Švietimo ministras apie pasirengimą mokslo metams: nereikia dramatizuoti

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sako, kad dėl koronaviruso grėsmės pakoreguotiems mokslo metams yra pasirengta ir tai daryta ne paskutinę naktį, o dar karantino metu.

„Suprantu, kad dabar artėja rinkimai ir politikams reikia kažkaip reaguoti ir kalbėti, kad yra labai blogai. Nereikėtų dramatizuoti situacijos – ruošiamasi buvo labai anksti, ruošiamasi buvo dar karantino laikotarpiu“, – Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos posėdyje pirmadienį teigė ministras.

Anot jo, kitokiems mokslo metams ruoštasi jau birželį.

„Tarkime, birželį buvo apibendrintas tas laikotarpis, įvertintas, pažiūrėta, kokias pamokas iš to galime išmokę turėti ateičiai, jau tuo metu buvo pradėti ruošti įvairūs dokumentais, teisės aktų pakeitimo projektai – darbas vyko labai intensyviai, niekur nebuvo pradelsta“, – tvirtino A. Monkevičius.

Jis taip pat teigė, kad naujiems mokslo metams pasiruošta neblogai.

Suprantu, kad dabar artėja rinkimai ir politikams reikia kažkaip reaguoti ir kalbėti, kad yra labai blogai. Nereikėtų dramatizuoti situacijos – ruošiamasi buvo labai anksti.

„Ir šiuo metu pasirengimas yra neblogas – mes jau rugpjūčio 4 dieną turėjome pagrindinius dokumentus, kuriuos rugpjūčio 6 dieną pristatėme atostogaujantiems ar savo atostogų sąskaita dalyvaujantiems pagrindiniams socialiniams partneriams“, – sakė švietimo ministras.

„Jie dalyvavo diskusijoje – ir savivaldybių padalinių atstovai, asociacijų atstovai, mokytojų profesinės sąjungos visos, moksleivių sąjungos prezidentė“, – pridūrė jis.

A. Monkevičiaus teigimu, taip pat reikėtų rasti bendrą kalbą su tėvais, nes didelė grėsmė mokiniams koronavirusu užsikrėsti ne mokykloje, o už jos ribų.

Socialdemokratai ministrą kritikuoja dėl prasto pasiruošimo mokslo metams. Anot jų, mokyklose gali būti chaosas, o kai kurios ministerijos rekomendacijos, kaip dirbti koronaviruso epidemijos metu, yra sunkiai įgyvendinamos.

Pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtas rekomendacijas, siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, mokyklose nurodoma ugdymo procesą organizuoti srautais, užtikrinti, kad skirtingų grupių ar klasių vaikai tarpusavyje nesimaišytų, jų maitinimą organizuoti atskirai.

Šalies mokyklos dėl pavasarį paskelbto karantino mokslo metus užbaigė nuotoliniu būdu, artėjant naujiems mokslo metams, neatmetama galimybė, kad dalis mokymo proceso irgi vyks iš namų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Prikūrė

Prikūrė portretas
kvailų rekomendacijų ir sako nedramatizuokit. Leisk, ministre, normaliai jaustis vaikams mokykloje ir mokytis, o neįvedinėk režimus, kaip kalėjime.

A

A portretas
Eilinis ministeris, kuris nepadare nieko, kartu su Veryga issiust menulin, kad galetu is auksciau savo darbus ivertinti....O inigus gi gauna ne mazus, is ju uz blogus darbus reiketu perpus sumazinti atlyginimus

Anonimas

Anonimas portretas
Drama ne viruso sukelta,bet jau daugelį metų besitęsianti betvarkė;vaikui išleisti į mokyklą reikia turėti sumelę pinigų,o šiais metais ji ženkliai padidėjo-pirmokui net iki 300E.Kodėl valstybė nepasirūpina savo būsimąja karta,o švaisto pinigus ten,kur ir sau galės pasiskirti nemenką sumelę.Žiūrėkit savo tautos reikalus,ir galvokit kaip tą gerovę pasiekti.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių