Už R. Tamašunienės atsistatydinimą peticiją pasirašė jau 25 tūkst. žmonių

Internete antradienį pasirodė peticija, raginanti vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę atsistatydinti iš pareigų. Trečiadienio rytą peticijos.lt puslapyje šią peticiją pasirašė jau daugiau nei 25 tūkst. žmonių.

„Ekologinė nelaimė Alytuje akivaizdžiai parodė, kad Vyriausybė visiškai neužtikrina savo šalies piliečių saugumo nelaimių atveju, nesugeba suteikti bet kokios realios pagalbos, atvykę katastrofos šeštą dieną, Vyriausybės atstovai nelabai gaudėsi situacijoje, tik trukdė darbą ir jokios realios pagalbos nepasiūlė, maža to, palikusi Alytaus savivaldybę ir jos merą kapstytis patiems, ministrė dar sugebėjo priekaištauti jam dėl piaro ir išrėžti, kad už visus nuostolius gyventojams ir įmonėms atsakys pati savivaldybė.

Taip pat nuolat viešai akivaizdžiai skleidė dezinformaciją, tikindama, kad pagalba nuolat teikiama, technika siunčiama, oras neužterštas, nors realiai buvo viskas atvirkščiai, visą laiką meras su komanda tvarkėsi patys. Nesuvokiama. Gyvename šalyje, kurioje nelaimės atveju esame palikti kapstytis patys“, – teigia peticijos autoriai.

Kaip ELTA jau rašė, spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didžiulis gaisras. Degė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės.

Atsakomybės nesikratys

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, reaguodama į dėl jos atsistatydinimo renkamus gyventojų parašus, sako, kad nesikrato atsakomybės, tačiau tokie nutikimai, pasak jos, liudija apie esamus sisteminius trūkumus. Ministrės teigimu, civilinės saugos sistemos tobulinimas bus Vyriausybės prioritetas.

„Aš vertinu žmonių nuomonę (...). Noriu pasakyti, kad šioje situacijoje – po dviejų mėnesių darbo – aš esu labiausiai apie civilinę saugą informuotas žmogus, ir tos klaidos, tie sisteminiai trūkumai, kurių, deja, yra tiek savivaldybių lygmeniu, tiek sąveikaujant su valstybinėmis institucijomis... Aš nesikratysiu atsakomybės“, – po susitikimo su Socialdemokratų frakcijos nariais sakė R. Tamašunienė.

Ministrės teigimu, per likusius metus iki Seimo rinkimų jos prioritetas bus civilinės saugos politikos tobulinimas.

„Per tuos likusius šios Vyriausybės metus civilinė sauga taps dideliu prioritetu, ir ten reikia maksimumo metodinės pagalbos savivaldybėms, taip pat organizuoti pratybas, turėti atnaujintus sąrašus, kokia ir kurioje vietoje yra technika, turėti planus, kaip mes sąveikaujame. Turėti pagaliau geresnę informavimo sistemą gyventojams.

Ta žmonių nuomonė man yra labai svarbi, bet ji signalizuoja apie tai, kad šioje srityje tikrai tos sąveikos trūksta, ir trūkumų yra daug. Galiu patikinti, kad dėsiu maksimumą pastangų, kad ta situacija taisytųsi“, – kalbėjo R. Tamašunienė.

Vidaus reikalų ministerijos vadovė patikino, kad, vykdant gaisro likvidavimo darbus, buvo atsiklausta ekspertų nuomonės.

„Aš manau, kad suveikiau savalaikiai, pagal tą patirtį, kurią turiu darbo šioje ministerijoje, – tai du mėnesiai. Aš vadovavausi ugniagesių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento gaisro štabo vadovo žodžiais, jo vertinimais, jo reikiamos technikos ar pajėgų pasitelkimu. Darėme viską, kad tas gaisras būtų užgesintas“, – tvirtino vidaus reikalų ministrė, pridūrusi, kad dėl jos atleidimo turėtų spręsti vadovybė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tai

Tai portretas
Tai isivaizduokit ka ta blondine su agranomu ir keliu payruliu darytu jei astravas sprogtu apkaltintu kukasenka ir begti pirmi is salies kaip smetona su savo saika nese kudasiu apgailetina ziureti i tokius vadovus ir ministrus

nuomonė

nuomonė portretas
Mokyklose trūksta mokytojų.

Stebėtojas

Stebėtojas portretas
Lėlė...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių