Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos vadove paskirta D. Šinkūnienė

 • Teksto dydis:

Vyriausybė trečiadienį Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos vadove paskyrė Dijaną Šinkūnienę.

„Ponia Dijana laimėjo konkursą, praėjo visas atitinkamas procedūras, kurios priklauso, ir todėl yra teikiama eiti Valstybinės duomenų inspekcijos direktoriaus pareigas“, – per posėdį sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Nauja direktorė skiriama pasibaigus dabartinio vadovo Raimondo Andrijausko penkerių metų kadencijai. Jis kiek anksčiau trečiadienį Vyriausybės atleistas iš pareigų nuo vasario 11 dienos.

Naujoji vadovė per Vyriausybės posėdį sakė, kad pagrindinis jos uždavinys ir prioritetas bus rasti tinkamą balansą tarp teisės į duomenų apsaugą ir laisvo duomenų judėjimo.

„Atitinkama pirmiausia ir daugiausia dėmesio stengsiuosi skirti pažeidimų prevencijai, institucijos veiklos atvirumui, dalijimuisi institucijos veiklos praktika, kaip turėtų būti teisingai taikomas Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas ir kitos taisyklės“, – sakė D. Šinkūnienė.

Stengsiuosi, kad šitoje srityje būtų matoma, ieškoma ir randama daugiau galimybių, o ne apribojimų.

Ji tvirtino dėmesį taip pat skirsianti teisėkūros procesui, visuomenės informavimui apie savo teises ir pareigas asmens duomenų apsaugos srityje.

„Stengsiuosi, kad šitoje srityje būtų matoma, ieškoma ir randama daugiau galimybių, o ne apribojimų“, – kalbėjo D. Šinkūnienė.

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska sakė, jog pagrindinis lūkestis, keliamas inspekcijai, yra pasirengti Europos Sąjungos priimamų direktyvų taikymui, bei pabrėžė kvalifikacijos kėlimo institucijose ir mokymo, kaip taikyti Bendrasis duomenų apsaugos reglamentą (BDAR), svarbą.

„BDAR'as neturi tapti priedanga ten, kuri jis tampa priedanga ir, kita vertus, ten, kur jis turi atlikti asmens duomenų apsaugos funkciją, turi taipogi nekelti abejonių, bet tam reikalingas sistemingas mokymasis institucijose dirbančių žmonių, nes dažnai žmonės BDAR'u mosuoja ne iš piktos valios, bet tiesiog iš nežinojimo arba baimės“, – jai pritarė ir premjerė.

D. Šinkūnienė anksčiau ėjo šios inspekcijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, taip pat laikinai jai vadovavo, kai iš pareigų pasitraukė ilgametis direktorius Algirdas Kunčinas.

2018-aisiais svarstyta ją skirti nuolatine vadove, tačiau vėliau tokių planų atsisakyta.

Tuometė teisingumo ministrė Milda Vainiutė tokį sprendimą argumentavo prastais įstaigos veiklos rezultatais, susiskaldžiusiu kolektyvu, gautais skundais dėl pačios D. Šinkūnienės darbo, nors ši ir surinko daugiausiai balų 2017-aisiais skelbtame vadovo konkurse.

Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos vadovas yra atskaitingas Vyriausybei ir teisingumo ministrui.

Ši institucija užtikrina asmenų teisę į privatumą tvarkant asmens duomenis, organizuoja duomenų valdytojų priežiūrą, rengia ir derina teisės aktus bei rūpinasi tarptautinių įsipareigojimų, susijusių su asmens duomenų apsauga, vykdymu.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių