Quantcast

Rugsėjo 1-oji: kiek kainuoja išleisti vaiką į mokyklą?

„Tam, kad galėtų išleisti vaiką į mokyklą, vidutines pajamas gaunančiai šeimai reikia pradėti atidėti pinigėlį likus mažiausiai 3 mėnesiams iki rugsėjo“, – sako du sūnus auginanti Virginija.

Anot lrt.lt pašnekovų, priklausomai nuo to, į kurią klasę vaikas eis, jo parengimas mokyklai atsieina nuo 350 iki 1 tūkst. Lt. Kaip pastebi tėvai, brangiausiai tenka mokėti už uniformas bei užsienio kalbų vadovėlius.

Sunkiausia – pradinukus auginantiems tėvams

Keturis vaikus auginantis Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos pirmininkas Tomas Šalkauskas sako, kad sunkiausia vaikus paruošti pirmai klasei, nes „viską tenka supirkti nuo nulio“.

„Neturi nieko ir staiga viską turi supirkti vienu metu – ir kuprines, ir tas pačias uniformas, ir kanceliarines priemones“, – sako tėvas.

Šiemet eisiančius į pirmą klasę dvynukus sūnus ir būsimą vienuoliktokę dukrą auginanti kaunietė Nomeda sako paskaičiavusi, kad atžalų suruošimas mokyklai jai atsieis beveik 2,5 tūkst. litų.

Pašnekovės teigimu, vieno iš sūnų paruošimas pirmai klasei jai atsieis kelis kartus daugiau negu dukros, būsimos vienuoliktokės.

„Mažiesiems, kiekvienam po 1 tūkst. litų, išeis kaip niekur. Į šią sumą įskaičiuoju ir darbo vietas (rašomuosius stalus), ir kėdutes, ir kuprines, ir aprangą.

Aišku, buvo galima šiemet dar išsiversti ir be rašomųjų stalų – pirmoje klasėje dar namų darbų atlikinėti namuose nereikia. Tačiau norisi, kad vaikučiai suprastų, kokia jų pareiga, kur jų darbo vieta, kaip jie turi daiktus susidėti, todėl nusprendėme geriau jau šiemet paaukoti visus pinigėlius.

Dukrai išleisti į mokyklą 500 litų, manau, tikrai neprireiks. Jeigu reikėtų pirkti švarką – jis atsieitų apie 150 litų, kanceliarinės prekės – iki 100 litų. Sportinė apranga yra, naujos nepirksime“, – pasakojo pašnekovė.

Vadovėlių kainos nedidės, raštiniai reikmenys – pigs

Lrt.lt kalbintas leidyklos „Šviesa“ direktorius Arūnas Butkus teigė, kad dėl pasikeitusių mokesčių įstatymų vadovėliai, lyginant su pernai, pabrango dešimtadaliu.

„Pasikeitė autoriniai honorarų mokesčiai – tai yra vienas faktorius. Kitas faktorius – PVM padidėjimas. Mes, pasikeitus šitiems faktoriams, iš tiesų šiek tiek pakoregavome kainas (palyginti su praeitais metais, kainos didintos iki 10 procentų), bet dabar kainų nebekeičiame.

Tos kainos, kurios buvo nustatytos kovo mėnesį, prieš rugsėjį tikrai nesikeis ir nebedidės“, – patikino pašnekovas.

Raštinės reikmenimis prekiaujančios įmonės „Dolovija“ direktorius Vitoldas Kochanovskis teigia, kad mokyklinių prekių pardavimai, lyginant su praėjusiais metais, šiemet smuko apie 30 proc.

„Kainas jau dabar mušame pelno sąskaita“, – teigė V. Kochanovskis.

Anot jo, dabartinės mokyklinių prekių kainos, tikėtina, dar kris.

Uniformų užsisako mažiau

Siuvyklos „Tometa“ direktorė Edita teigia, uniformų pasiuvimo kainos, lyginant su praėjusiais metais, beveik nepatiko, tačiau užsakymų – mažiau.

„Sijono pasiuvimas kainuoja 80 litų, kelnių – nuo 80 iki 100. 10 litų, lyginant su praėjusiais metais, pabrango tik kai kurių švarkų dydžių pasiuvimas – kaina svyruoja nuo 110 iki 200 litų“, – pasakojo pašnekovė.

Pasak Editos, kainų nekelti skatina ir tai, kad dėl klientų tenka konkuruoti su dėvėtų uniformų pardavėjais.

„Mažinti kainų negalime – dabar audinys pabrango, mokesčiai padidėjo. Už darbą kainų mes tikrai nepakėlėme – esamas uniformų pasiuvimo kainas palikome pelno sąskaita“, – sakė siuvyklos „Tometa“ direktorė.

Anot Editos, jau ir pačios mokyklos ieško būdų, kaip kuo pigiau aprengti savo mokinius, mat ne visų jų tėvai išgali uniformą nupirkti.

„Pradėjome po truputį iš trikotažo siūti pigesnius gaminius – mokykloje, vietoje megztinio, nešioti skirtus bliuzonus. Jie kainuoja 65 litus. Siuvame juos pradinukams“, – dėstė siuvyklos vadovė.


Šiame straipsnyje: Rugsėjo 1pirmokasmokykla

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių