Kalnuose kilusi idėja - išpildyti vaikų svajones

Svajonės gali išsipildyti – tik nereikia jų pamiršti. Padovanoti bent šiek tiek džiaugsmo tiems, kuriems per anksti teko pamatyti tamsiąją gyvenimo pusę, kviečia projektas "Vaikų svajonės".

Kviečia prisidėti patiems

"Man labai patinka piešti ir gražiai rengtis, todėl mano svajonė yra turėti gerus flomasterius ir gražią suknelę", – laukdama Kalėdų svajoja septynmetė Marijana. Ji – viena iš daugiau nei aštuonių šimtų vaikų, kurių svajonėms padėti išsipildyti užsibrėžė du jauni vilniečiai Julius Gregorauskas ir Andrius Čepkus.

Kartu su Vilniaus miesto socialinės paramos centru jie renka vaikų iš socialinės rizikos šeimų svajones ir talpina jas interneto svetainėje www.vaikusvajones.lt. Joje apsilankęs kiekvienas gali apsispręsti – išpildyti vaiko svajonę pats asmeniškai, arba tiesiog pervesti reikalingą pinigų sumą.

"Šiais laikais, kai visi labai užimti, turi daugybę darbų, antras būdas yra paprastesnis. Galite tiesiog pervesti pinigų, nurodydami, kurio vaiko svajonę norite išpildyti, ir socialiniai darbuotojai nupirks ir įteiks dovaną. Tačiau mes labai norėtume rekomenduoti pirmąjį būdą – patiems nupirkti tai, ko trokšta vaikas, nuvažiuoti ir įteikti. Tuomet tiek patiems bus kitokia savijauta, tiek ir tiems vaikams, nes jiems reikalingi ne tik daiktai, bet ir dėmesys", – kvietė vienas iš projekto autorių J.Gregorauskas.

Prisiminė pamirštus vaikus

Idėja organizuoti tokią socialinę akciją draugams kilo įkopus į aukščiausią Europos kalną Monblaną – tuomet jie davė sau pažadą nuveikti kažką gero kitų žmonių labui. Toliau rutuliodami šią idėją jie apsisprendė, kad reiktų atkreipti dėmesį į tuos vaikus, kurie lieka pamiršti.

"Galvojome apie vaikus globos namuose. Tačiau jiems, ypač prieš Kalėdas, yra organizuojama labai daug įvairių akcijų. Tuo tarpu socialinės rizikos šeimose augantys vaikai yra užmiršti – viskas, ką jie gauna, tai šiek tiek pinigų įsigyti mokyklinėms prekėms prieš rugsėjį", – pasakojo A.Čepkus.

Idėjos autoriai įsitikinę, kad viskas klostysis sėkmingai. "Mes patys turime daugybę draugų, pažįstamų, kurie norėtų bei galėtų padėti ir yra daug vaikų, kuriems reikia pagalbos. Mūsų akimis žiūrint, viskas, ko reikėjo, tai tarpininkas, kuris suteiktų informaciją, kaip tai galima lengvai padaryti", – aiškino bendraminčiai, vildamiesi, kad kitąmet šią akciją galbūt pavyks išplėsti iš Vilniaus į visą Lietuvą.

Mažieji pamiršta svajoti

Vienas iš didžiausių projekto autorių norų – priminti vaikams, kad svajonės gali išsipildyti. "Vis tik būtent svajonės verčia pasaulį suktis. O vaikams, augantiems tokiose sąlygose, labai lengva svajones pamiršti, susitaikyti su tuo, kad jos nesipildo. Mūsų tikslas – išpildyti konkrečių vaikų konkrečias svajones. Nesvarbu, kad vienas nori kompiuterio, kitas spalvotų pieštukų rinkinio – visi turėtų turėti galimybes jų sulaukti. Mes, suaugę žmonės, kartais per rutiną svajones pamirštame, o tokiems vaikams dar labiau jų reikia", – kalbėjo A.Čepkus.

Prie akcijos savo noru prisidedantys socialiniai darbuotojai stebėjosi, kad vaikų įvardinamos svajonės – labai realios ir pamatuotos. Jei jie prašo kompiuterio, dviračio ar mobiliojo telefono, daugelis prideda, kad jiems tiktų ir naudotas.  Kitiems gražiai Kalėdų šventei užtektų lėlės ar nedidelio akvariumo su žuvyte.

Projekto organizatoriai perspėjo vaikus negalintys jiems pažadėti, kad visų svajonės išsipildys. "Mes viską jiems paaiškinome, bet patarėme, kad pabandyti verta ir tikimės, kad didžioji dalis svajonių bus išpildytos", – vylėsi jie.

Projekto dalyviai

Vilniuje yra 834 šeimos, kuriose vienas arba abu iš tėvų piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, yra priklausomas nuo azartinių lošimų, nemoka ar negali tinkamai prižiūrėti vaikų, naudoja prieš juos psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, gaunamą valstybės paramą panaudoja ne šeimos interesams. Šiose šeimose auga 1430 vaikų. Jie niekada nėra dalyvavę kituose socialiniuose projektuose ar akcijose.


Šiame straipsnyje: vaikų svajonės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių