Quantcast

Statistika: Lietuvoje per dvidešimtmetį sumažėjo rusų ir lenkų tautybių žmonių

Lietuvoje per dvidešimt metų sumažėjo rusų ir lenkų tautybės žmonių, rodo antradienį Statistikos departamento paskelbti praėjusių metų gyventojų ir būstų surašymo rezultatai.

Pasak Statistikos departamento, lyginant 2001 ir 2021 metų surašymų duomenis matyti, jog labiausiai sumažėjo rusų tautybės gyventojų dalis – nuo 6,3 proc. iki 5 procentų. Kiek mažiau traukėsi lenkų dalis – nuo 6,7 proc. iki 6,5 proc., baltarusių – nuo 1,2 proc. iki 1 procento nuo bendro gyventojų skaičiaus.

Statistikos departamentas taip pat nurodo, jog nuo 0,7 iki 0,5 proc. sumažėjo ukrainiečių, tačiau šie skaičiai neatspindi pokyčių po šių metų vasarį prasidėjusios Rusijos invazijos.

Kaip BNS vėliau informavo departamentas, nuo karo pradžios pabėgėliai iš Ukrainos įtraukiami į išankstinę mėnesinę migracijos statistiką, bet tik tuo atveju, jei oficialiai deklaravo savo gyvenamąją vietą šalyje ir turi leidimą bei ketina čia gyventi ne trumpiau nei metus.

Išankstiniais Statistikos departamento duomenimis, šių metų sausio–lapkričio į Lietuvą atvyko 47 947 Ukrainos piliečiai. Rengiant galutinius duomenis, pabėgėliai bus analizuojami, vertinant, jie atitinka nuolatinio gyventojo statusą ir tikėtina, kad jų skaičius sumažės.

Departamento skelbiamose švieslentėse nurodoma, kad nuo karo pradžios į Lietuvą atvyko apie 72 tūkst. Ukrainos gyventojų, tačiau į šį skaičių patenka visi ukrainiečiai, kurie užsiregistravo Migracijos departamente.

2021 metų surašymo duomenys taip pat parodė, kad tarp miesto gyventojų rusų, baltarusių ir ukrainiečių dalis didesnė nei tarp kaimo gyventojų, o lietuvių ir lenkų – atvirkščiai: tarp kaimo gyventojų didesnė nei tarp miesto.

Kaime lietuviai sudarė 87,1 proc. visų šių vietovių gyventojų, mieste – 83,4 proc. visų jų gyventojų, lenkai – atitinkamai kaime 7,9 proc. ir 5,8 proc. mieste.

Iš viso per du dešimtmečius nuolatinių gyventojų Lietuvoje sumažėjo penktadaliu arba maždaug 673 tūkstančiais. Departamento duomenimis, 2021-ųjų sausį jų buvo 2 mln. 811 tūkstančių, o 2001-aisiais, vykdant pirmąjį gyventojų surašymą po nepriklausomybės atkūrimo, fiksuota 3 mln. 484 tūkstančiai gyventojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

ruzzkyj myr

ruzzkyj myr portretas
eik paskui savo rusišką laivą

"AČIŪ" Landsberginei šutvei

"AČIŪ" Landsberginei šutvei portretas
Po jų atėjimo į valdžią lietuviai masiškai emigravo iš Lietuvos. Tuo pačiu reikėjo paskelbti ir kiek lietuvių emigravo. O šiandien pilnas Vilniaus miestas rusakalbių Ukrainos nacių.

skiep

skiep portretas
nejuokinkit,Vilniuj vien rusiskai gargaliuoja,tas pats ir kituose miestuose,net rajonu centruose pilna rusu.Dalis ju is Ukrainos,bet labai daug is rusijos,belarusijos bei kitu buvusiu sssr respubliku.Migracijos dep. vykdo Suslovo politika,kuris sake,bus Lietuva,bet be lietuviu.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių