A. Veryga įvardijo, kodėl negali testuoti visų iš užsienio atvykstančių žmonių

Nepaisant vis dar išliekančio didelio įvežtinių koronaviruso atvejų skaičiaus, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad visuotinis atvykstančiųjų testavimas nebus atnaujinamas. Ministras akcentuoja, kad visuotinai testavimas gali būti vykdomas tik esant nedideliam keleivių srautui.

„Yra pasaulyje pavyzdžių, kai virusas sugrįžo būtent tokiu būdu, tai yra atvykstant žmonėms, kurie yra užsikrėtę. Bet Lietuva dar nėra tas kraštas, kur mes savo jau neturėtume. Dėl to mes privalome saugotis“, – Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje teigė A. Veryga, akcentuodamas, kad nuo viruso saugo ne testavimas, o kitos prevencinės priemonės: higienos laikymasis, kosėjimo, čiaudėjimo higiena, nosį, burną dengiančių priemonių dėvėjimas ten, kur yra žmonių susibūrimai.

A. Veryga taip pat akcentuoja, kad visuotinį atvykstančiųjų testavimą galima būtų vykdyti tik tuo atveju, jeigu atvykstančių asmenų srautai nebūtų dideli.

„Dabar, kai mes tikrai labai daug šalių atveriame, labai daug žmonių atvyksta, parvyksta, keliaus, važiuos, tai būtų tikrai labai didelis, vargiai pakeliamas krūvis laboratorijoms. Nes kalbėtume tikrai apie didelius skaičius, tai apsunkintų testavimą žmonių, kurie turi simptomų, kuriems reikia gultis į ligoninę, gauti stacionarinę pagalbą“, – paaiškino ministras.

Dabar, kai mes tikrai labai daug šalių atveriame, labai daug žmonių atvyksta, parvyksta, keliaus, važiuos, tai būtų tikrai labai didelis, vargiai pakeliamas krūvis laboratorijoms.

Visgi sveikatos apsaugos ministras atkreipia dėmesį, kad ir toliau yra vykdomas atrankinis atvykstančiųjų testavimas, siekiant įvertinti bendrą atvykstančiųjų situaciją. A. Verygos teigimu, ir toliau siekiama suteikti atvykstantiesiems visą informaciją, kaip elgtis pajutus pirmuosius koronaviruso simptomus.

„Bet ko nėra atsisakoma – tai tam tikrų atsitiktinių, atrankinių testavimų, pasižiūrint, kokia vis tik yra situacija. Ir, žinoma, kas yra labai svarbu, – visiems atvykstantiems duoti informaciją apie simptomus, apie tai, kad jie, pajutę menkiausią simptomą, turėtų registruotis, kur jie turėtų važiuoti, kaip pasidaryti tyrimą ir panašiai. Tai yra sėkmės raktas“, – teigė A. Veryga.

„O jeigu matysime, kad situacija blogėja, tai visko gali būti, gali būti netgi ir skrydžių vėl ribojimų, (...), jeigu matysime, kad situacija blogėja. Bet kol kas tai yra labiau teoriniai pasvarstymai, kol kas situacija Europoje tikrai yra gerėjanti“, – pridūrė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

kinija

kinija portretas
zmonija zudo sukurtu tam tikslui covin-19, o pasaulis vepso ir vis 'pandemija' . Zemeje visi buve ir esami ar busimi 'virusai' sukurti zmogaus,koks kvailys prisipazins ,kad ji sukure? ir mirzta nuo jo zmonija ! Kinija issisukines visais imanomais budsis,kodel draudzia i labaratorija atvykti tikrintojams ,naikina ikslcius????? ,nes puikiai zino ka ten ras ir koks likmas tada butu Kinijos ..... !

Lina

Lina portretas
Na nieko bjauriau už ispraustus žmones į kampą na iš kur tam žmogeliui paiimti tuos 60 eurų jei jo atlyginimas ne seimo nario o pasidaryti tirymą butina

Praktika

Praktika portretas
Atverkime sienas plačiai, netestuokime, šokdami, dainuodami gerdami raudoną vyną su plačia šypsena veide (be apsauginių kaukių) maloniai pasitikime sekančią užkrato bangą. Valio!!!
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių