Turto bankas aukcione siekia parduoti Libertavos dvaro kompleksą

  • Teksto dydis:

Turto bankas aukcione siekia parduoti Molėtų rajone esantį Libertavos dvaro kompleksą.

Registracija į aukcioną prasideda pirmadienį, o pats aukcionas – dar po savaitės.

Aukcione bus parduodami Libertavos dvaro sodybos mediniai rūmai-gyvenamasis namas bei ūkinių medinių ir raudonų plytų mūro pastatų likučiai: svirnas ir tvartas. Pradinė šio turto kaina 26,6 tūkst. eurų.

Dvaro sodyba yra išnuomojamame daugiau nei 4,7 hektarų ploto žemės sklype. Ji įsikūrusi nuošaliau nuo tankiai apgyvendintų teritorijų, aplink daug žalumos, keletas pavienių sodybų, šalia yra Libertavos ežeras.

Elektroninis aukcionas yra viešas, jame gali dalyvauti visi norintys. Dalyvių registracija ir aukcionas vyks Registrų centro platformoje www.evarzytines.lt.

Pustrečio šimto metų istoriją skaičiuojančios Libertavos dvaro sodybos fragmentai su išlikusiais mediniais rūmais, svirnu, tvartu, parku ir jame esančiais smulkiosios architektūros elementais yra kultūros paveldo objektai.

Pasak Turto banko, yra atlikti Libertavos dvaro rūmų ir svirno pastatų fotogrametriniai apmatavimai, kurie naujajam dvaro šeimininkui leistų atkurti ir atstatyti šiuos medinės architektūros kultūros paveldo statinius.

Rašytiniuose šaltiniuose apie šį dvarą nėra daug informacijos. Žinoma, kad XIX a. antroje pusėje Libertavos dvaro sodybą iš Fiodoro Paškevičiaus nupirko Kornelijus ir Marija Makarskai.

Vėliau sodybą paveldėjo Makarskų sūnus Anupras. Būtent jo valdymo laikais – 1882–1922 metais – Libertavos dvaras išgyveno savo geriausius metus, rūmai buvo papuošti įvairiausiais medžio dirbiniais ir raižiniais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Che che che

Che che che portretas
aš tai pirkčiau, susimetęs po penkiasdešimt centų su anūku už eurą, bet, che che che, kai reiks kulnis raityti iš Lietuvos, — tai gi nuostolis bus. Kad tik neapsirikus...

NUOMONĖ

NUOMONĖ portretas
Neduočiau nei euro..Viską griauti ir atstatyti vadovaujantis tik planais..NIEKO autentiško neliko TIK šiferinis stogas :-)))))))

NEABEJOJU....

NEABEJOJU.... portretas
Iš nusipirkusio šį dvarą bus reikalaujama atstatyti autentiškai, nieko nepakeičiant...O šiandien - papūtus stipresniam vėjui jis pats sugrius. Kas tuomet?...
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių