„Tebūnie naktis 2010“ (programa, žemėlapis)

Šį šeštadienį, naktį iš birželio 19-osios į 20-ą Vilnius vėl nemiegos. Tradiciniu tapęs projektas "Tebūnie naktis" pakvies į daugiau nei 80 renginių visame mieste.

Dalyvių daugėja

Projekto "Tebūnie naktis" organizatorių baimės nepasitvirtino. Pasibaigus Vilniaus - kultūros sostinės metams tiek dalyvių, tiek lankytojų susodomėjimas renginiu ne tik nesumažėjo, bet net išaugo. Savo pagalbą pasiūlė beveik 70 kultūros, meno ir visuomeninių organizacijų, 300 menininkų ir 200 savanorių, todėl veikti tikrai bus ką. Nusprendusių nemiegoti lauks koncertai, spektakliai, parodos, ekskursijos, kiti renginiai.

"Mes nuogąstavome, kad pasibaigus kultūros sostinės metams ir sumažėjus finansavimui kultūrinis gyvenimas Lietuvoje bus skurdus, kaip aš sakau, ateis kultūros pagirios, tačiau taip nenutiko. Tai reiškia, kad šis renginys įdomus ne tik organizatoriams ir Vilniaus miesto savivaldybei, bet taip pat menininkams ir gyventojams", – džiaugėsi Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius, pažadėdamas, kad šis renginys bus vienas iš tų, kuriuos Savivaldybė planuoja kiek galėdama remti.

"Sieksime, kad šis renginys būtų toliau vystomas ir žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu. Be to, mūsų tikslas – kad po kelerių metų per šią naktį iš Vilniaus išvažiuotų visi nuobodūs žmonės", – spaudos konferencijoje juokėsi vicemeras.

Šiais metais Vilniaus miesto savivaldybė šiam renginiui skyrė 95 tūkst. litų. Viso projekto kaina – 390 tūkt. litų. Likę pinigai buvo surinkti iš rėmėjų.

Vaikys Lenino dvasią

Tarp daugybės naujų renginių, programoje bus keletas vilniečiams jau matytų ir susilaukusių didelio pritarimo. Vienas jų – klasikinės muzikos koncertas Lukiškių aikštėje su maestro Petru Geniušu priešakyje.

"Šio projekto mintis kilo labai seniai, kai tik buvo išmontuotas toje aikštėje buvęs Lenino paminklas. Aš pats dirbu Akademijoje, prieš tai ten mokiausi, todėl ta aikštė man atrodė labai tuščia, kažko trūko. Pagalvodavome, kad ten turi kažkas vykti, ji visada buvo svarbi, energetiška, nuolat vykdavo pasimatymai trise su Leninu", – šmaikštavo P.Geniušas.

Maestro juokavo, kad jis norėjo vietoje Lenino paminklo toje vietoje matyti Johno Lennono, bet kai ši jo idėja nesulaukė daug palaikymo, nusprendė Lenino dvasią vaikyti Liudviku van Beethovenu. "Pastatėme jo biustą, aš grojau kūrinius, buvo smagu. Tik galvojome, kad renginys bus kamerinis, susirinks koks šimtas žmonių ir tiek, o prisirinko pilna aikštė. Esantys toliau mūsų negirdėjo, todėl šiemet taisysime klaidą – tikrai skambės visa aikštė", – žadėjo P.Geniušas.

Programos naujienos

Šiemet festivalis išsiplečia į naujas erdves. Prie tradicinių vietų miesto centre ir senamiestyje prisijungs Vilniaus universiteto botanikos sodas ir Verkių parkas, kur vyks naktinės ekskursijos. Pilaitėje miškelyje menininkai ruošia šviesų instaliaciją "Jonvabaliai". Taip pat šiemet itin aktyviai dalyvauja teatrai, muziejai ne tik atvers savo ekspozicijas, bet ir pasiūlys specialias kultūrines programas.

Nepamiršti liks ir kino gerbėjai. Banko "Swedbank" terasoje Konstitucijos prospekte nuo 18 val vakaro iki 6 val ryto vyks kino peržiūros, kurį kartu su banku organizuoja "Skalvijos" kino teatras. Jose bus galima pamatyti tarptautinio jaunųjų kino kūrėjų trumpų filmų festivalio "Vilniaus kino šortai 2009" geriausius filmus, taip pat bus pristatyti "Skalvijos" kino akademijos studentų filmai.

 

Programa

2010 Birželio 19 d. 18:00 - 20 d. 06:00

NAKTIS SU KLASIKINE MUZIKA
Lukiškių aikštė
19.00 - 01.00     
Koncertas po atviru dangumi, kuriame susivienys naktinio Vilniaus garsai ir gražiausi klasikinės muzikos kūriniai.
Fortepijonu skambins Petras Geniušas, jaunieji pianistai, grieš styginių kvartetas „Chordos“.
19.00 - 20.00 Atlikėjai:  J.Sodeika, L. Krepštaitė, R. Valuntonis
21.00 - 21.50 Atlikėjai: K. Uinskas, styginių kvartetas „Chordos“, D. Bagurskas, D. Mažintas
22.45 - 23. 30 Atlikėjai: V.Smolskas, U. Pauliukonis
24.00 - 01.00 Atlikėjai: P.Geniušas, P. Jacunskas.

VASAROS KINAS „SWEDBANK" TERASOJE
Konstitucijos pr. 20a
18.00 - 06.00
Tęsiame "Kinas ant žolės" tradiciją. Po atviru dangumi, 4x6 metrų ekrane, kiaurą naktį -  trumpametražių filmų programa „Kino šortai“ bei Skalvijos kino akademijos studentų darbų programa

720 NANOMETRO
Konstitucijos pr. 20a, pėsčiųjų takas šalia sakurų sodo ir Swedbank pastato
18.00 - 06.00
Fotografų Ramūno Danisevičiaus ir Irmanto Gelūno paroda, skirta specialiai vyksiančiai kultūros nakčiai „Tebūnie naktis!“. Šioje parodoje fotografai eksponuos nuotraukas, sukurtas naudojant infraraudonųjų spindulių filtrą.

TYLOS GARSAI
Šv. Kazimiero bažnyčia
20.00
Gitaros, violončelės, vargonų dialogai ir improvizacijos.
Atlikėjai: C. Ruebens (gitara, Belgija), Bart van Rosmalen (violončelė, Olandija), R. Marcinkutė-Lesieur (vargonai)

NEMIGOS AITVARAS
Vilniaus paveikslų galerija,
Didžioji g. 4
20.00 - 04.00 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 24.00, 01.00, 02.00, 03.00 - aristokratų Chodkevičių rūmuose žvakių šviesoje ir jų kieme iki aušros vyks muzikos, dailės, poezijos, architektūros ir instaliacijų renginiai, specialiosios ekskursijos.
20.00 - 04.00 - parodų lankymas.
Lietuvos dailės muziejus, www.ldm.lt

MENO CELĖS 2010
Vilniaus dailės akademijos Senieji ir Naujieji rūmai, Maironio g. 6, Malūnų g. 5, Dizaino ir inovacijų centras "Titanikas", Maironio g. 3
19.00 - 02.00 19.00 „Meno celės“ atidarymas vyks VDA dizaino inovacijų centre  „Titanikas“ (Maironio g. 3 )
19.30 Instaliacijų atidarymas VDA muziejaus saugyklų nišose, VDA dizaino inovacijų centre  „Titanikas“ I-II a.
20.00, 21.30, 23.30, 01.00 Animacinių filmų peržiūra (Maironio g. 6, senieji rūmai, gotikinė salė)
20.30 Naktinis madų šou (Malūnų g. 5)
22.00 Andriaus Kviliūno naujausių videodarbų „Priešpaskutinė vakarienė“ peržiūra.
01.00 atvira Lindyhop šokių pamoka
Vilniaus dailės akademija, www.vda.lt

KULTŪROS EPOCHŲ SĄSKAMBIAI VALDOVŲ RŪMUOSE
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Katedros a. 4
16.00 - 19.00 Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų kultūrinis gyvenimas sugrįžta į Vilnių, pristatydamas Gotikos, Renesanso ir Baroko kultūros epochų vertybes, netikėtais sąskambiais susiedamas  praeities menines tradicijas ir šiandieną.
16.00, 17.00, 18.00, 19.00 – kultūros šaukiniai: Valdovų rūmų šauklys ir trimitininkas kviečia į programos „Tebūnie naktis!“ renginius Valdovų rūmuose ir Taikomosios dailės muziejuje.
16.00, 16.30 – teminės ekskursijos po autentiškus Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos mūrus bei atkurtąsias Gotikos, Renesanso ir Baroko menes.
Kviečiame rinktis prie Valdovų rūmų pagrindinio portalo greta Šv. Kazimiero koplyčios. Būtina iš anksto registruotis tel.               (8 5) 262 0007        arba el. p. ekskursijos@valdovurumai.lt. Ekskursijos dalyvių skaičius ribotas.

18.00 – Vargonų ir saksofono sąskambiai: praeities epochų muzikinės tradicijos šiandien. Saksofonininko Petro Vyšniausko ir vargonininko dr. Vido Pinkevičiaus vienintelis koncertas Valdovų rūmų Žemutinėje renesansinėje sosto menėje.
Kviečiame rinktis prie Valdovų rūmų pagrindinio portalo greta Šv. Kazimiero koplyčios. Įėjimas tik su kvietimais arba iš anksto užsiregistravus tel.               (8 5) 262 0007        arba el. p. ekskursijos@valdovurumai.lt. Vietų skaičius ribotas.

19.00 – Vilniaus Žemutinės pilies traktu: organizuotos grupės kartu su Valdovų rūmų muziejaus gidais keliauja iš Valdovų rūmų į Žemutinės pilies Senąjį arsenalą – Taikomosios dailės muziejų, o pakeliui susipažįsta su Vilniaus pilių istorija ir svarbiausiais pilių ansamblio paminklais.
Kviečiame rinktis prie Valdovų rūmų pagrindinio portalo greta Šv. Kazimiero koplyčios. Būtina iš anksto registruotis tel.               (8 5) 262 0007        arba el. p. ekskursijos@valdovurumai.lt.
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, http://www.valdovurumai.lt/

„KULTŪROS EPOCHŲ SĄSKAMBIAI“
Taikomosios dailės muziejus, Arsenalo g. 3A
18.00 - 24.00 Renginio laikas: 18.00−24.00 val.
Vilniaus Žemutinės pilies Senojo arsenalo rūmuose atgims ir į margą renginių audinį susilies Gotikos, Renesanso, Baroko kultūros epochų ir XIX šimtmečio muzikos, šokio, dailės, literatūros tradicijos.
18.00, 18.45, 20.30 – teminės ekskursijos po parodas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų radiniai“, „Gotika. Renesansas. Barokas – Valdovų rūmų interjero vertybės“, „Karalienės Viktorijos laikų mada 1830–1900 m.“ iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos.
19.30–21.00 – „Odinių kurpaičių pasakojimai“: suvenyrų pagal Valdovų rūmų radinius gaminimas parodoje „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų radiniai“.
19.30 – edukacinė programa „Pats garsiausias visoj Lietuvoj yra Gediminas – tikras italų kilmės kunigaikštis“ (pagal Jono Radvano „Radviliadą“) parodoje „Gotika. Renesansas. Barokas – Valdovų rūmų interjero vertybės“.
19.30, 21.30 – XVI–XVII a. Europos dvaro šokių pamokos. Senosios muzikos ansamblis „Banchetto musicale“ (vad. Jūratė Vičienė) kviečia į pirmame aukšte esančią Gobelenų salę.
23.00 – edukacinė programa „Muzikos instrumentai Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvare“ parodoje „Gotika. Renesansas. Barokas –Valdovų rūmų interjero vertybės“, prie Lionello Spada paveikslo „Ludovisi koncertas“.
23.00 – edukacinė programa „Kalbantys valdovų ir didikų portretai“ parodoje „Gotika. Renesansas. Barokas – Valdovų rūmų interjero vertybės“.
23.00 – teminė ekskursija „Epochų atspindžiai Valdovų rūmų radiniuose“ po parodą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų radiniai“.
23.00 – teminė ekskursija po parodą „Karalienės Viktorijos laikų mada 1830–1900 m.“ iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos.
24.00 – programos pabaiga.
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Lietuvos dailės muziejus, http://www.valdovurumai.lt/

LĖLIŲ TEATRAS NAKTĮ!
Vilniaus teatras „Lėlė“, Arklių g. 5
21.40 - 00.30 
21.40 - monospektaklis vaikams „Kiškių sukilimas“ pagal Kazio Binkio poemą. 
23.00 - reta galimybė išvysti „dailininko teatro“ reiškiniu tituluojamą lėlių spektaklį  suaugusiems „Pasvydo“. Išankstinė registracija el. paštu: vilmantas@teatraslele.lt (užsiregitravusiems  teatro kasoje bus palikti kvietimai).
Po spektaklio žiūrovai bus kviečiami apsilankyti Gyvąjame lėlių muziejuje, ekspoziciją pristatys žymus lėlininkas Rimas Driežis.
Vilniaus teatras „Lėlė"

LAPINAS IR LEVIATANAS
Restoranas/baras „Wall St" (Vilniaus Verslo Uostas),
Lvovo g. 25
19.00 - 19.40
Vitražinių lėlių šešėlių teatro „Vaivorykštė" spektaklis vaikams
„Lapinas ir Leviatanas". Vaidina: G.Kuodytė ir A.Rūkas.
Rež. P. Mendeika.
Restoranas/baras „Wall St", www.wallst.lt

LEDAINĖS PASAKA 2010
Sereikiškių parkas, senoji ledainė
20.00 - 02.00
Gyvas įvairių žanrų kultūrinio ir meninio pobūdžio
projektas. Visi norintys kartu su menininkais pieš graffiti  tema - „Už gyvenimą be tabako". Piešimo reginį praturtins muzikos, teatro, šokių pasirodymai.
VŠĮ „Pasaka iš rūsio“

BRAŠKIŲ KINAS SENAMIESČIO KRAUTUVĖJE
Šalia „Senamieščio krautuvės",
Literatų g. 5
23.00 - 01.30 23:00 „Tėve mūsų", rež.M. Ivaškevičius
23:45 VDA bei LTMA studentų trumpametražių filmų peržiūra
00:45 „Riešutų duona" rež. A. Žebriūnas
Senamieščio krautuvė

MUZIKA PIANO.LT KIEMELYJE
Piano.lt kiemelis
Trakų g. 9
(Įėjimas iš Kėdainių gatvės)
19.00 - 01.00
19.00 - 19.45 "Dedikacija Čaikovskiui". A. Sabulytė (mecosopranas), V. Miškūnaitė (sopranas) ir B. Asevičiūtė (fortepijonas).
20.15 - 21.15 "Vokalo muzikos magija". M. Vitulskis (tenoras), J. Sakalauskas (baritonas), B. Asevičiūtė (fortepijonas)
22.00 - 22.45 Gospel choras Sounds in G
23.00 - 23.45 Vyrų a cappella ansamblis QUORUM
00.30 - 01.00 A. Gotesmanas, A. Šimelis

VIDURNAKČIO SEANSAS VYNO KLUBE („BLIC“ DEGUSTACIJŲ SERIJA)
Vyno klubas,
B. Radvilaitės g. 7/2
18.00 - 00.00 Kviečiame vyno gerbėjus degustuoti ir diskutuoti neįprastu laiku.
18.00 -  Sicilijos vynos degustacijos
19.30 -  kas per paukštis tas rožinis vynas?
21.00 -  Ispaniškas temperamentas
22.30 -  Italijos putojančių trijulė: Prosecco, Lambrusco, Brachetto.
Registracija: www.vynoklubas.lt; degustacijų  kaina - 30 Lt/asmeniui          
UAB „Naminė pelėda“, www.vynoklubas.lt

MĖTINĖS EILĖS
Knygynas „Mint Vinetu", Šv. Ignoto g.16 /
Domininkonų 10
20.00 - 24.00
Poezijos skaitymas tarp knygų. Trumpai: poezija... skaitymas, klausimas, pokalbis... gurkšnis arbatos, galbūt keli gitaros akordai.
MintVinetu knygynas, www.mintvinetu.com

ŪBER KŪLTŪR NIGHT
S. Moniuškos skveras
22.00 - 24.00
Gyvai atliekama elektroninė muzika, nenaudojant kompiuterių - reiškinys, Lietuvoje dar labai retas. Vizualizacijos, kurios geba sujungti klasikinį (styginį) instrumentą su skambančiais elektroniniais garsais. Erdvinė garso sistema, galinti sukurti akustinę apgaulę ir perkelti klausytoją į įvairiausias erdves. Visa tai slepiasi po "Ūbertone" vardu.
Žemėlapis
Ignas Juzokas, http://stageworks.wordpress.com/

JUOKO SKVERAS
S. Moniuškos skveras
18.00 - 22.00
Vilniaus S. Moniuškos skveras pataps plačių šypsenų ir užkrėčiančio juoko teritorija.
18.00 - 18.05 - Juoko flashmobas
18.05 - 19.00 - Vaikai piešia šypsenas ir jomis puošia skverą
19.00 - 21.00 - Juoko jogos užsiėmimai
21.00 - 22.00 - Muzikinis juoko renginys(elektroninės muzikos sintezė)
Žemėlapis
VšĮ "Menų vadybos grupė", Šri Šri Jogos centras http://www.srisriyoga.lt, Joko joga www.juokojoga.com, UADB "Seesam" www.seesam.ltStageWorks http://stageworks.wordpress.com/

KERAMIKOS DIRBTUVĖ GALERIJOJE „AMATŲ GILDIJA"
Skapo g. 3 - 34
18.00 - 23.00
Animatorės G. Baltrušaitytės-Ramoškienės dirbtuvės skirtos mažiems ir dideliems. Išgirsite animacijos gimimo istoriją, pamatysite Lietuvos vaikų sukurtus animacinius filmus, išmoksite  pasidaryti animacinę knygelę.
Išankstinė registracija tel.:               (8) 5 219 5961      
VšĮ Amatų gildija, www.amatugildija.puslapiai.lt

KŪRYBINĖS ANIMACIJOS DIRBTUVĖS  „ANIMACIJOS GIMIMAS: KOKIA BUVO PRADŽIA?“
Nacionalinė dailės galerija, Edukacijos centras, Konstitucijos pr. 22 18.00 - 21.30 Animatorės G. Baltrušaitytės-Ramoškienės dirbtuvės skirtos mažiems ir dideliems. Išgirsite animacijos gimimo istoriją, pamatysite Lietuvos vaikų sukurtus animacinius filmus, išmoksite pasidaryti animacinę knygelę. Išankstinė registracija tel.:               (8) 5 219 5961       .
Nacionalinė dailės galerija, Edukacijos centras, www.ndg.lt

TARPTAUTINĖ PERFORMANSŲ IR VIDEOFILMŲ PERŽIŪRA - „KŪNAS. ABIPUS GESTO IR LAIKYSENOS“
Nacionalinė dailės galerija, Auditorija, Konstitucijos pr. 22
20.00 - 21.30
Skirtingi požiūriai į kūną tarptautinėje meno scenoje pripažintų ir kylančių užsienio menininkų performansuose ir videofilmuose.
Nacionalinė dailės galerija, www.ndg.lt

SIAUBO RŪSYS
Energetikos ir technikos muziejus,
Rinktinės g. 2
21.00 - 01.00
Ar ištvertum siaubo filmų seansą tamsiame, drėgname ir
nejaukiame senos elektrinės rūsyje?...
Energetikos ir technikos muziejus

VILNIAUS UNIVERSITETO MEDICINOS FAKULTETO MEDICINOS ISTORIJOS MUZIEJUS
Vilniaus universiteto medicinos istorijos muziejus,
M. K. Čiurlionio g. 21, 2 a. (204 kab.)
20.00 - 00.00 Ekskursijos: 20.00, 21.30, 23.00 - vaizdingai pristatomas patologijos ekspozicija, chirurginių instrumentų kolekcija, VU Medicinos fakulteto istorija, dabarties aktualijos.
Vilniaus universiteto medicinos istorijos muziejus

TEKALA MUZIKA!
Sereikiškių parkas (baseinas)
18.00 - 05.00
Geriausios gatvės šokių tradicijos ir ne tik. Šokdinsime jaunus ir senus. Prie šokėjų būrio prisijungs ir dainininkai - gyvo garso grupė Eazystyle MC meets The Ministry of Echology
„Kala Sound System" ir grupė „27"

POPIERIAUS ŽIBINTŲ DIRBTUVĖS
J. Basanavičiaus g. 29
19.00
Vyks mokymas kaip patiems pasigaminti žibintą iš kelių paprastų medžiagų ir papuošti popieriaus karpiniais. Pasakojimai   apie iš tolimųjų rytų ateinančias popieriaus karpinių ir žibintų tradicijas.
Išankstinė registracija tel.             +37061443187        arba e. p. info@klaidaspapercuts.ltI; užsiėmimo kaina 10 Lt./žmogui.
Tautodailininkų dirbtuvės

PASAULINĖ MEZGIMO VIEŠUMOJE DIENA
Sereikiškių parkas,
K. Sirvydo skveras,
Europos aikštė,
Pylimo g. 38/1-2
15.00 - 20.00 15.00 -21.00  - „Mezgimo viešumoje zona“ Sereikiškių parke. Ateikite su savo mezginiu arba prisidėkite prie bendrojo šaliko mezgimo.                                                                        
18.00 - 20.00 - kūrybinės dirbtuvės Pylimo g. 38/1-2 („Megzti karoliai“, „Nerta gėlytė arba spiraliniai papuošalai“ ir kt.)                            
Parduotuvė "Mezgimo zona"

KINOŠOKIS LIETUVOS RUSŲ DRAMOS TEATRE
J. Basanavičiaus g.13
19.00 - 01.00 Kinošokis - tai kinas, kuris kalba vaizdiniais. Kinošokis - iki šiol Rusijoje neatrasta šiuolaikinio menosritis. Lietuvos rusų dramos teatre 3 - 30 minučių filmų apie šiuolaikinį šokį seansai. Pristato: žurnalistė Jekaterina Vasenina (Maskva, Rusija)
Lietuvos rusų dramos teatras, www.rusudrama.lt

ŽOLYNŲ TURGUS
Vilniaus Rotušės aikštė
10.00 - 22.00
Šventė, kuri prikelia ir tęsia senąją Joninių kermošiaus tradiciją Vilniaus mieste. Vyks koncertai, atrakcijos, bus prekiaujama vaistažolėmis, gėlėmis, įvairiausiais dekoratyviniais žolynais, ekologiškais produktais,  tautodailės dirbiniais susijusiais su žolynų tema.
Vilniaus etninės kultūros centras, www.etno.lt

ARToteka -  KŪRYBOS, MUZIKOS IR TEATRO ERDVĖ
A. Strazdelio g. 1
(iš Šv. Dvasios g. pusės šalia gyvos muzikos klubo "Tamsta")
18.00 - 23.00 18.00 – 19.00 -filmas „Between the Folds“ apie origami – popieriaus lankstymo meną (JAV), rež. V. Gloud
19.00 - 21.00 - origami ir nuotaikos lėlių kūrybinės dirbtuvės                                                               21.00 - 21.35- lėlių spektaklis „ Elenytė ir Trigalvis“, aut., rež. ir aktorė – A. Čeredėjevaitė/Čeredaitė           
22.00 - 23.00 - D.Razauskas ir Sound trio.
UAB „ Artoteka“, www.artoteka.lt

AUKSAKALIŲ MENAS
Užupio galerija, Užupio g. 3
18.00 - 01.00
Ar esame reikalingi Vilniui, svečiams ir meno myletojams tegu parodo vasarvidžio nakties sapnas. Parodos: „Auksakalių menas" ir „Evaldas Babenskas: baltų menas".
Užupio galerija, www.uzupiogalerija.lt

DAIKTŲ VIEŠBUTIS
Daiktų viešbutis, T.Ševčenkos g. 16a
19.00
„Juodųjų juostų naktis" ir  vieno vakaro paroda „KIOSK:Collective sentimental memory". Projektas „KIOSK" nagrinėja sendaikčių turgų bei su juo susijusias asociacijas, tokias kaip „miesto interjeras ir eksterjeras", „antros rankos", „daiktų mirtis".
Daiktų viešbutis, www.daiktuviesbutis.lt

FLUXUS NAKTIS
Fluxus Ministerija, Gedimino pr. 27
19.00 - 03.00
5 aukštų pastate esančios menininkų kūrybinės dirbtuvės taps atviros lankytojams. Vyks įvairi muzikinė programa.
Fluxus Ministerija

KALEIDOSKOPAS
Savičiaus g. 10
18.00 - 24.00
Lankytojai bus įtraukti į veidrodžių ir vaizdų žaidimą.
Galerija „Aukso avis", www.auksoavis.lt

SKALVIJOS NAKTINĖ PROGRAMA*
A. Goštauto g. 2/15
21.00 - 03.00 21.00 - „Serafina“ („Séraphine“), rež. M. Provost (biografinė drama, Prancūzija, Belgija, 2.05)
23.15 - „Aš ir tu, ir kiti“  („Me and You and Everyone We Know“), rež. M. July (romantinė komedija, JAV, D. Britanija, 1.31)
01.00 - „Atsitiktinumai“ („De Ofrivilliga“), rež. R.Östlund
(tragikomedija, Švedija,1.38)
03.00 - „Fobos. Baimės klubas“,(„Fobos. Klub stracha“), rež. Oleg Asadulin (siaubo filmas, 1.28)
Kino centras „Skalvija", www.skalvija.lt

KINO TEATRAS „PASAKA”*
Šv. Ignoto g. 4/3
23.00 Trumpametražių filmų naktis „Europos pašvaistė“ - tai žavi galimybė per vieną naktį apkeliauti visą Europą, pažinti daugybę žmonių, pasidžiaugti ir pasijuokti su visos Europos  gyventojais.
Kino teatras PASAKA, www.kinopasaka.lt

PASAULIS SKAUTIŠKU KAMPU
Sereikiškių parkas
18.00 - 21.00
Skautiškoje stovyklavietėje, sugrįžkime į gamtą ir savo rankomis pasigaminkime kasdienybėje naudojamų daiktų. Lietuviškame miške galima rasti daug naudingo ir išsiversti be kompiuterio ir kitų miestui priklausančių pramogų.
Lietuvos skautai, www.skautai.lt

APIE MEILĘ PRIE ŽVAKIŲ
Galerija “Meno iniciatyva”,
J. Basanavičiaus g. 22/2
18.00 - 02.00
Apšvietimas, kuris duoda pakankamai šviesos tam, kad įžvelgti vieno paveikslo vidinį pasaulį, bet neduoda galimybės žvilgtelėti iš karto į visus kūrinius - padės žiūrovui pradėti dialogą su vienu atskiru kūriniu.
Galerija “Meno iniciatyva”

14-OJI  VILNIAUS TAPYBOS TRIENALĖ
Vokiečių g.  2
18.00 - 22.00
Tarptautinė tapybos paroda, kurioje dalyvauja 36 menininkai iš 17 šalių.
Šiuolaikinis meno centras, www.cac.lt

NAKTIBALDOS @ spaustuvė
Menų spaustuvė, Šiltadaržio g. 6
21.30 - 01.00 21.30 - Trupė liūdi "Baltoji stirna",  "Menų spaustuvės" Juodojoje salėje
23.00 -  Gliukų teatras "Kiaurai", "Menų spaustuvės" kiemas
24.00 - "No concert", "Menų spaustuvės" Juodojoje salėje
Menų spaustuvė, www.menuspaustuve.lt

ŠIKŠNOSPARNIŲ NAKTIS VU BOTANIKOS SODE
Vilniaus universiteto Botanikos sode, Vingio parke
19.00 - 22.00 19.00 - 20.00 šikšnosparnių fotografijų paroda, viktorinos
19.00, 20.00 ekskursijos - po VU botanikos sodą
21.00, 22.00 naktinis šikšnosparnių stebėjimas
Aplinkosaugos informacijos centras, www.apicentras.lt

VAKARAS SU ILIUZIONISTŲ DUETU - ,,DUERO''
Kino teatras ,,Pasaka''
(Mažoji salė)
Šv. Ignoto g. 4/3
19.15
Netikėtos iliuzijos meno interpretacijos privers
nusišypsoti net didžiausius skeptikus ir kiekvienas apsilankęs taps paslaptingo spektaklio dalimi. 
Iliuzionistai,,Duero"

KELIONĖ ANT PASAULIO STOGO
Tibeto skveras Užupyje, Malūnų gatvėje
23.00 - 3.00
Filmai supažindins su daugiau nei 2500 metų gyvuojančia Tibeto kultūra bei religija. Atskleis šio unikalaus regiono istoriją ir šiandieną. Tai kelionė ant Pasaulio Stogo, nuo kurio atsiveria akys...Bus rodomi šie filmai: „Nuo pasaulio stogo“, rež. V. V. Landsbergis, „Aušra. Saulėlydis. Dalai Lama XIV“, rež. V. Manskij, „Tibeto budizmas“ (trilogija), „Sukilimas Tibete 2008"
Tibeto laisvės rėmimo grupė

NUAUSKIME PALINKĖJIMĄ VILNIUI
Galerija "Delmonas", J.Basanavičiaus g. 16/ Mindaugo g. 5
20.00 - 24.00
Kultūros naktį audėjų rankose ataudai pavirs palinkėjimais Vilniui. Palinkėjimai senovinėmis staklėmis bus suausti į vientisą takelį, tapsiantį originalia dovana miestui.
Galerija "Delmonas"

PRABYLANČIOS SIENOS
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelis, Vilniaus g. 41
23.30 - 03.00
Švelni, miela pasaka, prabilusi Vilniaus senamiestyje ant Baltųjų Dramblių kiemelio sienos.  Programa kartojama.
Tomas Kondratavičius

VUB - ŽENKLAS ISTORIJOJE
Vilniaus universiteto biblioteka, Universiteto g. 3
18.00 - 23.00 Ekskursijos:18.00, 19.30, 21.00, 22.30. Aplankysime bibliotekos istorines sales, iš observatorijos bokštelio apžvelgsime naktinį Vilniaus senamiestį.
Registracija: indre.zalieskiene@mb.vu.lt
Vilniaus universiteto biblioteka, www.mb.vu.lt

DŪZGIA STAKLELĖS PER NAKTELĘ
A. ir A.Tamošaičių galerijoje ,,Židinys", Dominikonų g. 15/1
19.00 - 01.00
Senųjų lietuvių liaudies drabužių ekspozicija, jų gamybos būdai. Dailininkų A. ir A. Tamošaičių kūriniai ir filmai iš menininkų gyvenimo.
A. ir A.Tamošaičių galerija ,,Židinys"

EKSKURSIJOS - “PALEOBIO ĮVAIROVĖ: MAKRO IR MIKRO FOSILIJOS”
Vilniaus universiteto Geologijos , muziejusM. K. Čiurlionio g. 21/27, 2 a. (231 kab.)
18.00 - 23.30
19.00 - 21.00 - ekskursijų Tarptautiniams bioįvairovės metams pažymėti su gidais pradžia  Galima bus susipažinti su prieš milijardus ir milijonus metų klestėjusia bioįvairove.
Išankstinė registracija el. paštu. eugenija.rudnickaite@gf.vu.lt
tel.             +370 5 2398277      
Vilniaus universiteto Geologijos muziejus

GALERIJA „ ACTUS MAGNUS”
Pilies g. 36 - 44, galerijos „ Actus magnus”  kieme
18.00 - 21.30 18.00 - 18.30. - koncertas „Džiazas plius” - džiazo ir populiariosios muzikos melodijos (dainuoja E. Suchockytė).
21.00 - 21.30 -  šokio miniatiūra "Jausmoskopas V6". Šokio grupė "Motus".                                                                           

Galerija „ Actus magnus”

TĄ NAKTĮ, KURIĄ NEMIEGOJAU...
Galerija “Actus magnus”
Pilies 36 - 44 (įėjimas iš kiemo)
12.00 - 24.00
Įtaigiai nemigos būseną perteikianti Joanos Deltuvaitės fotoinstaliacija “Tą naktį, kurią nemiegojau...“ ir ryškūs kaip sapnai grafikės Kristinos Norvilaitės paveikslai.
Joana Deltuvaitė

AUŠROS VARTŲ KOPLYČIA
Aušros Vartų koplyčia, Aušros vartų g. 14
19.00 - 22.00
Malda už Vilnių: viltis priklauso visiems, kurie viliasi...
Skiriama poetui V. Dauniui
20.00 - 22.00 koplyčia atidaryta maldai ir susikaupimui.


DIEVO GAILESTINGUMO BAŽNYČIA
Dominikonų g. 12
21.00 - 24.00
Naktinė adoracija Dievo Gailestingumo šventovėje

SPEKTAKLIS "ATLEIDIMO RITERĖ"
Skverelyje šalia Vilniaus Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios
Trakų g. 9/1
20.00
Filosofinė drama, išraiškos šokis. Krikščioniškojo teatro spektaklis pasakoja apie atleidimą ir apie tai, kad dvasinės riterystės ginklus pašventina tik pats Dangus.
Autorė, choreografė ir režisierė S. Sapranavičiūtė
Sigutė Sapranavičiūtė

TAIGI BUGI VUGI...
K. Sirvydo skveras
21.00 - 24.00
Smagus, praeito šimtmečio šokių ritmu dvelkiantis vakarėlis. Lindy Hop trupės pasirodymas, o toliau atmosferą kaitins nuo 40-tųjų iki 70-tųjų muzikos odisėja, kupina įvairių staigmenų.
M.O.R.K.A.

,,IMPRO 241" IMPROVIZACIJŲ NAKTIS
Boom terasa
23.30, 00.45, 02.00
IMPRO 241 improvizacijų naktyje kursime keisčiausias situacijas bei personažus.
IMPRO 241

„ŠVIESA SPINDI TAMSOJE IR TAMSA JOS NEUŽGOŽIA “ (Jn.1:5)
Vilniaus Bernardinų bažnyčia, Maironio g. 10
19.00 - 24.00
Bernardinų bažnyčios kiemelyje krikščioniškos muzikos grupės „APAŠTALAI“ giesmės. Ekskursijos po Bernardinų istorinį architektūrinį ansamblį. Vakaro pabaigoje Švenčiausiojo Sakramento Adoracija.
VšĮ „Bernardinų jaunimo centras“

SPEKTAKLIS „KETURI“
Bernardinų g. 8/8
23.00, 00.30, 02.00
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos aktorinio kurso studentų muzikos, šokio ir improvizacijos spektaklis „Keturi“  (spektaklio trukmė 1 val.).
Teatras "Meno fortas"

SKALVIJOS GALERIJA
A. Goštauto g. 2/15
18.00 - 01.00
„Meno avilio“ ekspozicija, sudaryta iš baigiamųjų fotografijos kursų darbų.
Nuo  21 val. iki 1 val. rodomi Vilniaus Dailės akademijos, foto ir medijos katedros studentų, video darbai
Skalvijos galerija

„TOLERANCIJOS VERSMĖS LIETUVOS KULTŪROJE"
V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas -  muziejus, Tauro g. 10-1
20.00 - 23.30
1.Napoleono Ordos dailės parodos ir muzikos pristatymas (istorijos dr. M. Janiūnaitė)
2. Tarp Kaukazo ir Lietuvos: „Daina apie arą“ (akt. T. Vaisieta)
3. Induistinė erotinė scena: „Pratjekabuda“ (akt. R. Kulytė ir A.Kleinas)
4. Rytietiški ritmai: saksofonas ir indiška tabla (N. Jurkus ir B. Janauskas)
5. Filmo „Krėvės pėdsakai prie Kaspijos krantų“ peržiūra
V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas - muziejus

MENO NIŠA
VĮ „Auksakalių gildijos“ galerija "Meno niša"
J. Basanavičiaus g. 1/13
18.00 - 02.00
Išskirtinė galimybė matyti, kaip metalo, emalio ir ugnies pagalba gimsta ,,Tebūnie naktis“ simbolis, kuriamas dailininko iš Gruzijos. Tik šią naktį į galeriją bus atvežta unikali gruzinų emalio meno kolekcija.
Galerija "Meno niša"

PAŽINTINĖ NAKTIS. VERKIAI: ANT ŽEMĖS IR PO ŽEME
Žaliųjų ežerų g. 53
20.00
Pažintinė naktis, kuti pakvies kultūringai naktinėti nusiteikusius vilniečius bei miesto svečius aplankant Verkių dvarvietę ir jos apylinkes. Bus galima išgirsti intriguojančius pasakojimus apie legendomis apipintą Verkių dvaro istorinę praeitį.
Autobusai nuo miesto centro 35, 36, išlipti stotelėje „Verkių rūmai“. Su savimi turėti žibintuvėlius.
Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija

TARPTAUTINIS VIDEO MENO IR ELEKTRONINĖS MUZIKOS FESTIVALIS
Vilniaus mokytojų namų kiemelio „Vasaros terasa”, Vilniaus g. 39
20.00 - 06.00
Muzika ir vaizdas vienoje erdvėje, naujos Europos elektroninės muzikos ir vaizdo tendencijos ant kiemo sienų ir lauko scenoje.
UAB „Salero” ir Vilniaus mokytojų namai

VITRAŽO SPINDESYS NAKTYJE
Galerija „Vitražo manufaktūra" Stiklių g.6
20.00 - 02.00
Eksursijas po galeriją ir jos 16 a. rūsius, kur yra parodinės erdvės, meistro dirbtuvės.
Galerija „Vitražo manufaktūra", www.stainedglass.lt

KŪRYBINĖS NAKTINIŲ MARŠKINIŲ DIRBTUVĖS
Šiaurės ministrų tarybos biuro kiemelis, Didžioji g. 5
21.00 - 01.00
Profesionalūs dizaineriai padės pasigaminti vienetinius ir nepakartojamus naktinius marškinius su šiaurietiškais raštais. Kūrybiniam procesui įkvėps šiaurietiška
muzika ir vakarinės vaišės.„Siūlės mokestis“ - 10 Lt
Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, www.norden.lt

V.MYKOLAIČIO - PUTINO MUZIEJUS
Tauro g. 10-3
17.00 - 24.00
Muziejus kviečia ne tik pažiūrėti autentiškos V.Mykolaičio-Putino buto aplinkos bet ir pamatyti iki šiol nerodytų eksponatų.
V.Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus

KVAPŲ NAMŲ KOSMETIKOS CECHAS
Šeimyniškių g. 3a
19.00 - 23.00
Kursime kvepalų erdvę iš natūralių substancijų. Distiliuosime kvapiąsias substancijas istoriniame arabiškame alembike. Mokysime kaip pasigaminti balzamų ir kremų iš natūralių sudedamųjų dalių.
UAB „Kvapų namai”, www.kvapunamai.lt

GYVAS DANGUS
Prie Baltojo tilto
23.00 - 01.00
Nakties žonglierių pasirodymas ir masinis dangaus įžiebimas. Projekto organizatoriai „Būk geras" pakvies paleisti daugybę kylančių žibintų, su linkėjimais pasveikti.
OHLB „Kraujas", www.begood.lt

DŽIAZO, FILMŲ IR FAKYRŲ NAKTIS „STOPKėJE"
Užupio g. 2A
19.00 - 03.00 19.00 - 21.00   „arMADA" festivalio dizainerių fotosesija, modelių kastingai ir darbų peržiūros
21.00 - 23.00 „Indrė ir baisios stygos" - gyvoji festivalio „arMADA" repeticija
23.00 - 01.00 nebylaus kino naktis ir fakyrų performansai
01.00 - 03.00 Video performansai, DJ muzika ir šokiai 
VO alternatyvus meno centras „ Užupis"-2

LAIŠKAI NAKČIAI. TAVO ŠIRDIS TEN, KUR TAVO LOBIS
Užupio g. 4
19.00 - 03.00
Kūrybinės dirbtuvės, aitvarų -laiškų kūrimas.
Vaikystės prisiminimai, žaidimai su smėliu, „sekretai".
Užupio koliažai

GINTARO ENERGIJŲ „PRISIJAUKINIMO“ NAKTIS „SAULĖS
PRISILIETIMAI...“ !
Ekologiškų prekių krautuvėlėje BAROCA Šv. Mykolo g. 14 ir
kieme priešais Švietimo Ministeriją
21.00 - 23.00
Ar gali įsivaizduoti kiekviename Baltijos gintaro gabalėlyje "suspaustą" laiką - 70 milijonų metų?.. negali?.. tačiau visą tai gali pajusti ir patirti, pamatyti ir paliesti,  išgirsti ir užuosti gintaro kvapą, pajusti skonį ir prabėgusį laiką, išsiskleidusį gintaro arbatoje, kuria turėsite galimybę pasimėgauti.
Ekologiškų prekių krautuvėlė BAROCA, www.baroca.lt

KINAS PO ATVIRU DANGUMI: AMERIKOS KINO AVANGARDAS
Alumnato kiemas, Universiteto g. 4
22.00 - 24.00
Ankstyvieji Amerikos avangardo trumpametražiai
filmai, kuriuose jungiasi šokis ir kinas.
Meno avilys, www.menoavilys.org

AUDIOVIZUALINĖS POEZIJOS GRUPĖS „AVASPO" KONCERTAS
VDA Dizaino ir inovacijų centro "Titanikas" terasoje, Maironio g. 3
23.00 - 24.00
Avaspo poetry

MUZIKA YRA LABAI SVARBI
Royal Hotel Lietuva, „Sky bar",
Konstitucijos pr. 20
(22 aukštas)
22.00 - 04.00 22.00 - L. Lapelytės kompozicija specialiai architekto M. Saujos sukonstruotam styginiam instrumentui „Karl L". (Atlieka L. Lapelytė ir R. Vitkauskaitė, Karl L);
23.00 - Audiovizualinis elektroakustinis profesionaliosios muzikos projektas „Muzika yra labai*10 svarbi". S. Reich, A.Part, O. Balakausko, A. Navicko, R. Mačiliūnaitės, R. Vitkauskaitės kūriniai.
00.00 -  muzika fleitai solo, elektronikai ir video projekcijomis (J. Mačys);
01.00 - muzika perkusijai, eketronikai ir video projekcijoms (A.Gecevičius);
02.00 - 04.00 val. šokių muzika. DJ Z ir akustinė improvizacija (DJ Z, L. Lapelytė (smuikas), R. Vitkauskaitė (smuikas), A. Gecevičius (perkusija), J. Mačys (fleita).


NAUJOSIOS OPEROS AKCIJOS (NOA) SPEKTAKLIŲ VAIZDO ĮRAŠAI
Kino teatras PASAKA, Šv. Ignoto g. 4/3, video salė
18.00 - 24.00
2010 m. pavasarį vykusio 3-ojo Šiuolaikinės operos festivalio NOA (Naujosios operos akcija) spektaklių vaizdo įrašai. Opera "Julius", šokio opera "NO AI DI", animacinė opera "Kliudžiau", opera "Kitos trys seserys", opera "Pokylis" bei NOA post scriptum - britų kompozitoriaus W. Waltono pagal to paties pavadinimo A. Čechovo pjesę operos "Meška" pastatymas
Būtina dieną iki seanso teatro kasoje pasiimti kvietimus. Vienas asmuo gali pasiimti daugiausia du kvietimus.
Operomanija, www.noa.lt

ŠOKANTYS KŪNAI
Sereikiškių parkas
20.00 - 23.00
Salsa, rueda, bachata, tango, regetonas ir kiti ritmai džiugins Jūsų ausis, akis ir kūnus. Prisiekę entuziastai čia galės kultivuoti savo šokių pomėgius, o smalsuoliai - mėgautis puikia atmosfera, šokių pamokomis ir pasirodymais.
INDANCE Šokių pramogos, www.indance.lt

TEKSTILĖS JUDESIAI 2
VDA Tekstilės galerija-dirbtuvė Artifex,
Gaono g. 1
19.00 - 02.00
Bus pristatytas eksperimentinio vaizdo meno ir animacijos filmų projektas "Tekstilės judesiai 2"
VDA Tekstilės galerija-dirbtuvė Artifex, www.artextile.lt

TEBŪNIE BOSSABALL!
prie Baltojo tilto
17.00 - 21.00
Suburkite komandą iš 4-5 žaidėjų ir išbandykite
azartiškąjį tinklinį!

RESTORANAS XIX a. PILYJE KALVARIJŲ No 1
Kalvarijų g. 1
18.00 - 01.00 koncerto pradžia 21.30                                                         
Prancūziška muzika, šokiai, mada. Rasa Rapalytė dainuos Edit Piaf dainas, šoks šokėjos, bus demonstruojamos Anos Mois skrybelės, virtuvė džiugins prancūziškais patiekalais ir vynu.

VDA JUVELYRIKOS GALERIJA  „ARGENTUM“
Vilniaus dailės akademijos juvelyrikos galerija „Argentum“,
Latako g. 2
18.00 - 04.00
Autorinė juvelyrikos paroda "Alef", autorė K. Dulevičiūtė

GALERIJA "AKADEMIJA"
VDA galerija “Akademija”,
Pilies g. 44/2
18.00 - 24.00
VDA galerija “Akademija”

FESTIVALIS „MUZIKA VIRŠ SENAMIESČIO"
Lietuvos muzikos kino ir teatro muziejaus didysis kiemas, Vilniaus g. 41
21.00 - 22.30
Pianisto D. Matsujevo rečitalis. Bilietų kainos 60 - 150 Lt
VŠĮ CULTURE4U

BENDRAVIMAS ŠEIMOJE - DVASINĖS KULTŪROS PAGRINDAS
Vilniaus jėzuitų gimnazija,
Didžioji g. 32
18.00, 20.00
Šeimoje bręsta mūsų mažosios asmenybės, kurioms iš kartos į kartą mes perduodame savasias vertybes, įdiegiame žinių troškimą, kultūros supratimą, šeimoje mažas žmogutis įgyja patirtį skleistis visuomenėje ir būti visaverčiu jos nariu.
Norinčius dalyvauti  kviečiami registruotis adresu
www.seimos-klubas.eu; dalyvių skaičius ribotas.
Šeimos klubas, www.seimos-klubas.eu

KONCERTAS "POPULIARIOJI KLASIKA"
Šv. Kotrynos bažnyčia
20.00
Vilniaus mokytojų namų mišraus choro „Bel Canto“ koncertas

DJ ROMKA K. PROGRAMA
Restoranas/baras „Wall St" (Vilniaus Verslo Uostas), Lvovo g. 26
22.00 - 02.00
Pasiruoškite naktinio gyvenimo maratonui užsukę į SoHo Lounge restorane „Wall St”, pasimėgauti  kokteiliais ir skoninga jazz-funk-house muzikinių stilių sinteze su dj Romka K.
Restoranas/baras „Wall St", www.wallst.lt

ŠVIESOS INSTALIACIJA "JONVABALIAI"
Pilaitė, miškelyje tarp naujojo ir senojo Pilaitės kelio priešais nebaigtą statyti pastatą
23.00 - 02.30
VšĮ "Beepart", www.beepart.ltNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių