Už nuopelnus teisingumui pagerbti bausmių vykdymo sistemos atstovai G. Šarauskas ir J. Chleborodovas

 • Teksto dydis:

Pirmadienį teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska II laipsnio garbės ženklu „Už nuopelnus teisingumui“ apdovanojo Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotoją Gintautą Šarauską bei Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos viršininką Jevgenijų Chleborodovą.

Gintautas Šarauskas ėmėsi pozityvių ir būtinų iniciatyvų. Laikinai vadovaudamas Pravieniškių pataisos namams-atvirajai kolonijai, G. Šarauskas skatino užimtumo veiklų įgyvendinimą, jo iniciatyva įkurta koplyčia, atkurtas Poreabilitacinis skyrius, kur nuteistiesiems teikiama palaikomoji pagalba, jie patys motyvuojami steigti savipagalbos grupes. Taip pat labai aktyvi pavaduotojo veikla savižudybių prevencijos, kolektyvo tarybų laisvės atėmimo vietų įstaigose steigimo, kriminalinės žvalgybos srityje. G. Šarauskas imasi ne tik burti ir vesti į priekį visą komandą, bet ir yra gerbiamas kolegų, kurie pabrėžia jo proaktyvumą, toleranciją bei supratingumą.

G. Šarauskas dalyvauja ne tik savo kuruojamų sričių (nuteistųjų priežiūros, resocializacijos, kriminalinės žvalgybos) veiklos organizavime, bet ir vadovauja bei dalyvauja įvairių komisijų, darbo grupių veikloje: yra Nuteistųjų perkėlimo į Pusiaukelės namus komisijos narys, Pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo komisijos pirmininkas, Mobiliosios krizinių situacijų valdymo specialistų komandos vadovas, Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas, Darbo grupės, koordinuojančios įsigaliosiančių Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso nuostatų įgyvendinimo procesą, vadovas, Bausmių vykdymo sistemos įkalinimo įstaigų 2030 m. strategijos įgyvendinimo darbo grupės pirmininkas ir kt. Taip pat Pravieniškėse buvo įgyvendinta Valstybės kontrolės ir Teisingumo ministerijos Centralizuoto vidaus audito rekomendacija atsisakyti nebūdingos funkcijos – šilumos energijos tiekimo miesteliui iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos.

Kriminalinės žvalgybos valdybos viršininkas Jevgenijus Chleborodovas svariai prisidėjo inicijuojant laisvės atėmimo vietų įstaigose veikiančių Kriminalinės žvalgybos skyrių centralizavimą, padėjusį pasiekti efektyvumo, jo racionalūs ir operatyvūs sprendimai, kritinių situacijų valdymas leido sėkmingai vystyti bausmių vykdymo sistemos tobulinimo veiklas.

„Šių pareigūnų profesionalumą atspindi ir akivaizdūs pasiekimų rodikliai. Itin didelis dėmesys skirtas tobulinant kriminalinės žvalgybos veiklas: 2020 m. kriminalinės žvalgybos tyrimų padidėjo dukart, lyginant su 2019 m. Pastaraisiais metais žymiai išaugo kriminalinės žvalgybos tyrimų ir ikiteisminių tyrimų dėl laisvės atėmimo vietų įstaigose padarytų nusikalstamų veikų skaičius“, – akcentuoja E. Dobrovolska.

2020 m. bendrai užregistruotų nusikalstamų veikų skaičius padidėjo 45,5 proc. Padaugėjo 50,6 proc. nusikaltimų ir 17,5 proc. baudžiamųjų nusižengimų. Didžioji dalis užregistruotų nusikalstamų veikų susijusios su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. Žymiai padaugėjo užregistruotų nusikalstamų veikų, kur numatoma baudžiamoji atsakomybė už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų.

Gintautui Šarauskui ir Jevgenijui Chleborodovui sėkmingai vadovaujant ir koordinuojant pagal veiklos sritį priskirtų padalinių darbą, Kalėjimų departamente per 2021 metus sėkmingai realizuotas didelės apimties ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti laisvės atėmimo vietose tarp bausmę atliekančių nuteistųjų.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių