Vyskupai papildomų reikalavimų dėvėti kaukes ar laikytis atstumo bažnyčiose neįveda

Penktadienį Sveikatos apsaugos ministerijai paskelbus rekomendacijas dėl apsauginių kaukių dėvėjimo ir saugos atstumo laikymosi bažnyčiose, Lietuvos vyskupų konferencija sako naujų ribojimų neįvedanti ir ragina žmones laikytis anksčiau paskelbtų nuostatų.

„Nuo mūsų atsakingo elgesio, dėmesingumo sau ir kitiems priklauso ne tik tikinčiųjų bendruomenės, bet ir visų mūsų visuomenės narių sveikata. Dėl šios priežasties primename laikytis tų nuostatų, kurios buvo paskelbtos Lietuvos vyskupų konferencijos 2020 m. liepos 31 d. pranešime“, – rašoma penktadienį išplatintame pranešime. 

Paskutinę liepos dieną paskelbtame pranešime žmonėms rekomenduojama laikytis dviejų metrų atstumo, o jeigu tokios galimybės nėra – dėvėti apsaugines veido kaukes. 

Nuostatose taip pat pabrėžiama, kad žmonės turi turėti galimybę dezinfekuotis rankas įeidami į maldos, parapijos namus ir klebonijas bei prieš šv. Komunijos dalijimą. 

Nustatyta ir būtinybė vėdinti patalpas, o peršalimo simptomus jaučiantys žmonės raginami melstis namuose. 

Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį paskelbė, kad bažnyčiose ar kituose maldos namuose rekomenduojama dėvėti kaukes ir laikytis mažiausiai metro atstumo. Kaukių dėvėti nebūtina mišias laikanties kunigams bei neįgaliesiems, tačiau jiems rekomenduojama užsidėti veido skydelį.

Ministerija taip pat rekomendavo Šv. Komuniją dalinti į rankas, o švęstam vandeniui skirtus indus laikyti tuščius. Mišių dalyviams patariama vengti fizinio kontakto su relikvijomis ir kitais asmenimis. 

Nuo penktadienio įsigaliojo privalomas reikalavimas dėvėti kaukes renginiuose lauke ir viduje, viešojo maitinimo įstaigose, laukiant maisto ar gėrimo.

Už kaukių dėvėjimą atsakingi yra organizatoriai, maitinimo įstaigos ir patys žiūrovai, dalyviai ar lankytojai.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad dėl privalomų nurodymų nesilaikymo fiziniams asmenims gresia nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų baudos, juridiniams asmenims – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų baudos.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Bet

Bet portretas
O liuteronų vyskupas?

Nustebęs

Nustebęs portretas
O tai gal Komunija norite gauti per el-prekybą?

ALGIS

ALGIS portretas
PAGAL KONSTITUCIJĄ , LIETUVOJE BAŽNYČIA ATSKIRTA NUO VALSTYBĖS ,, BET ĮSTATYMŲ TURI LAOKYTIS , BAUSTI VISU GRIEŽTUMU IR DIDŽIAUSIOM NUSTATYTOM BAUDOM , KURIOS NUSTATYTOS ĮSTAIGOM .
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių