Teismas atvėrė kelią Onkologijos instituto reorganizavimui

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas antradienį atmetė Vilniaus universiteto (VU) Onkologijos instituto tarybos ieškinį dėl reorganizavimo sąlygų pripažinimo negaliojančiomis.

Į teismą Onkologijos instituto taryba šių metų sausio pabaigoje kreipėsi prašydama panaikinti nustatytas įstaigos reorganizavimo sąlygas. Jos manymu, Onkologijos instituto reorganizavimo tikslai yra nepagrįsti ir neaiškūs, o sąlygos pažeidžia visų Lietuvos pacientų, akademinės bendruomenės interesus ir teisėtus lūkesčius.

Pasak Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo pranešimo, atmesdamas ieškinį teismas pabrėžė, kad VU Onkologijos instituto steigėjas yra Vyriausybė. Būtent biudžetinės įstaigos steigėjo kompetencijai priklauso reorganizuoti biudžetinę įstaigą, o šioje civilinėje byloje nėra duomenų, kad steigėjas neteisėtomis priemonėmis ar viršydamas savo įgaliojimus išreiškė valią reorganizuoti VU Onkologijos institutą.

Vyriausybė dėl Onkologijos instituto reorganizavimo inicijavimo apsisprendė priimdama 2009 metų gruodžio 17 dienos nutarimą "Dėl sveikatos priežiūros įstaigų ir paslaugų restruktūrizavimo trečiojo etapo programos patvirtinimo".

Įgyvendindama Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtą Sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizavimo trečiojo etapo programą, Vyriausybė palaimino planus Onkologijos institutą padalyti į Onkologijos ligoninę bei Lietuvos onkologijos institutą.

Ligoninę planuota sujungti su Santariškių klinikomis ir padaryti pavaldžią SAM, o institutą - Švietimo ir mokslo ministerijai. SAM nuomone, ligonių gydymą reikia atskirti nuo mokslinių tyrimų. Siūlyta sukurti Valstybinį mokslinių tyrimų institutą, kuris galėtų bendradarbiauti su visomis gydymo įstaigomis, o ne su viena.

Tuo metu onkologai tvirtino, kad mokslinės ir klinikinės dalies atskyrimas būtų prastas žingsnis, o grėsmė visų pirma kiltų pacientams.

Šis teismo sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui.

Seimas yra priėmęs nutarimą, raginantį Vyriausybę Onkologijos instituto pagrindu įkurti Nacionalinį vėžio institutą.

Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 17 tūkst. naujų susirgimų onkologinėmis ligomis. Tai reiškia, kad kasdien beveik 50 žmonių išgirsta vėžio diagnozę, o onkologinių ligonių skaičius mūsų šalyje siekia apie 70 tūkstančių.


Šiame straipsnyje: Onkologijos institutas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių