Teisėjų taryba teismų darbo su STT klausimus svarstė uždarame posėdyje

Teisėjų taryba penktadienį uždarame posėdyje svarstė teismų darbo su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir kitomis ikiteisminio tyrimo institucijomis klausimus.

Pranešimą Teisėjų taryboje turėjo skaityti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėja Sigita Rudėnaitė. Tačiau po to, kai ketvirtadienį Konstitucinis Teismas paskelbė, kad ji negali laikinai vadovauti LAT, S. Rudėnaitę posėdyje pakeitė Nacionalinės teismų administracijos Teisinio reguliavimo ir atstovavimo skyriaus vedėjas Justinas Bagdžius. 

J. Bagdžius paprašė paskelbti šią posėdžio dalį uždara, nes joje bus aptariami tebevykstantys ikiteisminiai tyrimai, kurių detalių negalima atskleisti visuomenei. Nagrinėti informaciją neviešai taryba apsisprendė bendru sutarimu.

Trečiadienį po Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio jo vicepirmininkas konservatorius Laurynas Kasčiūnas žurnalistams sakė, kad STT direktorius Žydrūnas Bartkus pranešė, jog teismuose dirba teisėjai, kuriems yra pareikšti įtarimai. 

Buvęs NSGK pirmininkas Vytautas Bakas taip pat teigė, kad STT pateikta medžiaga – įspūdinga.

STT vėliau patikslino, kad šiuo metu 12 teisėjų yra pateikti įtarimai dėl įvairių nusikalstamų veikų. Jie teismuose nebedirba – dalis atleisti, dalis yra išėję savo noru, o dalis nušalinti nuo pareigų.

Keturiems teisėjams suteiktas specialiojo liudytojo statusas, būtent jie toliau ir eina pareigas. Specialiojo liudytojo statusą turi ir du buvę teisėjai.

Trečiadienį kalbėdamas su žurnalistais A. Valantinas teigė, kad tokie parlamentarų pareiškimai neatitinka tikrovės ir yra neatsakingi. Taip pat jis išsakė pastabų dėl ilgą laiką išliekančių specialiojo liudytojo statusų. Jo manymu, teisėsaugos institucijos turėtų arba pareikšti įtarimus, arba pasakyti, kad įtarimams pagrindo nėra. 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

JONAS

JONAS portretas
JUS NE TIK TAUTA MENKINA BET JUSU DARBAIS ŠIURPSTA VISA EUROPA AMERIKA JOKIO TEISINGUMO LIETUVOS TEISĖTVARKOJE PROKURATUROJE VAKARYKŠČIAS PEDOFILO PALEIDIMAS O KUR ANTKOJIS KAD DAR NETAPTU VAIKAI AUKOMIS KOL NEBAiksit cirku su dora sažininga TEISĖJA VENSKIENE tauta šiurpinsit BET ATEINA GALAS NES JAU PIKTINASI VISOS EUROPOS ŠALYS PASKAITYKIT KIEK STRAIPSNIU UŽSIENYJE APIE JUS ĮDOMU KODĖL VALANTINO TARP TU 12 NERA JIS LABIAUSEI KALTAS DĖL MERGAITĖS BYLOS SUNAIKINIMO O DABAR SUOKIA DITERAMBUS TAUTAI IR REIKALAUJA SAU GARBINGUMO IŠ ŠITO DORAI DIRBANČIO SEIMO ČIA TAU VALANTINAI NE GRYBĖS GALIOS KABINTI MEDALIUS NUSIKALTĖLIAM JUK TAUTA MATO KAD VALDŽIOJE DORI VALSTIEČIAI KURIE SU GRYBE KGB NESUTIKO ŠUNYBES DARYTI APVAGINĖTI TAUTA PAGARBA KARBAUSKIUI KAD PASTATĖ I VIETA AFERISTE IR LANSBERGYNA SU VISAIA MASIULEIS

...

... portretas
Šią masonų ložę būtina išvaikyt!

taip

taip portretas
Gitanai?.. pats laikas susirupint tevynes /teisesauga/ ir pacia Tevyne jei ji tau ka reiskia nes po Jurbarko /itakingo/ bandito veiklos aie joki teisinguma nera kalbos kol tuos darbo gaujos typelius dangstys/eeurosantechnikas/su tuometyniu genprokuroru isvezes visa respublikos metalo lauza i doiclanda KAS ATSAKYS?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių