Kelių valandų kelionė baidarėmis aplink sostinę

Vasara – metas, kai savaitgaliais miestas ištuštėja. Visi traukia į pajūrį, prie ežerų arba upių. Tačiau net ir likus mieste galima puikiai praleisti laiką gamtoje – plaukiant baidarėmis. Tai puiki pramoga ir galimybė į miestą, kuriame gyvenate, pažvelgti iš kitos pusės.

Trokštantiems adrenalino

Tokio tipo kaip baidarės valtimis kadaise žvejodavo ir medžiodavo šiaurės genčių – eskimų, aleutų ir kt. – žmonės. Valties rėmas buvo daromas iš medžio ir aptraukiamas gyvūnų odomis. Dabar baidarės naudojamos sporte arba aktyviam laisvalaikiui. Ir nebūtina belstis į Lietuvos pakraštį, kad šią pramogą išmėgintum.

Vilnia, Nerimi ir Voke siūlomi trys skirtingi maršrutai įvairių pomėgių ir potyrių trokštantiems gyventojams bei miesto svečiams. Mėgstantiems sraunias upes rekomenduojama rinktis maršrutą Vilnios arba Vokės upe. Ne tik smagiai praleisti laiką, pasisemsite įspūdžių, bet ir pasigrožėsite nepaprasta Vilnių supančia gamta.

Plaukdami Vilnia aplankysite Pučkorių atodangą (jos aukštis 65 m, plotis - 260 m), praplauksite po Užupio tiltais bei pėsčiųjų viadukais, Sereikiškių parku, galėsite stabtelti prie Belmonto krioklių.

Vokė – srauni, joje nemažai posūkių, slenksčių. Plaukimo pabaigoje ties Grigiškėmis yra 500 m ruožas – vienas iš nedaugelio tokių ruožų Lietuvoje, kuriame vyksta kalnų baidarių varžybos.

Įmonės „Active tourism“ direktoriaus Žilvino Kazlausko teigimu, šios dvi upės labai panašios. „Tik Vokės problema, kad vasarą, kai labai šilta, ji labai nusėda“, - sakė pašnekovas.

Plaukia kasmet

Kasmet į vienos dienos žygį baidarėmis Vilnios upe išsiruošia ir vilnietė Eglė su šeima. „Labai smagu, ypač patinka vaikams. Pradedame plaukti nuo Senojo malūno, baigiame prie Baltojo tilto“, - pasakojo prie Belmonto krioklių sutikti baidarininkai.

Šeima kasmet išsiruošia ir dviejų trijų dienų kelionę kitomis Lietuvos upėmis. Didesnių nuotykių plaukiant Vilnia jiems neteko patirti, o lengviau ar sudėtingiau būna, priklauso nuo upės vandens lygio. „Šiemet sąlygos visai nieko, vandens lygis normalus – nei nusėdęs, nei per daug pakilęs“, - vertino Eglė.

Viena sudėtingesnių vietų – minėti Belmonto kriokliai. Čia baidarininkams tenka išsilaipinti ir pasukti galvą, kaip geriau persigabenti baidares. „Reikės jas persinešti, o paskui sugebėti sėkmingai pajudėti toliau“, - sakė jau penkiolika metų įvairiomis Lietuvos upėmis plaukiojanti pašnekovė.

Egzotiška kelionė tamsoje

Upių motina Neris nuo Vilnios ir Vokės, pasak Ž.Kazlausko, skiriasi kaip diena ir naktis. „Tai yra ramus plaukimas, labai tinkantis tiems, kas į baidarę sėda pirmą kartą. Arba šeimoms su vaikais, jei nori tiesiog ramiai pasiplaukioti“, - teigė bendrovės

Tačiau tai gali būti ir smagi pažintinė kelionė, jei šį maršrutą pasirinksite naktį. Tokį maršrutą „Active tourism“ sugalvojo pirmieji. Kaip sakė įmonės vadovas, idėjos neužpatentuosi, taigi ir kiti laikui bėgant pradėjo jį siūlyti. Maršrutas „Naktinis Vilnius“ baidarėmis skamba viliojamai ir tai yra išties unikali galimybė atrasti šviesose skendintį miestą iš kito kranto.

Maždaug prieš penkerius metus pasiūlytas maršrutas tapo labai populiarus: po Vilnios, direktoriaus teigimu, jis yra antras.

Antplūdžio šią vasarą nėra

Baidarių sezonas Vilniuje paprastai atidaromas kovo mėnesį, kai pradeda tirpti ledai. Bet tas laikas skirtas entuziastams. Visiems kitiems sezonas, pasak Ž.Kazlausko, prasideda tada, kai sušyla oras. Šiemet jis buvo atidarytas balandžio pabaigoje. Kada baigiasi, pasakyti sunku, nes netrūksta entuziastų, kurie plaukia dar lapkričio ir gruodžio mėnesiais.

Kelių valandų baidarių nuoma mieste tapo gana populiari. Žinoma, viskas labai priklauso nuo oro. Šią vasarą didžiulio žmonių antplūdžio baidares nuomojančios įmonės dar nesulaukė, nes buvo gana lietingos dienos. Galbūt situacija keisis antroje jos pusėje. Savaitgalis lyg ir yra tos dienos, kai norinčių plaukti turėtų būti daugiausia, tačiau Ž.Kazlausko pastebėjimu, populiaresnės darbo dienos.

„Kas keisčiausia, šiais metais daugiausia žmonių baidares nuomojasi ne savaitgaliais, o ketvirtadieniais ir penktadieniais, - stebėjosi pašnekovas. – Ir plaukia įvairiu metu: ir po darbų, tačiau nemažai į baidares sėda ir dieną.“

Beje, norintys plaukti nepilnamečiai ar upių gerai nepažįstantys dabar gali užsisakyti ir gido paslaugas. Pirmosios tokią paslaugą pasiūliusios įmonės „Active tourism“ direktorius sakė, kad dažniausiai jos pageidauja užsieniečiai. Lydintis asmuo, kad prižiūrėtų ir prireikus padėtų, siunčiamas ir su nepilnamečių grupe, nes plaukti be tėvų jiems nerekomenduojama.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių