Lietuvos fotomenininkų sąjunga įsteigė S.Valiulio premiją

Lietuvos fotomenininkų sąjunga pranešė įsteigusi pernai mirusio žinomo kino ir fotografijos kritiko Skirmanto Valiulio premiją už nuopelnus fotografijai.

Tai bus viena iš kasmetinių Fotomenininkų sąjungos teikiamų premiju už nuopelnus fotografijai.
Ji bus skiriama už reikšmingiausius ir profesionaliausius fotografijos istorijos tyrinėjimus bei publikacijas, kritikos darbus, fotografijos leidinių sudarymą, kuratorinius projektus, įvairiapusę fotografijos sklaidą ir populiarinimą Lietuvoje bei užsienyje, per praėjusius metus arba už viso gyvenimo darbus.

Pirmoji premija bus įteikta per tradicinį Lietuvos fotomenininkų sąjungos kasmetinį renginį Vilniaus rotušėje metų pabaigoje.

„Kasmetine Skirmanto Valiulio premija norima paskatinti fotografijos menotyrą, tyrinėjimus, kritiką, analizę ir indėlį į Lietuvos fotografijos sklaidą šalyje bei užsienyje“, - teigiama Lietuvos fotomenininkų sąjungos pranešime.

S.Valiulis (1938-2011) buvo fotografijos, televizijos ir kino kritikas, menotyrininkas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos, Lietuvos žurnalistų sąjungos, Lietuvos kinematografininkų sąjungos narys. 1990-1992 metais jis vadovavo Lietuvos radijui ir televizijai, dėstė Vilniaus universitete.
S.Valiulis taip pat buvo ilgametis Fotomenininkų sąjungos valdybos narys, o nuo 1998 metų - sąjungos garbės narys.


Šiame straipsnyje: Skirmantas Valiulis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių