Teismas nejungs buvusių FNTT vadovų V.Giržado ir V.Gailiaus bylų

Vilniaus apygardos administracinis teismas, nagrinėjantis buvusio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotojo Vytauto Giržado skundą, kuriuo jis ginčija buvusio vidaus reikalų ministro įsakymą dėl ledimo dirbti su slapta informacija panaikinimo ir dėl pakartotinio patikrinimo poligrafu, nusprendė nejungti į vieną keturių su buvusių FNTT pareigūnų atleidimu susijusių bylų.

Šios administracinės bylos yra iškeltos pagal jo ir buvusio FNTT vadovo Vitalijaus Gailiaus prašymus panaikinti tuometinio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio vasario 8 dienos bei vasario 14  ir 15 dienos įsakymus.

Atmetęs prašymą dėl bylų sujungimo, teismas administracinės bylos, kurioje V.Giržadas ginčija vidaus reikalų ministro įsakymą dėl ledimo dirbti su slapta informacija panaikinimo ir dėl pakartotinio patikrinimo poligrafu, nagrinėjimą atidėjo gegužės 10 dienai, pranešė teismo atstovė Sigita Jacinevičienė - Baltaduonė.

Teisėjas prašymą sujungti bylas į vieną atmetė motyvuodamas, kad bylose skundžiami skirtingi administraciniai aktai. Vienas aktas tas pats, bet liečia du asmenis. Tuo tarpu įstatymai leidžia sujungti bylas, kai skundžiamas taps pats administracinis aktas.„Mes prašome sujungti keturias bylas. Mes manome, kad yra pagrindas, kadangi jos yra susijusios“, - žurnalistams po posėdžio trečiadienį sakė buvęs FNTT direktoriaus pavaduotojas V.Giržadas.

Pasak jo, vasario 8 dieną buvo vienas ministro įsakymas, kuriuo buvo pakartotinai tikrinamos jo ir V.Gailiaus kandidatūros, o vasario 14 ir 15 dienomis mums buvo panaikinti leidimai dirbti su slapta informacija ir jie buvo atleisti iš pareigų.Teismas kreipsis į Valstybės saugumo departamentą ir Krašto apsaugos ministerijos (KAM) Antrąjį operatyvinių tarnybų departamentą dėl tarnybinių raštų, pažymėtų žyma „KF“, tai yra konfidencialu, išslaptinimo. Šių raštų pagrindu buvo priimtas ginčijamas byloje tuometinio vidaus reikalų ministro R.Palaičio vasario 8 dieną priimtas įsakymas. Slaptumo žymas gali panaikinti tik šiuos dokumentus išdavusios institucijos.

„Tiesiog pasiūlysim apsvarstyti šį klausimą dėl šių dokumentų išslaptinimo. Nuo atsakymo priklausys, ar galėsit skaityti“, - kreipdamasis į atsakovus sakė bylą nagrinėjantis teisėjas  Raimondas Blauzdžius.Teismo posėdžio metu VRM atstovas Arūnas Sodonis pateikė teisėjui slaptus dokumentus. Pagal įstatymą, teisėjas turi teisę susipažinti su slapta informacija.

„Situacija tokia - aš galiu susipažinti, o jūs ne, nes yra slaptumo žyma“, - sakė teisėjas R.Blauzdžius.VRM dokumentų išslaptinimui neprieštaravo, tačiau prieštaravo bylų sujungimui į vieną.

Posėdyje dalyvavo V.Giržadas kartu su advokatu Egidijumi Losiu. Advokatas prašė sujungti V.Giržado ir buvusio FNTT vadovo Vitalijaus Gailiaus bylą, kurioje ginčijami tokie pat teisės aktai, kaip ir V.Giržado byloje.Pasak E.Losio, dokumentai turi būti išslaptinti, kad V.Giržadas galėtų apginti savo teises. Posėdyje jis užsiminė, kad liudytoju į teismą gali būti kviečiamas R.Palaitis.

„Kas parašyta nežinom. Iš esmės ginčijamas raštų turinys, kurių pagrindu priimtas įsakymas. (...)Pažeidžiamos pareiškėjo teisės į procesą, (...) taip pažinoti, dėl kokių pagrindų suvaržomos teisės“, - kalbėjo advokatas.Gegužės 4 dieną teismas turėtų imtis V.Gailiaus bylos, kurioje ginčijami analogiški VRM teisės aktai, kaip ir V.Giržado byloje.

Buvęs vidaus reikalų ministras R.Palaitis FNTT direktorių V.Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą iš pareigų atleido vasario 15 dieną, motyvuodamas Valstybės saugumo departamento medžiaga. Anksčiau šie pareigūnai tikrinti poligrafu dėl informacijos apie banką „Snoras“ atskleidimo.

Dėl šio sprendimo, sulaukusio koalicijos partnerių konservatorių kritikos ir sukėlusio įtampas koalicijoje, vėliau buvo priverstas atsistatydinti ir pats R.Palaitis.Šiuo metu FNTT vadovauja konkursą laimėjęs Kestutis Jucevičius.Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) antradienį nusprendė, kad dokumentą dėl savo patikimumo pasirašęs K.Jucevičius supainiojo viešuosius ir privačius interesus.V.Giržadas žurnalistams neatskleidė, ką veikia dabar, nes tai esąs ''asmeniškas klausimas". Jo buvęs vadovas V.Gailius įsidarbino Vakarų laivų  gamykloje Klaipėdoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

tikiuosi

tikiuosi portretas
kad abu vyriokai atsidurs labai aukštose pareigose ir jų gali prireikti ne vienam teisėjui. o toks laikas ko gero artėja. Nes dabar joks teismas ir joks teisėjas net nebandys šių FNTT buvusių darbuotojų bylų nagrinėti kitaip, nei jiems įsakyta.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių