai atidaromas Europos lyčių lygybės institutas

Vilniuje pirmadienį rengiama oficialiam Europos lyčių lygybės instituto atidarymui skirta tarptautinė konferencija.

Joje dalyvaus prezidentė Dalia Grybauskaite, Europos Komisijos (EK) viceprezidentė Viviane Reding (Vivijana Reding), Ispanijos lygybės ministerijos direktorė lyčių lygybės darbe klausimams Capitolina Diaz (Kapitolina Dias), Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkė Eva-Britt Svensson (Eva-Brit Svenson).

Vilniaus rotušėje rengiamoje konferencijoje "Moterų ir vyrų lygybė: pažanga, iššūkiai ir gerosios patirtys" panešimus skaitys EK Lyčių lygybės skyriaus vadovė Daniela Bankier (Daniela Bankjė), Smurto prieš moteris stebėjimo centro Ispanijoje prezidentas Miguelis Lorente Acosta (Migelis Lorentė Akosta), Europos moterų lobistinės organizacijos generalinė sekretorė Myria Vassiliadou (Mirija Vasiliadou).

Be to, konferencijoje numatoma aptarti Europos lyčių lygybės instituto galimą bendradarbiavimą su kitomis ES agentūromis.

Europos Ministrų Taryba 2006-ųjų gruodį nusprendė, kad Europos lyčių lygybės institutas turėtų veikti Vilniuje. Priimti Lyčių lygybės institutą siekė trys ES naujokės - Slovėnija, Slovakija ir Lietuva. Pirmoji savo kandidatūrą atsiėmė pačioje posėdžio pradžioje, o Slovakija vėliau pripažino mūsų šalies pranašumus ir savo kandidatūrą taip pat atsiėmė.

Šios įstaigos steigimas Vilniuje užtruko trejus metus, tą lėmė ir užtrukusios vadovo paieškos.

Švedijos lietuvė Virginija Langbakk instituto vadove antrą kartą skelbtame konkurse išrinkta 2009 balandį.

Į Vilnių institutas pradėjo kraustytis 2009 metų pabaigoje. Šiuo metu jame dirba 21 žmogus. Iki metų pabaigos darbuotojų skaičius turėtų viršyti 30. Numatoma, kad instituto darbuotojams taip pat talkins keletas ir ES šalių deleguotų atstovų.

Instituto biudžetas 2007-2013 metais yra 52,5 mln. eurų (181 mln. litų).

V.Langbakk teigimu, Europos lyčių lygybės institutas nekurs europinių teisės aktų ir nedirbs politikos formavimo srityje, o veiklą vykdys ekspertų lygiu, atliks tyrimus ir viešąsias iniciatyvas, rinks lyčių lygybės politikos pavyzdžius skirtingose šalyse.

Pasak instituto vadovės, šiuo metu dar sunku konkrečiai apibrėžti instituto siekius.

"Kol kas jie nėra apibrėžti - kad galėtum apibrėžti nelygybę, turi turėti labai gerai pagrįstus mokslinius duomenis", - BNS sakė V.Langbakk.


Šiame straipsnyje: Langbakklyčių lygybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių