Priėmė sprendimą: pradinukai į mokyklas grįžta 45-iose savivaldybėse

 • Teksto dydis:

Pradinukų ugdymas nuo kito pirmadienio bus atnaujintas 45-iose savivaldybėse, trečiadienį nusprendė Vyriausybė.

Tai padaryti galės savivaldybės, kuriose kuriose naujų koronaviruso atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites nesiekia 200 atvejų.

Iš didmiesčių į klases galės grįžti Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus pradinukai, tačiau mokyklos jiems masiškai dar neatsidarys Vilniuje, Klaipėdoje – čia galės veikti tik kai kurios mokyklos, užtikrinančios kaupinių testavimą.

Išskirtos 15 „blogiausių“ savivaldybių

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teiktuose pakeitimuose numatyta, jog šių savivaldybių įstaigose pradinukų ugdymas bus vykdomas mišriu būdu, užtikrinant ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas taisykles – asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Kontaktinis ugdymas bus atnaujintas šiose savivaldybėse: Akmenės rajono, Alytaus miesto, Alytaus rajono, Anykščių rajono, Birštono, Biržų rajono, Druskininkų, Elektrėnų, Ignalinos rajono, Jonavos rajono, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Kalvarijos, Kauno miesto, Kauno rajono, Kazlų Rūdos, Kelmės rajono, Kėdainių rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Lazdijų rajono, Mažeikių rajono, Molėtų rajono, Pagėgių, Pakruojo rajono, Palangos miesto, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Prienų rajono, Radviliškio rajono, Raseinių rajono, Rietavo, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šakių rajono, Šiaulių miesto, Šiaulių rajono, Šilalės rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Telšių rajono, Ukmergės rajono, Vilkaviškio rajono, Zarasų rajono.

Likusiose 15-oje savivaldybių bus tęsiamas nuotolinis ugdymas, eiti moksleiviams į klases čia bus leidžiama tik vykdant bandomuosius projektus, kai užtikrinamas mokyklose bendruomenės testavimas kaupinių metodu.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Vyriausybės posėdyje trečiadienį teigė, jog skirtingi sprendimai savivaldybėms siūlomi dalyje jų stebint COVID-19 atvejų mažėjimą, t.y. švelninimus siūloma nustatyti „kai kuriose savivaldybėse, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra mažiau kaip 200 atvejų“.

I. Šimonytė: pradinukų grąžinimas į mokyklas kelia riziką

Premjerė I. Šimonytė teigia, kad sprendimas 45 šalies savivaldybėse atverti ugdymo įstaigas pradinių klasių mokiniams kelia riziką, kad tai gali neigiamai paveikti epidemiologinę situaciją. Visgi ministrė pirmininkė akcentuoja, kad suvokdama reikiamybę pradinukams grįžti prie kontaktinio ugdymo Vyriausybė šia riziką nusprendė prisiimti.

„Bet koks žingsniukas primena žingsnį per ledą, kuris ne tik sutraškėti, bet gali taip pat ir įlūžti. Šiandieninis sprendimas grąžinti didžiąją dalį pradinukų į ugdymo įstaigas taip pat yra susijęs su tokia rizika, todėl, kad jeigu situaciją pavyks valdyti sklandžiai ir tose savivaldybėse epidemiologinė padėtis nepablogės, tai bus labai gerai, tačiau rizika tokia tikrai yra“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje trečiadienį teigė I. Šimonytė.

Labai gerai suprantame, kaip sunku, ypatingai mažiausiems vaikams, dėl to šią riziką prisiėmėme, bet kiekvienas toks rizikos prisiėmimas taip pat yra susijęs ir su tuo, kad epidemiologinė padėtis gali ir negerėti.

Visgi premjerė akcentavo, kad suprasdama poreikį pradinio amžiaus vaikams pereiti į kontaktinį ugdymą Vyriausybė nusprendė šią riziką prisiimti.

„Labai gerai suprantame, kaip sunku, ypatingai mažiausiems vaikams, dėl to šią riziką prisiėmėme, bet kiekvienas toks rizikos prisiėmimas taip pat yra susijęs ir su tuo, kad epidemiologinė padėtis gali ir negerėti taip greitai arba gali pradėti ir blogėti ir tai turime matyti atvirai ir galbūt kartais gali tekti tuos sprendimus priimti į priešingą pusę, nors kol kas dar to išvengti pavyko“, – akcentavo ji.

Visuotinio testavimo kaupinių metodu nebus

I. Šimonytė taip pat akcentavo, kad testavimas kaupinių metodu nebus atliekamas šalies savivaldybėse, kuriose leista vykdyti mokymą mišriu būdu. Ji pabrėžė, kad tokį testavimo metodą visoje Lietuvoje techniškai būtų labai sudėtinga įgyvendinti

freepik.com nuotr.

„Šis reikalavimas yra paliktas toms savivaldybėms, kuriose epidemiologinė situacija yra prasčiausia: Vilniui, kitoms savivaldybėms, kuriose atvejų skaičius yra didesnis nei 200. Tose savivaldybėse, kuriose situacija bus geresnė nebus privalomo tyrimo kaupiniais“, – teigė I. Šimonytė.

„Bet jeigu savivaldybės norėtų šį tyrimą taikyti, nes jau yra pradėjusios taikyti, manau, kad tai tikrai nebūtų prastas pasirinkimas, nes tai tiesiog leistų užtikrinti, kad mokykla ne nuotoliniu būdu gali veikti sklandžiau ir rizika, kad mokiniams ar klasėms vėl reikės grįžti į nuotolį tiesiog būtų minimizuota“, – pridūrė ji.

Premjerė taip pat teigė, kad planuojama praplėsti laboratorijų ratą, galinčių atlikti COVID-19 testus kaupinių metodu.

„Tai yra labai efektyvi priemonė ir tikrai Vyriausybė, Sveikatos apsaugos ministerija yra nusiteikusi investuoti tiek į informacinių sistemų patobulinimą, kuris leistų apdoroti duomenis ir lengviau registruoti testų rezultatus, tiek ir į laboratorinius ir kitus pajėgumus, kurie yra reikalingi, kad šių testų būtų naudojama daugiau“, – patikino ji, akcentuodama, kad šie testai galėtų būti panaudojami ne tik ugdyme, bet ir kituose didesniuose kolektyvuose.

Lietuvoje lapkričio 7-ąją paskelbus antrąjį karantiną, dauguma moksleivių perėjo į nuotolinį ar mišrų mokymąsi, pradinukai, išskyrus keturias Vilniaus mokyklas, į klases neina nuo gruodžio vidurio iki šiol.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Kukū

Kukū portretas
Negalėjo palaukti po atostogų. Na ir kukū. Jokių testų, pabandykit.

Timpt už vadžių, vėl nuo pradžių...

Timpt už vadžių, vėl nuo pradžių... portretas
Lenkijoje net parduotuves uždaro, o pas mus viską palieka dievo valiai. Nebereikės nei testavimo, nieko...Išprotėjęs pasaulis.

Tėvas

Tėvas portretas
Tegul nebando mano vaiko testuoti, be to nuo ryto iki pietų mano vaikas su kauke nesėdės. Aišku.
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių