Iš užsienio į Lietuvą grįžtančius žmones specialistai paleidžia namo

Iš užsienio į Lietuvą grįžtančius žmones specialistai pradeda paleisti namo tiesiai iš oro uosto, netrukus bus paleidžiami ir jau viešbučiuose karantine esantys piliečiai, BNS patvirtino premjero patarėjas Giedrius Surplys.

Pasak G. Surplio, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ketina dar trečiadienį arba ketvirtadienio naktį pakeisti antradienio naktį įsigaliojusį sprendimą, numačiusį, jog visi iš užsienio grįžę asmenys privalo būti izoliuoti savivaldybės patalpose. Šiuo metu, pasak jo, sprendimas jau vykdomas „pagal žodinį sutarimą“.

„Žmonės yra išleidžiami su labai griežta sąlyga: jie pasirašo, kad sutinka izoliuotis, kad supranta, jog už izoliacijos nesilaikymą gresia atsakomybė, kad sutinka, kad pareigūnai stebėtų, ar jie tikrai yra toje izoliacijos vietoje. Iš jų paimamas tepinėlis, ir jie tada gali važiuoti izoliuotis namo“, – teigė G. Surplys, vadovaujantis Visuomenės informavimo grupei dėl koronaviruso.

Anot jo, A. Verygai „liko formalumas pasirašyti“ sprendimą, kuris leis iš viešbučių išleisti ir vakar grįžusius žmones, jei jie sutiks su sąlygomis. Jei žmonės norės likti karantine savivaldybės patalpose, jie turės tokią galimybę.

„Buvo žodinis susitarimas tarp savivaldybės ir Nacionalinio visuomenė sveikatos centro bei ministerijos dar vieną naktį nelaikyti žmonių viešbučiuose“, – tvirtino jis.

Pirmieji namo išleisti buvo piliečiai, trečiadienį, apie 16.30 atskridę į Vilnių iš Alikantės kurorto Ispanijoje. Lietuvos oro uostų duomenimis, lėktuvu grįžo 94 keleiviai.

Trečiadienį į Lietuvą lėktuvais ir keltais jau atvyko maždaug 350 tautiečių, įskaitant du lėktuvus Kaune, su daugiau nei 160-čia keleivių iš Norvegijos iš Švedijos. Dar apie 220 laukiama Vilniuje atskrendant iš Londono prieš vidurnaktį.

G. Surplys sako nežinantis, ar visi kiti atvykusieji irgi paleisti namo su pasižadėjimais laikytis karantino. Jis teigia dar neturintis ir žinių, kad žmonės trečiadienio vakarą jau būtų išleidžiami iš viešbučių savivaldybėse, bet po ministro sprendimo tai esą bus galima daryti.

„Sprendimas turi būti pasirašytas, jis taps viešas, žinomas, ir tą bus galima vykdyti. Tikiuosi, kad šiandien. Išgyvename tokią krizę, kurios nėra buvę, tad natūralu, kad kai kurie sprendimai gimsta čia ir dabar, reikia labai daug geranoriškumo ir susiklausymo avansu“, – kalbėjo G. Surplys.

R. Šimašius: labai daug chaoso

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad prieštaringa informacija iš Sveikatos apsaugos ministerijos dėl gyventojų karantinavimo buvo teikiama ir anksčiau, kai, anot jo, A. Veryga minėjo, jog pirmiausia iš užsienio grįžusius gyventojus reikia izoliuoti butuose, vėliau nuspręsta, jog tai reikia daryti savivaldybės patalpose.

Lyg ir džiugu, kad įsiklausoma, bet, kita vertus, vėl tas naktinis sprendimas, kurio mes nematėme, bet jis jau vykdomas, nuteikia labai keistai.

„Vakare išgirdome, kad bent jau visuomenės sveikatos centras staiga 180 laipsnių pakeitė politiką ir paėmę mėginius pradėjo visus žmones siųsti namo. Mes apie tai oficialiai neinformuoti, matome tai kaip faktą, nes mūsų pareiga pagal operacijų centro vadovo patvirtintą sprendimą yra paimti žmones ir nuvežti į vietas, kurias esame parengę ir kurias paskiria ministerijai pavaldus visuomenės sveikatos centras“, – BNS sakė sostinės vadovas.

Meras sako teigiamai vertinantis tai, jog ministerija įsiklausė į savivaldybių kritiką dėl sprendimo visus siųsti karantinui į viešbučius, motelius ir kitas savivaldybių parūpintas patalpas.

„Lyg ir džiugu, kad įsiklausoma, bet, kita vertus, vėl tas naktinis sprendimas, kurio mes nematėme, bet jis jau vykdomas, nuteikia labai keistai. Kitą kartą reikėtų solidžiau, apgalvoti prieš sprendžiant, o ne galvoti po to. Situacija yra visiškai chaotiška. Mums sunku suprasti, kokie yra sprendimai ir kuo reikėtų vadovautis, nes sprendimai lyg keičiami, jie lyg ir formuluojami“, – tvirtino R. Šimašius.

Antradienio naktį įsigaliojęs sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas numatė, kad visi iš užsienio grįžę asmenys privalomai 14 dienų izoliuojami savivaldybių patalpose. Taip pat numatyta, kad savivaldybės privalo pačios izoliuoti ir lengva COVID-19 forma sergančius asmenis, tačiau pastarasis reikalavimas antradienį ministro sprendimu panaikintas.

Iki šiol galiojantis Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas numato, kad visi iš užsienio grįžę asmenys nuo antradienio nakties privalomai 14 dienų izoliuojami savivaldybių patalpose.

Didmiesčių merai tvirtina, kad tai apsunkina kovą su COVID-19, eikvojami administraciniai ir gydytojų ištekliai, jų mažiau liks sunkiems ligoniams, o tai kainuos gyvybes.

 


Šiame straipsnyje: Giedrius SurplyskoronavirusasKoronavirusas LietuvojeCOVID-19 saviizoliacijaCOVID-19 karantinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Prie Grubliauskas ?

Prie Grubliauskas ? portretas
Nežinai kaip " kovojo" , kad ne visus grįžusius karantinuotų ? Pasirašo ir atia ...Nežinai , kad toje " kovoje " buvo ir Palangos meras konservatorius ? Vilniaus meras iš vis laisvas ...Šie " kovotojai " po Verygos nurodymo karantinuoti sakė " protu nesuvokiami nurodymai " ir t.t , nežinai ? Todėl , mano nuomone , jei virusas plis , šie " kovotojai " turėtų būti pirmose gretose taip sakant veidas į veidą . Fui ...

Is Italijos

Is Italijos portretas
Zmones, ar jus patys ne beprociai jeigu rasote tokius komentarus? Jeigu norite nesusirgti, karantinuokites patys! Kiekvienas tik savo namuose busite saugus! Turite absoliuciai visi karantinuotis ir galvoti kad kiekvienas kitas jau yra uzsikretes! Taip saugosites! Ir sustabdysite virusa! Supratote? Virusui reikia jusu kuno tam kad isgyventu ir daugintusi. Be zmogaus kuno virusas mirs. Neikite is namu, ir jo nepasigausite. Paprasta.

Tesliai

Tesliai portretas
nelaimingi.Vadovybe parode tikraji savo veida.Senyvi zmones aukojami vardan sventos ramybes.Nes, tie, kurie turejo susitvarkyti, nesusitvarke.
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių