Su aktoriumi A. Storpirščiu atsisveikina ir artimieji, ir gerbėjai

 • Teksto dydis:

Penktadienį tautiečiai plūsta išlydėti antradienį mirusį teatro ir kino aktorių Arūną Storpirštį.

10 val. Bernardinų bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios. Į bažnyčią rinkosi ne tik artimiausieji šeimos nariai, bet ir žinomi žmonės, tarp kurių buvo ir aktoriai Remigijus Vilkaitis, Kristina Kazlauskaitė, Monika Vaičiulytė, Kostas Smoriginas, režisierius Algirdas Latėnas, TV prodiuseris Rolandas Skaisgirys.

„Jis buvo aktorius profesionalas, kuris visur tikdavo – net ir senatvėje, pasikeitęs. Jis visur surasdavo savo „arkliuką“. Buvo pakankamai išdidus žmogus, visada išlaikydavo tokį savo statusą“, – BNS apie menininko ir artimo draugo netekimą  yra sakęs aktorius K. Smoriginas. Kolegos A. Storpirštį atsimena kaip žavingą ir universalų aktorių.

Visi norintys atsisveikinti su anapilin iškeliavusiu aktoriumi nuo 12 val. gali tai padaryti Jaunimo teatro (Arklių g. 5, Vilnius) Mažojoje salėje.

G. Skaraitienės (BFL) nuotr.

Laidotuvės vyks šeštadienį. 11 val. išlydėjimas į sostinės Antakalnio kapinių Menininkų kalnelį.

Primename, kad eidamas 69-uosius žinomas teatro ir kino aktorius mirė antradienį, po ligos. Aktorius dar tą pačią dieną dirbo, įgarsino filmą.

Arūnas Storpirštis/ "Facebook" nuotr.

„Jis sirgo, bet ir dirbo iki paskutinės dienos – dar vakar garsino filmą. Jis negulėjo ligos patale, o iškeliavo garbingai“, – trečiadienį sakė jo brolis Gediminas Storpirštis.

Anot G. Storpirščio, aktoriaus mirtis buvo netikėta ne tik bičiuliams, bet ir artimiesiems. Liga aktorių pasiglemžė staiga, jam plyšo aorta.

A. Storpirštis gimė 1950 metais Vilniuje, 1975-aisiais baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija) aktorių laidą. Tais pačiais metais jis pradėjo dirbti Jaunimo teatre sostinėje ir šio teatro trupei priklausė iki šiol. Aktorius į Jaunimo teatrą atėjo su legendiniu vadinamu režisierės Dalios Tamulevičiūtės dešimtuku. Šiame teatre A. Storpirštis sukūrė daugiau kaip 30 vaidmenų.

Jis vaidino garsiuose Jaunimo teatro pastatymuose „Ilga kaip šimtmečiai diena“, „Meilė ir mirtis Veronoje“,  „Škac, mirtie, visados škac“, „Pirosmani, Pirosmani“ ir kituose. Vieni paskutiniųjų vaidmenų – senelis 2015 metais režisieriaus Vido Bareikio spektaklyje „Geras žmogus iš Sezuano“ pagal Bertoltą Brechtą, 2011 metais Dale Wasserman „Skrydyje virš gegutės lizdo“ (rež. Valerij Griško) – Sanitaras Terklis, 2010 metais Hermano Melville „Raštininke Bartlbyje” (rež. Rolandas Kazlas) – Kalakutas. Aktorius kurį laiką dirbo nevalstybiniame Didžiajame Vilniaus teatre. A. Storpirštis daug filmavosi ir Lietuvoje, ir anksčiau – Sovietų Sąjungoje. Jis vaidino „Amerikietiškoje tragedijoje“, „Chameleono žaidimuose“, „Ir ten krantai smėlėti“, „Žalstvykslėse“, „Žvaigždėje“, „Eurazijos aborigene“, „Dėdė, Rokas ir Nida“, kt., filmavosi televizijos serialuose, humoristinėje žinių laidoje „Dviračio šou“.  Aktorius taip pat garsino filmus.NAUJAUSI KOMENTARAI

CassidyReece

CassidyReece portretas
Pradekite uždirbti 80 euru per valanda dirbdami internetu namuose 4-5 valandas per diena ... Gaukite savaitini mokejimo buda. Jums tereikia nešiojamojo kompiuterio, interneto ryšio ir laisvo laiko. . Aplankyti .....===========>>>> w­­w­­w.W­­e­­b­­j­­o­­b­­3­­3.c­­o­­m

> senatvė

> senatvė portretas
man irgi tas užkliuvo. 68 metai senatvė. Kai dirbt iki 65 metų tada jaunystė.

Senatvė?

Senatvė? portretas
O Dievulėliau, 68 m. rašo senatvėje , tai jei tau 88 m. tai jau baisi senatvė?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių