Labdaros valgykloms per šalčius skirtos papildomos lėšos

Stipriai atšalus orams, šiomis dienomis papildomai skirtos lėšos Vilniaus labdaros valgykloms – per 6 tūkst. Lt  dar 70-ies  žmonių maitinimui, informuoja savivaldybė.

Vilniaus miesto savivaldybė vasario mėnesį buvo skyrusi lėšas 180 socialiai remtinų asmenų maitinimui valgyklose, kad daugiau elgetaujančių ir benamių asmenų gautų nemokamą maitinimą. Iš viso nemokamą maitinimą nuo šio mėnesio gauna 250 asmenų.

Nakvynės namų, esančių A. Kojelavičiaus g. 50,  bendroje salėje gyvenančių žmonių maitinimui buvo skirtos lėšos 80 asmenų. Šiuo metu, kai į Nakvynės namus nuolat vežami sušalę benamiai, papildomai skirtos lėšos dar 20 asmenų.

Liepkalnio gatvėje esanti labdaros valgykla, maitinanti 4 pamainomis socialiai remtinus žmones, pritrūko malkų, sugedo ir fondo „Ekklesia“ vienintelė turėta transporto priemonė – mikroautobusas, kuriuo jie atsiveždavo maisto produktus. Šiandien Savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamentas šiai organizacijai pristatė apie 6 kub. metrus malkų.

Savivaldybė ragina šiomis dienomis miestiečius ir įmones paremti visuomenines organizacijas, teikiančias nemokamą nakvynę ir maitinimą.

Siekdama sukoordinuoti institucijų, vykdančių asmenų sušalimo gatvėje prevenciją, veiksmus, Vilniaus miesto savivaldybė šiandien kreipėsi į Greitosios medicinos pagalbos stoties administraciją su prašymu užtikrinti, kad greitosios pagalbos brigadai atvykus į kvietimą dėl sušalusio asmens, jei yra nušalimo požymių, vežti jį į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę,  jei nėra – vežti  tiesiai į Savivaldybės Nakvynės namus A. Kojelavičiaus g. 50, kur priims atvykusį bet kuriuo paros metu.

Jei medicinos pagalbos brigadai nėra galimybės nuvežti asmenį į nakvynės namus, galima kviesti Socialinės tarnybos ekipažą arba policiją.

Taip pat kreipėsi į  Vilniaus universitetinę ligoninę, kad būtų užtikrinta – jei medikams apžiūrėjus atvežtą sušalusį benamį ir suteikus jam būtiną pagalbą, jo guldyti į ligoninę nereikia, nukentėjęs asmuo būtų nuvežtas į Nakvynės namus. Ligoninė dėl asmens nuvežimo į nakvynės namus gali kviesti Socialinės tarnybos ekipažą arba policiją.

Nuvežimo į nakvynės namus paslaugas darbo valandomis (2012 02 03 nuo 12 iki 21 val.,  2012 02 06 iki 2012-02-10 – nuo 9 iki 17 val.) teikia Socialinės tarnybos ekipažas (tel. 8 617 446 61), kitu metu – policija.


Šiame straipsnyje: labdaravalgykla

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių