Netikėtas posūkis: Turkija padovanos „Bayraktarą“ Lietuvai, kad ši perduotų Ukrainai

Turkija padovanos kovinį „Bayraktar“ droną Lietuvai, kad šalis jį perduotų Ukrainai, ketvirtadienį pranešė žurnalistas ir visuomenininkas Andrius Tapinas, jo įsteigta „Laisvės TV“ rinko žmonių aukas šiam bepiločiam orlaiviui.

„Turkija ir „Baykar“ gamintojas nusprendė PADOVANOTI Lietuvai moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“ su visa optika ir būtinais dalykais“, – feisbuke parašė A. Tapinas.

Pasak jo, žmonių suaukoti 1,5 mln. eurų bus pervesti Lietuvos krašto apsaugos ministerijai, už šias lėšas dronas bus pilnai apginkluotas.

Likusi suma – 4,4 mln. eurų – Turkijos pageidavimu turėtų būti skirti humanitarinei, gynybinei, logistinei ar atstatomajai pagalbai Ukrainai, nurodė A. Tapinas.

Turkai taip pat pažadėjo papuošti „Bayraktarą“ Lietuvos ir Ukrainos spalvomis ir jam suteiktu vardu.

Jo teigimu, „Bayraktar“ orlaivis turėtų būti paruoštas per tris savaites, jo parsigabenti iš Turkijos vyks Lietuvos karinės oro pajėgos, vėliau perduosiančios droną Ukrainai.

„Turkai taip pat pažadėjo papuošti „Bayraktarą“ Lietuvos ir Ukrainos spalvomis ir jam suteiktu vardu“, – sakė A. Tapinas.

„Aš to nesitikėjau, bet Bayraktaro istorija įgijo netikėtą posūkį. Turkija yra sužavėta Lietuvos žmonių noro padėti Ukrainai, ir Turkija, ir dronų gamintojas dovanoja Lietuvai moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“ ir iki liepos mėnesio mūsų Bayraktaras bus paruoštas“, – savo feisbuko paskyroje rašė gynybos ministras Arvydas Anušauskas.

„Laisvės TV taip pat perves 1,5 milijono eurų Krašto apsaugos ministerijai, už kuriuos Bayraktaras bus gerai apginkluotas. O likę pinigai – 4,4 milijono Turkijos atstovų pageidavimu galėtų būti skirti humanitarinei ir kitokiai pagalbai Ukrainai“, – pridūrė jis.

Anot A. Anušausko, paruošus „Bayraktarą“, šis visų pirma bus atgabentas į Lietuvą. Taip pat, ministro teigimu, turkai pažadėjo papuošti „Bayraktarą“ Lietuvos ir Ukrainos spalvomis ir jam suteiktu vardu.

„Geros iniciatyvos nelieka nepastebėtos. Keliavome į Turkiją susitarti dėl sąlygų, gamybos terminų ir perdavimo procedūrų, tačiau jie mums paruošė maloniausią įmanomą siurprizą. Turkija liko sužavėta mūsų mažos šalies didele iniciatyva, o mes esame be galo dėkingi Turkijai. Dabar Ukrainą pasieks ir kovinis dronas, ir papildoma humanitarinė parama“, – sako viceministras Vilius Semeška.

Birželio 1–2 dienomis vykusių derybų metu buvo sutarta, kad moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“ Turkija padovanos Lietuvai su optika ir kitais būtinais priedais. Gamintojai įsipareigojo paruošti bepilotį orlaivį per artimiausias savaites.

„Laisvės TV“ 5,9 mln. eurų dronui pirkti praėjusią savaitę surinko per pusketvirtos dienos.

Ukraina daugiau nei tris mėnesius kovoja su į šalį įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis, tačiau susiduria su ginklų trūkumu ir ragina Vakarų šalis jų perduoti kuo daugiau.


Šiame straipsnyje: „Bayraktar“kovinis dronasandrius tapinaskaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių