Modernus Vilnius – nepasiekiama svajonė

Viešojo transporto stotelėse dar 2008 m įrengtos švieslentės neatlaikė žiemos šalčių. Tačiau jau įkopėme į vasarą, o švieslentės vis dar kabo be ekranų. Šalčiai pakenkė nepataisomai?

Priemonės viso labo laikinos

Šalčiai išbalansuoja švieslenčių vaizduoklių darbą. Tačiau Vilniaus savivaldybės Informacinių technologijų (IT) skyriaus vedėjas Rimvydas Jančiauskas užtikrino, kad švieslentės jau reanimuotos. Šiuo metu jos ilsisi pas tiekėjus, o miesto IT specialistai laužo galvas, kaip moderniems įrenginiams užtikrinti nenutrūkstamą elektros tiekimą.

„Didžioji dalis keitiklių, transformatorių, kurie keitė galingumą, yra sugedę. Su tiekėjais ieškome išeičių, ką daryti, kad švieslentės žiemą neužgestų“, - pasakojo R.Jančiauskas.

Nepaisant šių pastangų, vilties, kad švieslenčių darbu visuomeninio transporto keleiviai naudosis ilgiau nei iki pirmųjų šalčių, mažai. R.Jančiauskas net neslėpė, kad dabartinės priemonės viso labo laikinos. Iš esmės problemos nesprendžiamos. Kad sistema veiktų be trikdžių, reikėtų švieslentėms elektrą tiekti ne per troleibusų tinklus, bet prijungus prie tiesioginio elektros šaltinio.

Kiekvienai švieslentei privesti atskirą kabelį brangu. Deficitiniame Vilniaus miesto biudžete reikiamų lėšų nėra. „Kaip suprantate, viskas priklauso nuo finansavimo“, - atsiduso R.Jančiauskas.

Neįvertino šalies klimato

Investicijos svarbu, tačiau netinkamai panaudotos jos atneša daugiau žalos nei naudos. Galbūt Vilniaus švieslenčių sistema aklavietėje atsidūrė dėl to, kad miesto valdžia pasirinko netinkamą įrenginių gamintoją?

„Viešųjų pirkimų įstatymas mums neleidžia kviesti kažkokią tiekėjų grupę dar prieš įvykstant konkursui, kad šie dar prieš įvykstant konkursui pademonstruotų savo siūlomų įrenginių technologinius sprendimus ar duotų ilgesniam laikui juos išbandyti. Konkurso sąlygose mes įrašėme protingus reikalavimus: kad švieslenčių raiška būtų didelė, kad gyventojai iš pakankamai aukštai matytų palyginti smulkų tekstą. Tai - logiški reikalavimai švieslentėms. Tiekėjas turėjo pasiūlyti pakankamai aukštos kokybės technologijų švieslentes, bet išėjo taip, kad kita pusė liko nepakankamai sužiūrėta“, - aiškino V.Jančiauskas, nepaneigdamas, kad pasirinkama tiekėją savivaldybė neįvertino to, kad jo įrenginiai nepritaikyti permainingam Lietuvos klimatui.


Šiame straipsnyje: švieslentė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių