Quantcast

Vilniaus savivaldybė: kovo 11-osios eitynių organizatoriai nusižengė taisyklėms

Vilniaus savivaldybė pripažįsta, kad kovo 11-osios eitynės surengtos pažeidžiant įstatymus. Bet dėl to esą kalti patys renginio organizatoriai.

Sostinės savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas portalui teigė, esą eitynių organizatoriai nusižengė taisyklėms, nesikreipdami į Kultūros paveldo departamentą, kuris prieštarauja bet kokiems renginiams prie neveikiančių Koncertų ir sporto rūmų, senųjų žydų kapinių teritorijoje.

„Jiems leidimas buvo išduotas su sąlyga, kad jie renginį suderins su KPD. O KPD, kiek mums žinoma, turi teisę organizatorius už tai nubausti“, - sakė V.Milėnas.

Anot jo, eitynių organizatoriai turėjo pakankamai laiko kreiptis į paveldosaugininkus ir, esant reikalui, pakeisti žygio maršrutą.

Tiesa, savivaldybės versija ne iki galo sutampa su KPD nuomone. Kaip jau skelbėme, KPD laikosi pozicijos, kad renginiams saugomų objektų teritorijoje reikia tik miesto valdžios leidimo, tačiau prieš tai savivaldybė turi viską suderinti su KPD.

Kaip jau skelbėme, eitynės su šūkiais „Lietuva – lietuviams!“ gerokai papiktino ir Lietuvos žydų bendruomenę, kuri ketina reikalauti pasiaiškinimo iš sostinės savivaldybės ir Vyriausybės.


Šiame straipsnyje: kovo 11skinai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių