A. Monkevičius įvardijo brandos egzaminų ir stojimų datas

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sako, kad brandos egzaminai turėtų prasidėti birželio 22 dieną ir baigtis iki liepos 21-osios.

Jis taip pat patvirtino, kad pirmasis stojimų į aukštąsias mokyklas etapas vyks iki rugpjūčio 18-osios, antrasis turėtų baigtis rugsėjo 4-ąją, o mokslo metus aukštosioms mokykloms siūloma pradėti dar po beveik dviejų savaičių.

„Rugsėjo 14 dieną siūloma pradėti mokslo metus“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė A. Monkevičius.

Ministerija informavo, kad pagrindinės brandos egzaminų sesijos, vyksiančios birželio 22 – liepos 21 dienomis, rezultatai bus skelbiami iki rugpjūčio 5 dienos, o brandos atestatus mokyklos galės išduoti nuo rugpjūčio 7 dienos.  Brandos atestatui gauti reikia dviejų išlaikytų egzaminų: lietuvių kalbos ir literatūros ir vieno laisvai pasirenkamo.

Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinis ir mokyklinis brandos egzaminai vyks birželio 29 dieną, anglų kalbos – liepos 1 dieną, matematikos – liepos 3 dieną. Užsienio kalbos egzaminų kalbėjimo dalis vyks birželio 22 – 25 dienomis, klausymo, skaitymo ir rašymo – birželio 30 – liepos 1 dienomis (išskyrus rusų kalbos egzamino dalį, vyksiančią liepos 17-ąją).

Istorijos egzaminas bus laikomas liepos 7-ąją,  biologijos – liepos 9-ąją, informatikos –  liepos 13-ąją, chemijos – liepos 20-ąją, fizikos - liepos 21-ąją

A. Monkevičius sako girdintis kai kurių ekspertų pastabas, abiturientų priekaištus, jog šiemet jie nespės pasiruošti, todėl brandos egzaminai turi būti nukeliami. Jis ragina savivaldybes, mokyklų vadovus ir pedagogus sudaryti sąlygas abiturientams pasiruošti egzaminams ir tikisi, kad jau birželį moksleiviai galės dalyvauti gyvose konsultacijose su pedagogais.

„Aš manau, kad mes pasvėrėme visus argumentus. Buvo įvairių nuomonių, bet manau, kad racionaliausias sprendimas, įvertinant visas pasekmes, yra būtent šitas sprendimas“, – teigė ministras.

A. Monkevičius sako, kad dėl nusikeliančios sesijos neplanuojama keisti pačių egzaminų turinio ir žadėjo, jog į egzaminus tikrai nebus įtraukta programos dalis, jei jos moksleiviai nespės įsisavinti dėl karantino. Jis ragino ruoštis sesijai ramiai, bet neatmetė, kad keičiantis situacijai, gali būti keičiamos ir kai kurios datos, pabrėždamas, kas „šitas variantas yra gana pagrįstai tikėtinas“.

Pakartotinė egzaminų sesija bus vykdoma nuo liepos 22 ienos iki rugpjūčio 4 dienos. Apeliacijų ir pakartotinės sesijos rezultatų skelbimo terminas – rugpjūčio 17 dieną.

Ministras taip pat pabrėžė suprantantis, jog mokytojams nusikėlus egzaminų sesijai teks ilgiau dirbti ir sako  besitikintis iš jų geranoriškumo, bet patikino, kad jau suplanavę atostogas tikrai jas galės pasiimti laiku. Anot jo, per egzaminus į „techninius darbus“ galės įsitraukti pedagoginių studijų studentai.

„Iš esmės, organizuodami egzaminų sesiją, remsimės mokytojų sutikimu – prievartos čia būti negali. Aš manau, kad mokytojai visada pademonstruoja savanorystę, ir ministerija, kartu su mokyklomis, spręsime, kaip teisingai mokytojams atlyginti už tą darbą“, – teigė jis.

„Mokytojai nebus nuskriausti – tie, kurie suplanavę atostogas, jie tikrai galės atostogauti, tie kurie norės, galės, kurie sutiks, jie bus pasitelkti“, – pridūrė A. Monkevičius.

Dokumentai stojimui – dar prieš egzaminus

Kaip skelbia ministerija, bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas prašymų registravimas prasidės dar prieš brandos egzaminų sesiją ir vyks nuo birželio 1 dienos iki rugpjūčio 18 dienos.

Bendrasis priėmimas bus vykdomas dviem etapais. Pagrindinio etapo metu kvietimai studijuoti bus paskelbti rugpjūčio 25 dieną, studijų sutartys pasirašomos rugpjūčio 26 – 28 dienomis. Papildomas priėmimas prasidės nuo rugpjūčio 31 dienos ir baigsis rugsėjo 11 dieną.

Karantinas paskelbtas kovo 16-ąją ir šiuo metu pratęstas iki balandžio 27 dienos. Jo metu neveikia visos kultūros, švietimo, ugdymo įstaigos, draudžiami masiniai renginiai. Mokslas vyksta nuotoliniu būdu.

Nuotolinio ugdymo iššūkiai

Apie 90 proc. mokyklų susitvarkė su nuotolinio ugdymo iššūkiais, o lankomumas tapo net geresnis, nei iki šiol, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

„Jei galima įsivaizduoti mokyklų darbą nuotoliniu būdu šviesoforo spalvomis nudažytą, per 90 proc. mokyklų galime matyti kaip žalią spalvą, na ir tik apie 10 proc. mokyklų nepatenka į šią žalią spalvą“, – spaudos konferencijoje sakė ministras.

Jis sako, kad pirmiausia už šiuos rezultatus „reikėtų padėkoti mokytojams, švietimo pagalbos specialistams ir mokyklų vadovų komandoms“, taip pat jis įvertino savivaldybių vadovų dėmesį, verslo ir visuomenininkų iniciatyvas padedant sklandžiai organizuoti ugdymą, užtikrinti reikiamas priemones.

Anot A. Monkevičiaus, pagrindinis ministerijos ir savivaldybių tikslas organizuojant nuotolinį ugdymą yra, kad į ugdymą įsitrauktų visi vaikai iš socialiai jautrių šeimų, taip pat vaikai, turintys specialiųjų ugdymo poreikių.

Jis taip pat sako, kad pamokų lankomumas nuotolinio ugdymo metu išaugo.

„Duomenys rodo, kad daugumoje mokyklų dalyvavimas nuotoliniame ugdyme yra ne mažesnis o gal net didesnis, nei buvo paprastame ugdyme“, – pridūrė jis.

Planšetiniai kompiuteriai – iki kitos savaitės pabaigos

Ministras patikino, kad visi Nacionalinės švietimo agentūros perkami planšetiniai kompiuteriai pasieks socialiai jautrių šeimų vaikus iki kitos savaitės pabaigos. Anot jo, telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ ketvirtadienį dovanojo net 11 tūkst. interneto kortelių planšetiniams kompiuteriams, tad įvertinus su ankstesniais kortelių įsigijimais jau užtikrinta, jog visi kompiuterius gaunantys moksleiviai turės ir internetą.

Ministerija anksčiau skelbė, kad iš viso bus įsigyta 35 tūkst. planšetinių ir nešiojamųjų kompiuterių. NŠA atstovai žadėjo, kad jų tiek ir bus įsigyta, tačiau nepasiteisinus lūkesčiams dėl tiekėjų pasiūlytos kainos, didžioji dalis įrenginių bus planšetės.

„Visi planšetiniai kompiuteriai iki kitos savaitės galo pasieks mokyklas, dar 2 tūkst. kompiuterių pirkimas vykdomas per Centrinę pirkimo organizaciją, ten procedūros šiek tiek yra ilgesnės – kompiuteriai pradės pasiekti kitos savaitės gale ir dar kitos savaitės eigoje. 2 tūkst. nešiojamųjų kompiuterių iki balandžio 24-25 dienos irgi pasieks mokyklas“, – patikino jis.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Baisu!

Baisu! portretas
Antras trimestras paleistas vėjais.Vargšai tie abiturientai.

!

! portretas
Pirmiausiai išgydykit Lietuvą nuo viruso,o po to egzaminų datas skelbkit!

Lyda Gudonienė

Lyda Gudonienė portretas
Jeigu jau taip nusprendė - tai taip ir bus. Bet abiturientų balai bus žymiai žemesni, tai ir neįstos niekur. Ir darbų pasiūla itin žema. Paskui stebimės: "kodėl jaunimas žudosi?". Pabandykite atsidurti jų vietoje, tai gal pradėsite suprasti, kad sis sprendimas nėra pats protingiausias...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių