Teismas atmetė „Vichy“ skundą dėl laikino jo veiklos sustabdymo

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs administracinę bylą pagal bendrovės „Vandens parkas“ skundą dėl laikino jo veiklos sustabdymo, nusprendė atmesti jį kaip nepagrįstą.

Bendrovė reikalavo panaikinti Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos (VVSPT) rugsėjo 1-osios sprendimą ir įpareigoti atlyginti patirtą 138 tūkst. 454 litų nuostolį, pranešė teismas.

Rugpjūčio 24-ąją Vilniaus visuomenės sveikatos centras patikrino vandens parką „Vichy“ Vilniuje ir nustatęs, kad parke teikiamos paslaugos yra nesaugios, laikinai uždraudė jas teikti.

VVSPT sprendimu laikinai, iki nustatant legionelių buvimo vandens tiekimo sistemoje priežastis ir priemones šias bakterijas sunaikinti, uždraudė bendrovei teikti vandens parko (baseinų, pirčių) paslaugas.

Pareiškėjo teigimu, nuo rugpjūčio 26 dienos vandens parke tiekiamas šaltas ir karštas vanduo nebuvo užterštas Legionella pneumophila bakterijomis, todėl nebuvo jokio pagrindo stabdyti parko veiklą, nes vos Vilniaus visuomenės sveikatos centras nustatė pažeidimą, parkas nedelsdamas jį pašalino.

VVSPT prašė teismo atmesti skundą kaip nepagrįstą. Pasak tarnybos, ji, priimdama sprendimą, atsižvelgė į tai, kad kontrolės metu paimtų vandens mėginių tyrimų rezultatai parodė, jog vandens tiekimo sistema užteršta legionelėmis, bei į tai, kad bendrovė

„Vandens parkas“ tirtuose vandens mėginiuose rastos dažniausiai sukeliančios legioneliozę pirmos serologinės grupės legionelės, o jų kiekis buvo įvertintas kaip galintis kelti riziką žmonių sveikatai.

Tarnybos teigimu, bendrovės „Vandens parkas“ taikomos legioneliozės kontrolės priemonės buvo nepakankamai efektyvios ir neužtikrino vandens parko paslaugų vartotojų saugos. Be to, „Vandens parkas“ nepateikė tarnybai jokių dokumentų, kurie būtų patvirtinę, kad bakterijos sunaikintos ir paslauga saugi.

VAAT teisėjų kolegija nusprendė, kad VVSPT tinkamai įvertino faktines aplinkybes ir rugsėjo 1-ąją priėmė pagrįstą ir teisėtą sprendimą, todėl pareiškėjo reikalavimą pripažinti šį sprendimą neteisėtu atmetė kaip nepagrįstą. Teismui nenustačius bent vienos iš viešosios atsakomybės sąlygų, atmestas ir reikalavimas dėl žalos atlyginimo.
Šis VAAT sprendimas per 14 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.


Šiame straipsnyje: vichy vandens parkaslegionelės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių