„Mados infekcija“ plečia ribas

Prieš vienuolika metų gimęs festivalis "Mados infekcija" nebetelpa į vaikiškus marškinius. Pernai vietoj dviejų dienų jis išaugo į tris, bet to nepakako. Nuo šiol infekcija mados gerbėjus puls du kartus metuose.

Kūrėjų vis daugiau

Kovo 24-26 dienomis Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) vėl karaliaus mada. Pernai pasimatavęs Nacionalinės dailės galerijos patalpas šiemet čia sugrįžta didžiausias Lietuvoje mados festivalis "Mados infekcija". "Pernai pamėginome imtis iššūkio ir išmėginti kitokią erdvę. Tačiau mes ŠMC pradėjome festivalį ir jaučiamės, lyg vėl sugrįžtume į namus. Galų gale, kokia vieta galėtų labiau tikti pristatyti šiuolaikinę madą, jei ne Šiuolaikinio meno centras?", – festivalio pristatyme šypsojosi jo idėjinė vadė Sandra Straukaitė.

Norinčių dalyvauti festivalyje netrūksta. Mados kūrėjai iš Lietuvos ir šešių užsienio valstybių žiūrovams šiemet pristatys 21 kolekciją, tarp kurių bus tiek jau pripažintų, tiek tik pradedančių savo kelią dizainerių darbai. Neįprastai didelis dėmesys bus skiriamas vyriškai madai – keturios kolekcijos bus skirtos vien jai, didelė dalis dizainerių nusprendė šiemet kurti mišrias kolekcijas.

Festivaliui vis stipriau įsitvirtinant jo organizatoriai ėmė susidurti su problema: profesionalių dizainerių Lietuvoje kasmet vis daugiau, norisi pristatyti ir užsienio kūrėjus, todėl nei laiko, nei erdvių ėmė nebepakakti. Pernai "Mados infekcija" iš dviejų dienų išaugo į tris, o nuo šių metų ji vyks du kartus metuose. Į Vilnių ji vėl sugrįš lapkričio viduryje.

Nori nustebinti žiūrovus

Daugelis festivalyje dalyvausiančių dizainerių apie savo kūrinius nenorėjo pasakoti iš anksto. "Noriu, kad mano kolekcija pradėtų savo gyvenimą "Mados infekcijoje", paskelbus apie kolekcijos pristatymo pradžią. Tai bus mano savotiškas eksperimentas, bus įdomu, ar žmonės jį supras ir tikiuosi, kad tokia mano pozicija niekam nepasirodys arogantiška", – vylėsi dizaineris Giedrius Paulauskas.


Kita mados kūrėja Kristina Kruopienytė juokėsi, kad papasakoti negalėtų net pati norėdama – visuomet nors ir būna sugalvojusi kolekcijos koncepciją, kūrybos procese viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Ji išdavė tik kolekcijos pavadinimą – "NE cemento sodas". "Skyrybos ženklų nedėjau specialiai – žiūrovai galės patys juos susidėti po pristatymo", – sakė ji.

Agnė Biškytė vėl imsis savo eilę metų nagrinėjamos moteriškumo ir vyriškumo sampratos šiuolaikinėje madoje temos, Aušra Urbanavičiūtė ir Diana Kuzmickaitė pranašaus artėjančią pasaulio pabaigą, Jurgita Januškevičiūtė svarstys, kiek drabužis gali sukurti žmogų: paversti jį tiek kaliniu, tiek karaliumi.

Jubiliejinį, dešimtąjį kartą festivalyje dalyvausiantis Vitalis Čepkauskas šįkart imsis kantrybės ir sumaišties temos. "Man svarbiausia, kad menas įsigalėjo ir madoje. Apskritai labai džiaugiuosi šiuo renginiu, nes mums labai trūksta tokių, kuriuose būtų kuo daugiau pozityvumo", – kalbėjo jis.

Papildomi renginiai

Laukiant oficialaus festivalio starto organizatoriai kviečia į taip pat tradiciniais tampančius papildomus renginius. Kovo 3-ą dieną prekybos centre "Panorama" bus pristatytas projektas "Manekenų instaliacija" – dizaineriai parodys, kaip galima susikurti savitą stilių iš prekybos centre parduodamų rūbų.

Kovo 9-ą dieną tame pačiame prekybos centre – viešas modelių kastingas, kuriame pernai dalyvavo maždaug tūkstantis susidomėjusiųjų. "Mes dirbame ir su modelių agentūromis, bet labai laukiame ir tiesiog žmonių iš gatvės. Dizaineriai nuolat ieško naujų, įdomių veidų, nes nuo to taip pat labai priklauso kolekcijos pristatymo sėkmė", – į svajojančius apie modelio karjerą kreipėse S.Straukaitė, dar kartą pabrėždama, kad itin laukiami vyrai, nes jiems šiemet sukurta daug kolekcijų.

Kovo 19-ą dieną besidomintys grožio industrija galės pažvelgti į festivalio užkulisius projekte "Grožio infekcija" – visažistai, kirpėjai, kiti grožio specialistai dalinsis savo profesinėmis paslaptimis. Po festivalio, balandžio 2-ą dieną renginių maratoną užbaigs "Mados inventorizacija" – tuomet bus galima pabendrauti su dizaineriais ir įsigyti jų festivalyje pristatytų kūrinių.


Šiame straipsnyje: Mados infekcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių