Klaipėdiečiai vengia mokėti rinkliavą už automobilių stovėjimą

Per daugiau nei keturis metus vairuotojai neįprato mokėti už automobilių stovėjimą miesto centre. Per aštuonis mėnesius šių pažeidimų užfiksuota du kartus daugiau nei per praėjusius visus metus.

Pažeidėjų skaičius didėja

„Rinkliava galioja 4,5 metų, o skaičiai rodo, kad vairuotojai niekaip neįpranta jos mokėti ar nenori laikyti nustatytos tvarkos. Pažeidimų skaičius didėja“, – tvirtino Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė.

Nuo šių metų kovo, kada rinkliavos už automobilių stovėjimą kontrolė buvo perduota savivaldybei, užfiksuota 12 tūkst. pažeidimų. Šie pažeidėjai turėtų pervesti 500 tūkst. baudų.

Mokesčio nesusimokėjusius vairuotojus fiksuoja viešoji įstaiga „Klaipėdos keleivinis transportas“.

Iki tol protokolus už šį pažeidimą rašydavo policija. Pernai jų buvo 5 tūkst.

„Kontrolieriai dirba labai aktyviai. Kiekvieną dieną apvažiuojami visi kampučiai. Per dieną rinkliavos nemokantis vairuotojas gali būti užfiksuotas net du kartus. Per savaitę užfiksuojama apie 500 tokių pažeidimų“, – pasakojo K.Vintilaitė.

Moka mažesnę baudą

Manoma, kad išaugusiam pažeidėjų skaičiui įtakos turi paprastesnė jų fiksavimo tvarka. Nebereikia blokuoti transporto priemonių ratų. Automobilį, kurio vairuotojas nesusimokėjo rinkliavos, užtenka nufotografuoti. Ant transporto priemonės prikabinamas ir lapelis su informacija apie pažeidimą.

Viešosios tvarkos skyrius, gavęs informaciją, surašo protokolą ir išsiunčia mašinos savininkui.

Už rinkliavos nesumokėjimą vairuotojui gresia bauda nuo 80 iki 140 litų. Pirmiausia pažeidėjams skiriama minimali bauda. Per 10 dienų vairuotojas gali sumokėti pusę pastarosios ir jiems nėra tęsiama administracinė byla.

Pasak K.Vintilaitės, šia teise pasinaudoja 80 proc. pažeidėjų.

Atsilikimą bando sumažinti

Nuo gegužės 1 dienos iki lapkričio 1 dienos yra surinkta 97 tūkst. litų baudų.

Prognozuojama, kad jei nemažės pažeidėjų skaičius, kitąmet bus surašyta 15 tūkst. protokolų. Pažeidėjai turės sumokėti 1 mln. litų baudų.

„Ar verta nesumokėti kelis litus, o vėliau gauti nuobaudą? Tikimės, kad kai skyrius turės daugiau pajėgų, vykdys prevenciją, vairuotojai aktyviau mokės rinkliavą“, – vylėsi vedėja.

Pastaruoju metu sulaukiama nusiskundimo, kad protokolo reikia 4-5 mėnesius nuo pažeidimo užfiksavimo. K.Vintilaitė pabrėžė, kad atsilikimas nebėra toks didelis. Tikimasi, kad iki naujųjų metų jo iš vis nebeliks. Dabar yra surašę 4 tūkst. protokolų dėl nesumokėtos rinkliavos.

„Atsilikimą sumažinome, nes pradėjo dirbti daugiau darbuotojų. Taip pat kai kuriems iš jų leidžiama dirbti papildomai“, – komentavo K.Vintilaitė.

Skyrių ketina plėsti

Anot Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorės Juditos Simonavičiūtės, atsilikimas susidarė, nes rinkliavos kontrolė savivaldybei buvo perduota nuo kovo, o tuomet naujų darbuotojų nebuvo priimta.

Trys žmonės įdarbinti buvo nuo liepos, dar trys nuo rugsėjo.

Neatmetama, jog ateityje rinkliavos nesusimokėjusius pažeidėjus fiksuos ne tik įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ kontrolieriai, bet ir savivaldybės skyriaus darbuotojai. Laukiama, kol jis bus išplėstas, jei tam pritars politikai. Šiuo metu skyriuje yra devyni etatai. Dirba septyni žmonės.

Šio metu jo darbuotojai vykdo dešimties miesto taisyklių kontrolę.

Tikimasi, jog per kelerius metus Viešosios tvarkos skyrius taps dar didesniu padaliniu. Numatoma į jį priimti dar 16 žmonių. Tačiau numatoma perduoti ir kontroliuoti daugiau miesto taisyklių.

Dabar tai yra pavesta atlikti kitiems savivaldybės skyriams. Iš viso yra 80 administracinės teisės pažeidimų straipsnių, kurios kontroliuoja savivaldybė.

„Plėsimės tiek, kad galėtume aprėpti visas taisykles. Devynių žmonių tam neužtenka. Protokolo surašymas nėra paprasto rašinėlio parašymas. Žinoma, tai nebus tokia didelė tarnyba kaip Vilniuje. Sostinės viešosios tvarkos skyriuje dirba virš 60 žmonių“, – teigė K.Vintilaitė.

J.Simonavičiūtė pabrėžė, kad skyriui reikia ne tik daugiau darbuotojų. Reikias išspręsti ir technikos, įvairių priemonių klausimą. Numatoma, kad darbuotojai turės ir uniformą. Anot K.Vintilaitės, taip bus lengviau atlikti pažeidimų kontrolę, bendrauti su pažeidėjais.

Viešosios tvarkos skyrius jau dirba rotušės pastate. Anksčiau jis buvo įsikūręs Liepų gatvėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

geras

geras portretas
Noriu paklaust ,ar normalu ,kad reikia moket uz 30 min ,ar valanda , atvezus vaika 10ciai minuciu i darzeli ,ar mokykla ,.uzsukus 5 minutem i pasta siuntini issiust ,.i poliklinika ,liginine konsultacijai ,kurioje net nezinai kiek uztruksi ???noriu paklaust ar normali ,protinga tokia rinkliava be jokios alternatyvos kazkur kitur pasistatyt automobili >>>

kitas geras

kitas geras portretas
ar Raudonojo kryziaus ligonine taip pat yra miesto centras? kai pasiziuri i ex Taraskeviciaus apmokestinamus plotus -kumsciai gniauziasi nuo bejegiskumo.

dar kitas neblogas

dar kitas neblogas portretas
klaipėda visa yra centras......net ir prie jūros centras.....
VISI KOMENTARAI 26

Galerijos

 • Klaipėdoje keisis kapinių lankymo laikas
  Klaipėdoje keisis kapinių lankymo laikas

  Keitėsi kapinių lankymo laikas. Klaipėdos savivaldybė informavo, kad tarybos sprendimu vasaros sezonu (balandžio–spalio mėnesiais) kapinių lankymo valandos tebėra nuo 8 iki 21 val., o lapkričio–kovo mėnesiais laikas sutrumpės nuo 8 iki 1...

 • Vingio pasažo remontas: pabaigtuvių dar teks palaukti
  Vingio pasažo remontas: pabaigtuvių dar teks palaukti

  Vingio pasaže tebesitęsia tvarkymo darbai. Nors buvo žadėta visus juos užbaigti iki rugsėjo pabaigos, terminas nusitęsė mažiausiai dar kelioms savaitėms. Šiuo metu tvarkomoje teritorijoje matyti tiek zujantys darbininkai, tiek paruoštos...

  1
 • Uostamiestyje baigėsi fontanų sezonas
  Uostamiestyje baigėsi fontanų sezonas

  Uostamiestyje nuo spalio 1-osios buvo išjungti visi miesto fontanai. Klaipėdos savivaldybė informavo, kad nors pirmasis kalendorinio rudens mėnuo iki šiol lepino neįprasta šiluma, tačiau spalį žadami vėsesni orai, o tai esą ženkl...

 • Prie streiko prisijungę Klaipėdos pedagogai nenusileis
  Prie streiko prisijungę Klaipėdos pedagogai nenusileis

  Prie streiko prisijungę Klaipėdos pedagogai sudaro kone šeštąją dalį visų šalyje streikuojančių mokytojų. Streikas vyksta beveik pusėje visų uostamiesčio ugdymo įstaigų. Grupė mokytojų, juos palaikančių mokinių ir jų t...

  4
 • Ūkininkė iš Klaipėdos rajono pasirinko netradicinį verslą
  Ūkininkė iš Klaipėdos rajono pasirinko netradicinį verslą

  Klaipėdoje yra neįprastas grybų ūkis. Tokiam verslui nereikia daug žemės. Čia eilėmis sustatyta apie pusantro tūkstančio rąstų. Ant jų ir kalasi iš Rytų Azijos atkeliavę grybai šitakiai, kitaip jie vadinami valgomaisiais danteniais...

  1
 • Ketinama sutvarkyti kiaurą Klaipėdos rotušės stogą
  Ketinama sutvarkyti kiaurą Klaipėdos rotušės stogą

  Klaipėdos valdžia ruošiasi tvarkyti miesto rotušės stogą – dėl prastos jo būklės šiuo metu užliejamos istorinio pastato patalpos. ...

  1
 • Gyventojai įsiutę – dėl uždaryto kelio teko sukti ratu dešimtis kilometrų
  Gyventojai įsiutę – dėl uždaryto kelio teko sukti ratu dešimtis kilometrų

  Šeštadienio rytą važiavusiems keliu Kretinga–Gargždai teko suktis atgal – rangovai uždarė kelią dėl pasiruošimo darbų krovinio pervežimui. ...

  13
 • Kūno ir sielos terapijai – rudenėjančios Palangos turtai
  Kūno ir sielos terapijai – rudenėjančios Palangos turtai

  Įsibėgėjantis ruduo Palangoje lepina lėtomis ir jaukiomis aksominio sezono akimirkomis. Vis dar malonūs orai palankūs tiek aktyvioms veikloms, tiek ramiam poilsiui gamtoje. Atgaivą kūnui ir sielai suteiks ne tik jūros ošimas, gaivus pušy...

 • Pasienyje – įžūlūs rusų katerio viražai
  Pasienyje – įžūlūs rusų katerio viražai

  Rusnėje laiką leidusius klaipėdiečius šokiravo rusų katerio provokuojantys viražai. Kaliningrado srityje registruotas kateris Skirvytės upe raižė kelių metrų atstumu nuo Lietuvos kranto. Klausimų dėl tokio rusų elgesio kilo ne tik vietinia...

  150
 • A. Vaitkus sveikina Angelų sargų dienos proga
  A. Vaitkus sveikina Angelų sargų dienos proga

  Gerbiami Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovai, gerbiami policijos pareigūnai, Policijos tarnyba ir misija kiekvienoje valstybėje yra ypač svarbi. Policija – tai saugumas, tvarka, pagalba kiekvienam šalies piliečiui ...

  12
Daugiau straipsnių