A.Butkevičiaus ir G.Kazako byloje vėl pertrauka

Sostinės politikų Audriaus Butkevičiaus ir Gintaro Kazako baudžiamąją bylą nagrinėjantis Vilniaus miesto pirmasis apylinkės teismas antradienį vėl paskelbė pertrauką.

R.Paksas ignoruoja teismą

Šįkart dėl G.Kazako ligos. Politiko advokatas teismui pristatė Antakalnio poliklinikos išduotą pažymą, kad G.Kazakas serga, todėl teismas negalėjo apklausti ir į teismą atvykusio vienintelio liudytojo, buvusio Vilniaus mero Artūro Zuoko.

„Aš neturiu ką pasakyti“, - po posėdžių nuo žurnalistų spruko A.Zuokas.

Į šį teismo posėdį buvo kviestas ir Rolandas Paksas, tačiau europarlamentu tapęs buvęs sostinės meras, panašu, kad nusprendė teismą ignoruoti. Jis jau antrą kartą neatvyksta į teismo posėdį liudyti ir net nesiteikia paaiškinti savo neatvykimo priežasties.

Kitas teismo posėdis numatytas gruodžio 8 d. Į jį vėl bus bandoma iškviesti R.Paksą. A.Zuokas bus apklaustas tik kitais metais, nes gruodį jis išvyksta į JAV ir dalyvauti teismo posėdyje negalės.

Bylą nagrinėjantis Petras Karvelis, norėdamas kuo greičiau padėti tašką šioje daugiau nei dvejus metus besitęsiančioje istorijoje, antradienį nusprendė su teisiamųjų gynėjais ir prokuroru suderinti ir kitų posėdžių datas. Dėl advokatų užimtumo, grįžti prie šios bylos teismui pavyks tik kitais metais – posėdžiai paskirti vasario 1, 18 bei kovo 7 dienomis.

Juose tikimasi ne tik apklausti likusius liudytojus, išklausyti slaptus įrašus, bet ir apklausti G.Kazaką, kuris yra pareiškęs, jog kalbės tik tuomet, kai teismas peržiūrės ir išklausys vaizdo bei garso įrašus.

Byla nagrinėjama iš naujo

Šie įrašai patiems teisiamiesiems jau ne naujiena. Jie jų klausėsi pernai, kai šią bylą nagrinėjo teisėjas Gintaras Dzedulionis. Vėliau šis teisėjas buvo perkeltas dirbti į Vilniaus apygardos administracinį teismą, todėl P.Karveliui bylą teko nagrinėti iš naujo.

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teisme vis dar nagrinėjama ir Evaldo Lementausko baudžiamoji byla. Posėdis joje numatytas lapkričio 23 d.

E.Lementauskas, G.Kazakas ir A.Butkevičius kaltinami konservatoriaus Vido Urbonavičiaus papirkimu.

Viliojo pinigais ir postu

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir prokuratūra teigia, kad E.Lementauskas mažiausiai keturis kartus V.Urbonavičiui siūlė kyšį. Didžiausia suma, 140 tūkst. litų buvo pasiūlyta prieš merui Juozui Imbrasui rengtą interpeliaciją, kad konservatoriai balsuotų prieš ją.

Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, E.Lementauskas su V.Urbonavičiumi keletą kartų buvo susitikęs vicemero kabinete bei už „politinę paramą“ bei palaikymą sprendžiant įvairius klausimus tarybos posėdžiuose jam siūlė įvairias sumas. Teigiama, kad V.Urbonavičiaus namuose apsilankęs E.Lementauskas 50 tūkst. litų kyšį jam paliko vonioje.

G.Kazakas konservatorių taip pat bandė papirkti keletą kartų. V.Urbonavičiui ne kartą buvo gundomas 150 tūkst. litų kyšiu ir vicemero postu.

A.Butkevičius įtariamas šiam konservatoriui sumokėjęs 5 tūkst. litų kyšį už balsą „tvarkiečio“ Olego Gluchovo naudai, skiriant jį steigiamos komisijos, turėjusios prižiūrėti „Vilniaus pramogų parko“ sutartį, pirmininku. Šis parkas priklauso „Rubicon group“.

Korupcijos skandalas Vilniaus savivaldybę sukrėtė 2008 m. balandį. Po jo tarybos nario mandato atsisakė vienintelis E.Lementauskas, kiti du kaltinamieji – G.Kazakas ir A.Butkevičius – iki šiol dirba toje pačioje Vilniaus savivaldybės taryboje, kurioje galbūt vykdė nusikalstamą veiką.

Nuosprendžius šiose bylose teisėjas P.Karvelis planavo paskelbti jau šių metų vasarą, tačiau nuolatinės kaltinąmųjų ligos ir advokatų užimtumas neleido šių planų įgyvendinti.

Senatis šioje byloje turėtų sueiti 2016 m.

Korupcijos skandalo istorija

2008 m. balandžio 24 d. dėl įtarimų kyšininkavimu buvo sulaikytas Vilniaus vicemeras E.Lementauskas. Panašūs įtarimai pateikti dar dviem Vilniaus tarybos nariams – A.Butkevičiui ir G.Kazakui.

2008 m. balandžio 28 d. sulaikytasis E.Lementauskas per advokatą įteikė atsistatydinimo iš vicemero pareigų raštą.

2008 m. gegužės 23 d., po mėnesį trukusio arešto, iš Lukiškių kalėjimo išleistas kyšininkavimu įtariamas G.Kazakas, tačiau jam laikinai uždrausta grįžti į Vilniaus miesto tarybą.

2008 m. birželio 20 d. E.Lementauskas išleistas iš Lukiškių kalėjimo. Čia jis praleido du mėnesius.

2008 m. gruodžio 18 d., po aštuonių mėnesių priverstinės pertraukos, G.Kazakui buvo leista grįžti dirbti į Vilniaus miesto tarybą.

2009 m. sausio 27 d. Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas pradėjo nagrinėti bylą dėl galimo E.Lementausko kyšininkavimo. E.Lementausko, G.Kazako ir A.Butkevičiaus baudžiamąją bylą STT ir Generalinė prokuratūra pradėjo tirti kartu, tačiau tyrimo pabaigoje jas išskyrė – esą taip jos bus greičiau išnagrinėtos teismuose.

2009 m. kovo 16 d. Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas pradėjo nagrinėti bylą dėl galimo A.Butkevičiaus ir G.Kazako kyšininkavimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių