Apsisprendė: dar dviem savaitėms pratęstas karantinas, bet bus ir palengvinimų

Vyriausybė trečiadienį dviem savaitėms pratęsė karantiną, bet švelnins kai kurias sąlygas.

„Karantino režimas pratęsiamas iki balandžio 27 dienos 24 valandos 00 minučių“, – posėdyje sakė sprendimą pasiūlęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Vyriausybės nutarimu leista augalų, sėklų, trąšų prekyba lauko sąlygomis specializuotose vietose. Iki šiol per karantiną bet kokia prekyba, išskyrus maisto ar kitas būtinas prekes, kaip degalai, nebuvo leidžiama.

Vyriausybė švelnina sąlygas dėl visų užsieniečių – nuspręsta, kad jie galės atvykti į šalį, jei jų šeimos nariai, t. y. tėvai, vaikai, sutuoktiniai, globėjai, yra Lietuvos piliečiai. Kaip ir iki šiol, į šalį taip pat galės atvykti ir visi kiti ne Lietuvos piliečiai, turintys teisę gyventi ar dirbti Lietuvoje.

Iki šiol užsieniečiams buvo uždrausta atvykti į Lietuvą, nebent jie turi leidimą gyventi šalyje, yra diplomatai, vykdo tarptautinius pervežimus.

Ši nuostata sulaukė daugiausiai diskusijų sprendžiant, ar suteikti teisę karantino metu susijungti ir Lietuvoje legaliai gyvenantiems ar dirbantiems užsieniečiams su savo šeimomis, ar taikyti tokias išimtis tik  Europos Sąjungos piliečiams. Galiausiai apsispręsta grįžti prie formuluočių, apimančių visus užsieniečius ir leidžiant į Lietuvą atvykti jų šeimoms.

„Šeimų mes negalime išskirti ir viskas. Tą ir reikia parašyti juodu ant balto. Kokia gali būti „trečiųjų šalių“ ar „penktųjų šalių“? Jei yra šeima ir kažkas turi teisę gyventi, sutuoktinis privalo turėti galimybę susijungti su šeima“, – pabrėžė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Vyriausybė trečiadienį taip pat suteikė galimybę išimties tvarka gavusiems leidimą atvykti į Lietuvą per bet kurį pasienio punktą, suderinus tai su Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Šiuo metu tai leidžiama tik per du pasienio punktus su Lenkija ir Latvija.

Vyriausybė taip pat sugriežtino krovininio transporto vairuotojų kontrolę, jei šiems pasienio patikros punktuose nustatomas karščiavimas ar kiti koronaviruso simptomai. Pasak A. Verygos, korekcija „leistų neįleisti jų jau prie sienos“. Įprastai krovininis transportas į Lietuvą yra įleidžiamas, siekiant neriboti prekių judėjimo.

Premjero patarėjas Tomas Beržinskas vėliau BNS patikslino, kad kontrolė sugriežtinama tik užsienio šalių vilkikų vairuotojams. Tikėtina, kad nauja tvarka bus taikoma jau šią savaitę, kai Vyriausybės sprendimas bus paskelbtas.

Sprendime atsirado ir daugiau sugriežtinimų: Vyriausybė taip pat pakeitė rekomendaciją dėvėti apsaugines veido kaukes „ar kitas priemones“ į privalomą nurodymą tai daryti – jis įsigalios nuo penktadienio.

Siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, Lietuvoje karantinas įvestas kovo 16 dieną. Jo metu uždarytos mokyklos, darželiai ir universitetai, draudžiama daugumos parduotuvių, kavinių veikla.


Šiame straipsnyje: karantinaskoronavirusasKoronavirusas LietuvojeLNK1COVID-19 karantinasCOVID-19 saviizoliacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

vezdas

vezdas portretas
juokiasi spauda is baltarusijos, o lietuvoj padetis dar blogesne.kaukes nuo nieko neapsaugo sveiko zmogaus,net kenkia.pas mus net epidemijos nera, o ponai rekia pandemija.pas mus tik neteisetas karantinas ir korupcija

dakteras

dakteras portretas
ce tik gripas ko jus sukat galvas

Laura

Laura portretas
Kiek mus laikys cia uzdarytus ir apgaudines cia tuos zmones del tos koronos.. kada visi atsimerks.. kd cia tik yra akiu dumimas..paprastas gripas o ispusta koronos.. atidarykit pagaliau viska ir leiskit zmonem dirbt, kiek galima..
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių