Žiežmarių apylinkes nusiaubė smarki liūtis – paskelbtas ekstremalusis įvykis

Kaišiadorių rajono Žiežmarių miestelio apylinkes antradienį nusiaubus smarkiai liūčiai, trečiadienį savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisija vienbalsiai nusprendė paskelbti ekstremalųjį įvykį.

Tai BNS pranešė Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Voldemaras Maziliauskas.

„Pagrindinis kritulių kiekis teko Žiežmariams ir jų apylinkėms, neturim nukentėjusių žmonių, bet turtas sugadintas, kelių infrastruktūra sugriauta“, – kalbėjo jis.

Dabar savivaldybė tariasi su bendrove „Kelių priežiūra“ dėl eismo stabilizavimo.

Nukentėjo keliai ir laukai

Pirminiais duomenimis, Kaišiadorių regione iškrito nuo 30 iki 60 milimetrų kritulių, žemės ūkio naudmenų plotų užtvindyta daugiau kaip 10 hektarų. Savivaldybė svarsto galimybę mokėti kompensacijas ūkininkams ir žemės savininkams, kurių pasėliai.

Žiežmariuose pilnai išsiliejusi Strėvos upė užliejo aplinkines teritorijas.

„Bandom sureguliuoti vandens lygį, labai didelis kiekis kritulių ir dar pasipildo iš laukų“, – BNS pasakojo V. Maziliauskas. 

Savivaldybė skelbia, kad dėl iškritusio neįprastai didelio kritulių kiekio ir liūties Kaišiadorių rajone šiuo metu yra keletas sugadintų ir neišvažiuojamų kelių: Mūro Strėvininkai – Jagėlonys, Liutonys – Kietaviškės, Žiežmariai – Nemaitonys ties Pakertais, Burbiškių kaime Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Varkalėse kelyje Žiežmariai – Klėriškės. Taip pat laikinai apribojamas eismas Žiežmariuose Kertaus gatve. Gyventojų prašoma rinktis vykti kitais keliais.

„Kelių atstatymo darbai jau vyksta, bandoma atstatyti kai kuriuos ruožus, bet kai kurios vietos, kaip Pakertai, Burbiškių kaimas Žiežmarių apylinkės seniūnijoje – ten išplautos ir pralaidos, padaryta didelė žala, ten turtas yra Lietuvos automobilių kelių direkcijos“, – BNS sakė administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Per liūtį Pakertų kaime kelias skilo perpus, atsivėrė apie 10 metrų pločio duobė. Šis kelias priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai.

Kaišiadorių savivaldybė jai priklausančius kelius ketina tvarkyti savo rezervo lėšomis, o paskui prašyti Vyriausybės pagalbos.

Pasak sinoptikų, Kaišiadorių regione iškrito 42,5 milimetrų kritulių, žemės ūkio naudmenų plotų užtvindyta daugiau kaip 10 hektarų. Savivaldybė svarsto galimybę mokėti kompensacijas ūkininkams ir žemės savininkams, kurių pasėliai.

Žiežmariuose pilnai išsiliejusi Strėvos upė užliejo aplinkines teritorijas.

Manoma, kad gamtos stichija padarė šimtatūkstantinius nuostolius.

Nuo liūties nukentėjo ir Kėdainiai

Kėdainių savivaldybė skelbia, kad vandens lygis dėl nesibaigiančio lietaus smarkiai pakilęs ir upėse, ir tvenkiniuose, ir kanaluose. Daugelyje vietovių permirkę dirvožemiai. 

„Nuolat gaunama informacijos, kad skęsta keliai, kiemai, yra užsemtų namų, įvairių pastatų rūsių. Pagal galimybes pagalbą teikia ugniagesiai gelbėtojai, seniūnijų darbuotojai. Patys gyventojai, jei tik randa galimybių, pumpuoja iš užsemtų vietų vandenį“, – rašoma pranešime.

Nuolat gaunama informacijos, kad skęsta keliai, kiemai, yra užsemtų namų, įvairių pastatų rūsių.

Antradienį rajono meras Valentinas Tamulis aplankė dalį rajono kaimų bei vietovių, kad pasižiūrėtų, kokia situacija dėl vandens potvynių, kurie susidarė nesiliaujant lietui.

Buvo aplankytos užtvankos, pralaidos Aristavoje, Bokštų, Beržų kaimuose, Šlapabežėje.

Kalbinti žmonės vienbalsiai sako, kad tokių drėgnų metų nepamena jau daugelį metų.

„Apžiūrėjus apsemtas vietas kai kur bus galima rasti sprendimų, kurie galėtų pagerinti situaciją, o kai kur pokyčiai tikėtini tik pasikeitus orams – nustojus lietui kasdien lyti“, – teigia savivaldybė.NAUJAUSI KOMENTARAI

koncervų darbo vaisiai

koncervų darbo vaisiai portretas
nepeisimenu, kad "prie ruso" laikų būtų taip keliai išplauti, dėdavo didelius žiedus, kur galėtų stirna ar žmogus lengvai praeiti, dabar deda juokingas triubeles, ten "genijai" projektuotojais dirba. gėda ir sarmata

.

. portretas
Tokius kurie vietoje tilto po keliu suprojektuoja sprindžio diametro vamzdį, tai reikėtų romyti, kad nesidaugintų ir negadintų visuomenės genofondo. Jeigu būtų normalios žiemos su sniegu, o pavasariai lietingi kaip priklauso, tai ten tokios nelaimės būtų kasmetinė atrakcija.

Nuomonė

Nuomonė portretas
Nieko čia ypatingo. Pasauly dedasi dar ne tokie dalykai. Laikas ir mums pratintis
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių