Parengta tipinė transporto priemonių priverstinio nuvežimo ir saugojimo sutartis

Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, siekdamas, kad transporto priemonių priverstinio nuvežimo ir jų saugojimo paslaugos būtų teikiamos kokybiškai ir nereikalautų papildomų policijos (valstybės biudžeto) išlaidų, parengė tipinę transporto priemonių priverstinio nuvežimo ir saugojimo sutartį.

Respublikinės techninės pagalbos asociacijai išreiškus nuogąstavimus dėl tam tikrų minėtoje sutartyje nustatytų reikalavimų, spalio mėnesio pabaigoje Policijos departamente įvyko susitikimas su Respublikinės techninės pagalbos asociacijos vadovais, kurio metu buvo aptarti tipinėje sutartyje minimi reikalavimai ir jų įgyvendinimas.

Policijos departamento duomenimis, iki šiol šioje veikloje labai trūko skaidrumo, teisinio reguliavimo, būdavo taikomi skirtingi reikalavimai įmonėms, nebūdavo užtikrinami transporto priemonių savininkų teisėti lūkesčiai. Pasitaikydavo atvejų, kuomet bendrovės automobiliai būdavo techniškai netvarkingi, važiuodami valstybiniais keliais nemokėdavo kelių mokesčių, į įvykio vietą atvykdavo neblaivūs vairuotojai ir pan. Buvo atvejų, kuomet nutemti žmonių automobiliai saugomi tam nepritaikytose vietose, sąvartynuose, kuriuose automobiliai būdavo laikomi kartu su ardomomis ar utilizuojamomis transporto priemonėmis. Neretai paslaugas teikiančių bendrovių automobiliai nesugebėdavo „ištraukti" nuo kelio nuvažiavusio automobilio, ypatingai - sunkiasvorio transporto, o trukdydavo eismui, keldavo grėsmę eismo dalyviams, o į įvykio vietą atskubėję patruliai turėdavo ieškoti papildomos technikos, ar net krano.
 
Teisės aktai policijai suteikia teisę priverstinai nuvežti transporto priemones, todėl policija jaučiasi solidariai atsakinga kartu su paslaugos teikėjais. Naujais reikalavimais bus siekiama, kad priverstinio nuvežimo ar saugojimo metu, nebūtų sugadinamos transporto priemonės, o jas sugadinus - padaryta žala atlyginama. Policijos departamento nuomone, numatyti reikalavimai užtikrins kokybišką  priverstinio transporto priemonių nuvežimo ir saugojimo vykdymą. Transporto priemonių priverstinis nuvežimas negali būti vykdomas pasenusiais, susidėvėjusiais įrengimais, taip pat turi būti atsižvelgiama į automobilių nuvežimui skirtų transporto priemonių techninę būklę. Tam, kad automobiliai po eismo įvykių nenukentėtų, nebūtų niokojami lietaus, sniego ar kitų meteorologinių reiškinių, numatytas reikalavimas įmonėms užtikrinti priverstinai nuvežtų (paimtų) transporto priemonių ir jose esančių daiktų ir krovinių apsaugą.

Policijos įstaigos neturi lėšų apmokėti už transporto priemonių saugojimą, todėl šiuo sunkmečiu yra ginami ir policijos interesai. Policijos departamento nuomone, tik nustačius vienodus reikalavimus visoms policijos įstaigoms, bus galima išvengti korupcijos apraiškų ar tam tikrų bendrovių protekcionizmo atvejų ir bus užtikrinti transporto priemonių savininkų interesai. Artimiausiu metu, patvirtinus reikalavimus, teritorinės policijos įstaigos pačios skelbs konkursus pagal nustatytą tvarką.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių