P.Gražulį vandeniu apliejusiam gėjui - administracinė byla

Parlamentarą Petrą Gražulį per gėjų eitynes vandeniu apipylusio vyro atžvilgiu pradėta administracinė teisena. Taip tvirtino trečiadienį portalo redakcijoje viešėjęs Vilniaus policijos vadovas Kęstutis Lančinskas.  

Tokie veiksmai neleidžiami niekam

 „Toks veiksmas neleidžiamas nei gėjams, nei ne gėjams, nepriklausomai, koks asmuo yra apipiltas vandeniu, administracinė teisena pradėta šio asmens atžvilgiu“, - atsakydamas į portalo lankytojo klausimą, „kaip bus nubaustas gėjus už nepagarbą Seimo nariui“, kalbėjo K.Lančinskas.

Portalas primena, kad šeštadienį po Vilniuje vykusių gėjų eitynių buvęs Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas Arnoldas Zdanevičius vandeniu apipylė parlamentarą Petrą Gražulį, kuris pasibaigus seksualinių mažumų eitynėms peršoko per policijos pastatytas užtvaras ir nuskubėjęs pas eitynių dalyvius ragino juos greičiau skirstytis.

A.Zdanevičius prieš kurį laiką buvo atleistas iš minėto universiteto, kaip pats tvirtina, dėl to, kad yra homoseksualas. Po to jis pradėjo bylinėtis su šiuo universitetu - esą buvo atleistas dėl savo seksualinės orientacijos.

P.Gražulio ir K.Uokos likimas: medžiaga ruošiama

Paklaustas, ar policija turėjo teisę panaudoti jėgą prieš teisinę neliečiamybė turinčius Seimo narius - Petrą Gražulį ir Kazimierą Uoką, Vilniaus policijos vadovas paaiškino paaiškino šio incidento aplinkybes.

„Dėl Seimo narių, tai asmuo - Lietuvos pilietis ar mūsų valstybės svečias - pirmiausia turi gerbti Lietuvos valstybę, jos įstatymus ir laikytis nustatytos tvarkos. Ir būtent viso to pavyzdį turėtų rodyti Seimo nariai. Man labai gaila, kad kai kurie iš jų elgiasi priešingai. Jei Seimo nariai vykdo neteisėtus veiksmus, tai policija turi teisę juos nutraukti. Kaip matėte, policija jų nesulaikė, o tik nutraukė jų neteisėtą veiklą“,- sakė K.Lančinskas.

Maryte prisistačiusi portalo lankytoja Vilniaus policijos vadovo domėjosi, kodėl esą delsiama pateikti įtarimus, kaip manoma, riaušes kursčiusiems Seimo nariams - P.Gražuliui ir K.Uokai.

„Yra labai daug video medžiagos, kurią reikia peržiūrėti, sukarpyti ir sudėlioti pagal chronologiją, antra - yra daug pareigūnų, kuriuos reikia apklausti ir jų parodymus sudėlioti kaip įrodymus. Manau, iki savaitės pabaigos pabaigsime šį tyrimą. Dėl kitų piliečių, kurie buvo sulaikyti: jie taip pat buvo apklausti, renkami įrodymai, medžiaga ruošiama teismui“, - kalbėjo komisaras.

Portalo lankytojui priminus, kad už riaušių kurstymą ir pasipriešinimą policijai gresia iki 6 metų nelaisvės, ir pasidomėjus, ar Seimo nariams gresia maksimali bausmė, Vilniaus policijos vadovas nesiryžo prognozuoti.

„Taip, baudžiamajame kodekse yra numatyta tokia sankcija. Tačiau, kaip sakiau, jos dydį nustato teismas, atsižvelgdamas į padarytos nusikalstamos veikos sunkumo laipsnį. Taip kad nedrįsčiau prognozuoti, kuo baigtųsi teisminis nagrinėjimas, jeigu ikiteisminis tyrimas būtų pradėtas“, - sakė K.Lančinskas.

Dėl gėjų eitynių pareigūnų nuomonės skyrėsi

Portalo lankytojus domino ir policijos pareigūnų elgesys, kai jie sužinojo, kad teks saugoti gėjų eitynių dalyvius. Vilniaus policijos vadovas neslėpė, kad dalis tvarką per eitynes prižiūrėjusių pareigūnų turėjo skirtingą nei jo paties nuomonę apie šį renginį, tačiau komisaras tvirtino, kad jam pavyko įtikinti pareigūnus per renginį išlikti profesionalais.

„Aš tikrai žinau kai kurių pareigūnų asmeninę nuomonę, kuri buvo skirtinga nei mano - tai natūralu, jie yra žmonės, bet visų instruktažų metu man pavyko įtikinti juos, kad jie turi išlikti savo darbo profesionalais ir tai jie įrodė - dėl to aš labai didžiuojuosi“, - kalbėjo K.Lančinskas

„Bet kuriuo atveju, kada yra priešiškai nusiteikusi agresyvi minia, policijos pareigūnas turi būti psichologiškai pasirengęs panaudoti jėgą ar net esant būtinumui šaunamąjį ginklą. Tam jis yra ruošiamas“, - pridūrė komisaras.

Incidentų prie viešbučio neužfiksuota

Vyriausiasis komisaras tvirtino, kad pasibaigus gėjų eitynėms mieste nebuvo užfiksuota nei vieno incidento - nebuvo jokių provokacijų ar išpuolių gėjų eitynių dalyvių atžvilgiu.

„Kiek atsimenu, nebuvo užfiksuoti nė vieno įvykio kitose miesto vietose. Prie "Conti" viešbučio (čia gyveno gėjų eitynių dalyviai - red.past.) pastoviai budėjo policijos pareigūnai, dėl to ten taip pat nebuvo užfiksuota nė vieno incidento“, - nurodė K.Lančinskas.

Kaip portalo svečias atsakinėjo į lankytojų klausimus, galite perskaityti čia.


Šiame straipsnyje: lančinskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių