Gegužės 1-ąją minėjo frontininkai, prorusiškas jaunimas ir profsąjungos (papildyta)

Gegužės 1-ąją, minint Tarptautinę darbo dieną, sostinės centre surengtos eisenos, vienoje dalyvavo frontininkai, kitoje - profesinių sąjungų atstovai.

"Darbo, duonos, teisingumo"

Pirmieji nuo Seimo rūmų Gedimino prospektu pajudėjo Algirdo Paleckio vadovaujami Socialistinio liaudies fronto nariai. Šalia neparlamentinės partijos simbolikos ir raudonų vėliavų buvo galima išvysti ir Estijos simboliką. Ją nešė A.Paleckio kvietimu į Lietuvą atvykę Estijoje veikiančios prorusiškos organizacijos „Nakties sargyba“ atstovai.

Estas Sergejus Olekovas sakė atvykęs į mitingą, nes nori parodyti žmonių solidarumą: "Negalime likti abejingi, kai matome, kokie dalykai darosi. Matome pavojų, kad ateina naujas fašizmas".

Apie šimtas dalyvių eisenoje skandavo "darbo, duonos, teisinigumo" ir negailėjo kritikos socialdemokratų partijai, kuriai seniau priklausė ir pats partijos lyderis.

Eisenoje taip pat ėjo panašia į nacių simbolika nešini žmonės, tačiau jų buvo paprašyta pasišalinti. Vėliau jie vis tiek atėjo į demonstraciją V.Kudirkos aikštėje ir tikino, kad tai -Kernavės archeologinių radinių nuotraukos.

Ne mitingas, o šventė

Nužingsniavus frontininkams Tarptautinę darbo dieną eitynėmis paminėjo ir profsąjungų atstovai. Kur kas gausesnėje eisenoje vyravo daug linksmesnės nuotaikos, o jos dalyviai sakė šiandien ne mitinguojantys, o švenčiantys Darbo dieną.

"Tai darbo žmonių solidarumo diena, darbo šventė. Norime pademonstruoti, kad visi esame solidarūs. Įstatymai turi būti tokie, kad jie ne engtų liaudį. Mažiausiai uždirbantys yra labiausiai pažeidžiami. Bedarbystė didėja, darbo vietų nesteigiama, čia valstybė, vyriausybė turėtų rūpintis. Kas mes per žmonės, jei nieko nedarome. Žmogus jei dirba, atsiskleidžia jo geriausios savybės, o kai nedirba, prasideda visos blogybės visuomenėje. Pirmiausia žmogui reikia parūpinti darbo", - kalbėjo eisenos dalyvis Petras Demšė.

Pasak vieno iš renginių Vilniuje organizatorių, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko Artūro Černiausko, Gegužės 1-osios eisena ir mitingas su trimitais bei šokėjomis - tik pirmas žingsnis kovojant su profsąjungų netenkinančiais darbo santykių liberalizavimo planais.

"Mes sakome, kad Gegužės 1-oji yra pirmas pagrūmojimas pirštu ir mes neatsisakome visų teisėtų protesto priemonių. Jei toliau valstybės problemos bus sprendžiamos dirbančiųjų sąskaita, naudojant jų kišenę, naudojant jų darbo laiką, darbo teises, mes imsimės visų teisėtų priemonių, kad to nebūtų padaryta", - ketvirtadienį pristatydamas renginius per spaudos konferenciją sakė A.Černiauskas.

Tuo metu Kaune eiseną rengia profesinė sąjunga "Sandrauga". Protestuotojai Tarptautinę darbo dieną minės žygiuodami Laisvės alėja su grandinėmis ant rankų.

Prisijungė anarchistai

Proga išsakyti savo nuomonę pasinaudojo ir Lietuvos anarchistai. "Mes, Lietuvos feministės, esame prieš patriarchatą, prieš nelygias teises darbe, moterų išnaudojimą, mažesnius atlyginimus moterims. Anarchistams vieniems sunku mitinguoti, prisijungėme prie kitų", -  Vilma Pajuodienė, prisistatanti kaip Fiokla.

Tarp maždaug penkiolikos moterų teisių gynėjų buvo ir vyrų. Pasak V.Pajuodienės, jie - patys aktyviausi ir labiausiai padedantys moterų teisių gynėjai. Realios naudos anarchistai iš mitingo nesitiki, tačiau norėjo tiesiog išsakyti savo nuomonę.

"Kad labai tikėtum, turi būti nesiorientuojantis realybėje, tačiau viltis miršta paskutinė", - sakė Lietuvos anarchistų atstovė. V,Kudirkos aikštėje kitiems protestuotojams įjungus garsią muziką, anarchistai į aikštę įėjo su šūkiais "Popsui - ne".

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių