Quantcast

Naktinėse „kavinėse“ pažeidimų netrūksta

Naktimis alkoholiniais gėrimais prekiaujančios kavinės įtrauktos į padidintos rizikos įmonių sąrašus. Jose bus dažniau atliekami patikrinimai.

Patikrinimą vykdė naktį

Klaipėdos miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba patikrino 11 viešojo maitinimo įstaigų, kurios nakties metu paprastai nuo 21 ar 22 val. prekiauja alkoholiniais gėrimais išsinešimui.

Patikrinimai rengti tamsiuoju paros metu. Klaipėdos miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėja Jūratė Mačiulienė pasakojo, jog patekti pavyko ne į visas įstaigas. Viena nedirbo.

„Mums buvo paaiškinta, kad susirgo pardavėja ir dėl to kavinė nedirbo. Šiaip, matyt, įstaiga tokią veiklą vykdo“, – teigė vedėja.

J.Mačiulienė pasakojo, jog buvo tikrintos ne tik kavinės, kurios tik naktimis prekiauja alkoholiniais gėrimais, bet ir gaminančios maistą. Patikrintos ir dvi degalinių kavinės. Jose pažeidimų nerasta.

Nubaudė keturis asmenis

Iš patikrintų įstaigų, kurios naktimis prekiauja alkoholiniais gėrimais, pažeidimai rasti šešiose. Daugiausia inspektoriai aptiko higienos pažeidimų.

Patalpose nerasta dezinfekcinių priemonių, joms reikalingas remontas, kai kuriose darbuotojai neturėjo pažymėjimų apie išklausytus higienos mokymus. Taip pat nustatyta, kad įstaigos prie alaus prekiauja ir čeburekais, beliašais, kurie neaišku, kur pagaminti. Nuobaudos skirtos keturiems asmenims.

„Pažeidimai nėra dideli. Tačiau tokios įstaigos higienos reikalavimus atitinka minimaliai. Kai kuriose jų patalpos tik panašios į baro. Pastatytas tik 1-2 staliukai“, – komentavo vedėja.

Tačiau, anot J.Mačiulienės, įstaigoms, kurioms išduodama licencija pilstyti alkoholinius gėrimus be maisto gaminimo, nėra taikomi griežti higienos reikalavimai.

„Staliukas – vienas, bet įstaiga atitinka viešojo maitinimo įstaigoms keliamus reikalavimus. Turi tualetą lankytojams, patalpų dydis atitinka nustatytą. Jie parašo, kad alkoholį pilstys į vienkartinius indus. Negalime diktuoti sąlygų ir reikalauti, kad būtinai įsirengtų plovyklą. Kai išduodame leidimą, nežinome, ar įstaiga alkoholiu prekiaus naktį ar tik dieną“, – komentavo vedėja.

Baras – už grotų

J.Mačiulienės teigimu, uostamiestyje esančių įstaigų, kurios prekiauja alkoholiu išsinešimui, patalpų dydis atitinka numatytą. Pagal pernai metais pasirašytą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymą jos turi būti ne mažesnės nei 50 kvadratinių metrų.

„Su šia problema susidurdavome anksčiau. Per mažos patalpos buvo tų įstaigų, kurioms leidimai buvo išduoti prieš šio įsakymo pasirodymą. Paprastai kavinė turi normalias patalpas, o naktimis jas susimažina. Iš mūsų pusės toks reguliavimas nelabai galimas“, – teigė J.Mačiulienė.

Vedėja pabrėžė, kad Klaipėdoje situacija dėl kavinių, kurios prekiauja alkoholiniais gėrimais išsinešimui naktimis, dar nėra prasta. Kituose miestuose ji dar sudėtingesnė.

Neretai būna tokių atvejų, kad naktimis įstaiga alkoholiu prekiauja per grotas. Klientai negali patekti į vidų. J.Mačiulienė pabrėžė, kad tai jau ne viešojo maitinimo įstaiga.

„Klaipėdoje patekome į visas įstaigas. Prekiaujančių per grotas neaptikome. Vienoje įstaigoje baras nuo kavinės salės buvo atskirtas grotomis, bet įeiti į patalpą buvo galima“, – dėstė vedėja.


Šiame straipsnyje: prekyba alkoholiu

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių