Vilniečiai atsikratyti seno automobilio galės neišeidami iš namų

Šiemet Vilniaus miesto savivaldybė akciją „Daugiau erdvės kiemuose ir gatvėse“ pavers patogesne gyventojams. Šie nebenaudojamus automobilius į laužą galės parduoti neišeidami iš namų.

Sumokės už automobilius vaiduoklius

Trejus metus Vilniuje vyksta akcija, kurios metu gyventojai raginami atsikratyti senais, nenaudojamas automobiliais. Mat jais užkimšti ir taip maži daugiabučių namų kiemai, miesto kelkraščiai. Pro šiuos vaiduoklius negali prasibrauti specialiųjų tarnybų: greitosios pagalbos, gaisrinės, policijos automobiliai.

Tačiau nenaudojamų automobilių nutempimas savininkams iki šiol buvo nemenka našta. Gavę iš policijos įspėjimą šie per dvi savaites turėjo savo lėšomis nutepti nenaudojamą transporto priemonę į metalo laužą, po to rūpintis jos išregistravimu.

Šiemet siūloma naujovė. Automobiliais pasirūpinti ketina Vilniaus miesto nebeeksploatuojamų automobilių utilizavimo asociacija. Bendrovės vaiduoklių savininkams siūlo nemenką paslaugų spektrą.

„Mes siūlome savininkui nebenaudojamą, bet jam reikalingą automobilį nemokamai Vilniaus miesto ribose nutemti į jo privačią teritoriją. Pervežimas kainuos tik jeigu automobilis bus tempiamas už Vilniaus ribų. Jeigu priemonė tinka tik metalo laužui, mes ją pasiimsime patys iš kiemo, ja pasirūpinsime, o savininkui sumokėsime nuo 50 iki 150 litų. Už detalėms tinkantį automobilį paklosime ir daugiau“, - sakė bendrovės „Metrail“  direktoriaus pavaduotojas Arvydas Vilkelis.

Nedrausmingiems savininkams - baudos

Vilniaus miesto savivaldybės Kalbos kontrolės ir administracinės veiklos skyriaus vedėjas Gintaras Tamošiūnas atskleidė, kad kasmet per akciją randama apie 1,5 tūkst. nebenaudojamų automobilių. Šiemet akcija prasidės lapkričio 2 dieną ir truks iki kitų metų sausio pabaigos. Jos metu seniūnijų, savivaldybės darbuotojai bei policijos pareigūnai rinks informaciją apie mieste stypsančius nebenaudojamus automobilius, juos registruos ir ieškos savininkų.

Akcijos iniciatoriai ragina gyventojus taip pat būti aktyviais ir pranešti apie jų pastebėtą nebenaudojamą transporto priemonę seniūnijoms, policijai arba savivaldybei. Galima skambinti ir trumpuoju telefono numeriu 1648.

Nebenaudojamų automobilių savininkams bus išsiųsti pranešimai, įpareigojantys vaiduoklį patraukti per dvi savaites. Nereaguojantiems į pranešimą bus skiriami įspėjimai. Jeigu automobilis ir po to stypos gatvėje, savininkui gresia baudos nuo 250 iki 1 tūkst. litų.

„Per 2009 m. kovą-birželį  vykusią akciją Vilniuje buvo rasta apie 1,6 tūkst. nebenaudojamų automobilių. Iš jų 52 nepasirūpinta iki šiandien. Daugumos jų savininkai išvykę. Tačiau gavę įspėjimus trečdalis gyventojų automobiliais pasirūpina iškart“ – sakė Vilniaus miesto Vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Raimundas Dervinskas.

Jeigu automobiliu savininkas nepasirūpina, jį ištempia išniaus miesto savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ darbuotojai ir laiko įmonės aikštelėje. Surastam savininkui iškart paskiriama 200 litų bauda bei pateikiama sąskaita už automobilio nutempimą bei saugojimą privačioje aikštelėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių