Gręžimo ir sprogdinimo bendrovei „Detonas" - 50 metų

Ar tiesa, kad griauti yra kur kas lengviau nei statyti? Tam, kad nugriūtų daugiaaukštis pastatas, tereikia kelių minučių ir keleto kilogramų sprogmenų. Tačiau sprogdinimo darbų profesionalai žino, kad kvapą gniaužianti sprogimo akimirka reikalauja daug žinių ir patirties. Kaune įsikūrusi įmonė „Detonas" jau pusę šimtmečio atlieka sprogdinimo darbus taikiais tikslais.

Anksčiau ji vadinosi kitaip. Bėgant laikui, pavadinimas keitėsi net keletą kartų, tačiau įmonės teikiamos paslaugos liko tos pačios - sprogdinimo būdu išpurenami Šiaurės Lietuvos karjeruose išgaunami dolomitas ir klintys, griaunami pastatai ir statiniai, ardomi betoniniai ir gelžbetoniniai pamatai, tiesiant kelius, nusodinami mineralinio grunto pylimai durpynuose, išlaisvinami nuo ledo sangrūdų tiltai, vykdomi sprogdinimo darbai seisminėje žvalgyboje.

Įmonės istorija prasidėjo 1959 metų sausį, kai Kaune buvo įkurta Gręžimo ir sprogdinimo darbų kontora. Pirmieji kontoros gyvavimo metai buvo ypatingai sunkūs, nes trūko specialistų, materialinės bazės, mechanizmų, o svarbiausia - patirties.  Tačiau laikui bėgant įmonė augo, kartu profesionalėjo ir jos kolektyvas, į kurį įsiliedavo nauji, jauni, perspektyvūs specialistai, įgiję aukštąjį išsilavinimą, atitinkantį įmonės veiklos pobūdį.  Didėjant darbų apimtims, Gręžimo ir sprogdinimo darbų kontora smarkiai plėtėsi. 1961 metais ji tapo Gręžimo ir sprogdinimo darbų valdyba, o dar po trejų metų - Specializuota kelių statybos valdyba.

1995 metais reorganizavus įmonę, įsteigtas „Detonas". Šiuo metu įmonėje įkurti trys padaliniai - Akmenės, Pakruojo ir Kauno, atliekantys gręžimo ir sprogdinimo darbus visoje Lietuvos teritorijoje.

Pastaraisiais metais įmonė gauna nemažai senų statinių griovimo sprogdinimu užsakymų. Šiame statinių griovimo sąraše įsimintini didelių vandens bokštų sprogdinimo darbai Biržuose, Druskininkuose ir Vilniuje.

Kaip ir statant pastatą, taip ir jį griaunant ruošiamas specialus projektas, kuris ilgai ir kruopščiai rengiamas - skaičiuojama, kiek reikės sprogstamosios medžiagos ir kaip ji turės būti išdėstyta pastate, kad griūdamas jis nesukeltų grėsmės šalia esantiems statiniams.

Dabar bendrovė darbų stygiaus nejaučia. Per metus atlieka darbų už 12 mln. litų. 


Šiame straipsnyje: detonikasprogdinimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių